Fotorelacja ze stażu zawodowego polskich pielęgniarek w niemieckiej Klinice Frankfurt Höchst.

Zagraniczne staże zawodowe dla pielęgniarek.

.

Tak było!

.
Relacja ze  stażu zawodowego polskich pielęgniarek

w Klinice Frankfurt Höchst!

.
W ramach projektu pt: „Staże pielęgniarskie w Klinice Frankfurt Höchst trampoliną do kariery zawodowej” zrealizowanego w partnerstwie pomiędzy Agencją Pracy Club Silesius Sp. z o.o. a niemiecką Kliniką Frankfurt Höchst,  10 pielęgniarek miało okazję odbyć 2-tygodniową praktykę w jeden z najlepszych Klinik w Niemczech.
Staż miał miejsce w terminie od 19.11.2012 do 30.11.2012.
Wyjazd do Niemiec poprzedzony został intensywnym, e-learningowym kursem przygotowawczym obejmującym kurs medycznego języka niemieckiego oraz przygotowanie kulturowo-pedagogiczne.
W ramach realizacji indywidualnych programów stażowych uczestniczki miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem, organizacją oraz modelami opieki pielęgniarskiej w tamtejszej Klinice.
Projekt był ponadto znakomitą okazją do podniesienia poziomu umiejętności językowych w zakresie niemieckiego języka medycznego oraz nabycia cennych doświadczeń w zakresie pracy w środowisku międzynarodowym.
W czasie wolnym uczestniczki zwiedzały miasto Frankfurt am Main oraz okolice.
Zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją ze stażu na naszej stronie internetowej:
www.clubsilesius.pl.

.

Club Silesius Sp. z o.o. 45-057 Opole ul. Ozimska 7 tel. 77 44 12 450 eMail: cs@clubsilesius.pl

.

Komentarze użytkowników

#1  2013.02.07 10:58:57 tamara01

Sympatyczne twarze. Chyba również sympatycznie było na stażu.

#2  2013.02.07 17:35:43 ~Warren

Ładne fotki. Wspomnienia zostaną do końca życia.

#3  2013.02.08 08:56:38 ~chichy

A jak wygląda tam na miejscu sytuacja z pracą? Istnieje możliwość na zatrudnienie na sali operacyjnej lub pooperacyjnej jako pielęgniarka anestezjologiczna, pracująca z pacjentami dorosłymi? Byłabym zainteresowana.(doświadczenie, kursy, licencjat, chęć życia w normalnym kraju)

#4  2013.02.09 12:54:16 ~,,,,,

Popieram,jeśli ktoś waha się,wyjechać czy nie ? szczerze namawiam-wyjeżdżajcie jak najszybciej. Im wcześniej tym lepiej.Niech nikt nie liczy,że w Polsce będzie lepiej- a szczególnie w pielęgniarstwie.Może za 100 lat-przyjmując wariant optymistyczny.Teraz jest coraz gorzej ! Harówa do śmierci,bez szacunku i pieniędzy.

#5  2013.02.10 18:58:33 ~m

Szczerze: cały zapal i energia, z którymi rozpoczynałam pracę 8 lat temu wygasł w zderzeniu z NASZĄ POLSKĄ rzeczywistością.

#6  2013.02.16 20:47:28 ~piel

A to co ja mam powiedzieć ? prawie na finiszu i nie dotrwam. jestem starym, chorym kapciem już nie potrzebnym, ręce bolą, kręgosłup no i kogo to obchodzi ? podnośników brak ale kłótnie o wykształcenie tak. POLSKA PARANOJA POLSKI CIĘŻKO SPRACOWANY NAUCZYCIEL JEST JUŻ PO 7 LATACH I IDZIE NA ROCZNY PŁATNY URLOP ZDROWOTNY ! A MY IM PŁACIMY NA TO ZA NIC NAS MAJĄ ZAWÓD NIE ISTNIEJĄCY W MEDIACH.BRAKUJE NAM MĄDROŚCI. A NA CO DZIEŃ W POLSACIE 0 G.19:30 WYŚMIEWANIE PIELĘGNIAREK U KIEPSKICH - WSTYD BYĆ PIELĘGNIARKĄ ! MOJA RODZINA PUKAŁA SIĘ W GŁOWĘ JAK TEN ZAWÓD WYBIERAŁAM. MIELI RACJĘ !

#7  2013.02.18 21:34:03 ~skuwka

Mówie do córki-może zostaniesz pielegniarką,a ona ,ze to wstyd i obciach przed kolezankami i całym światem!

#8  2013.02.21 10:12:15 ~ja

1 i ta sama osoba pod różnymi nickami zachwyca sę tym jak to dobrze maja nauczyciele.Nikt ci nie broni zrobić licencjatu z jakiegokolwiek przedmiotu szkolnego i zacząć pracę w szkole.Jak będziesz mieć szczęście i znajomości to może uda ci się załapać na etat woźnej

#9  2013.02.21 10:31:41 ~xy

To akurat ja może odpowiem 8 jestem i pielęgniarką i nauczycielem NIE MA PORÓWNANIA WIELKA PRZEPAŚĆ ZE SZPITALA WŁÓCZĘ NOGAMI - W SZKOLE NAWET NIE WIEM ŻE BYŁAM W PRACY- MIMO MOJEGO DUŻEGO ZAANGAŻOWANIA. JEST TEŻ SZACUNEK DLA ZAWODU a do 7 bardzo dobrze napisane ! a może tak przywileje pielęgniarki ? przywileje nauczyciela ? odpowiem jeśli zajdzie potrzeba !

#10  2013.02.21 10:34:21 ~mn

Zgadzam się z 7 dobra i mądra wypowiedż. a 8 sarkastyczna szanuj wożne, ej kulturo, kulturo .

#11  2013.02.21 10:39:54 ~piel

Tak zgadzam się przywileje nauczycieli i pielęgniarek ważny temat tu skupmy naszą energię !

#12  2013.02.21 10:57:05 ~mgr

Do8 : polecam Kartę Nauczyciela a Kartę Pielęgniarki może zaczniemy w końcu tworzyć ? a może zawalczmy z Kartą Nauczyciela czas najwyższy ! dlaczego piszesz, że ktoś zmienia nicki - czy uważasz, że nie jest to drażniąca kwestia dla wielu tysięcy pielęgniarek ? - też licencjatów, magistrów itd. Podejrzewam, że nie masz nawet licencjata, ta wożna. ale zapewne to i twoja osobowość oby nie halinka kiepska

#13  2013.02.21 16:19:36 ~chichy

A która z Szanownych Koleżanek zna niemiecki, na tyle żeby uczestniczyć w programach międzynarodowych?

#14  2013.02.21 20:52:47 ~heihachi

Do ~chichy Pracuje w Niemczech od jakiegoś czasu i tu jest duże zapotrzebowanie na pielęgniarki do domów opieki (ciężka fizyczna praca) i na wszelkie intnsywne terapie. Musisz jedynie dobrze poszukac ofert pracy, zazwyczaj jest sporo ofert na stronach internetowych poszczególnych klinik.

#15  2013.02.21 21:11:48 ~oni

Https://www.facebook.com/NiemcyOkiemPolskiejPielegniarki

#16  2013.02.22 16:14:04 ~chichy

O dziękuję. Nareszcie jakieś konstruktywne wypowiedzi, a nie tylko żale i kwakanie.

#17  2013.03.17 14:45:24 ~kkk

Do 16.Konstruktywna wypowiedz.Polskie pielęniarki z mgr,kursami,specjalizacją potrzebują was do mycia tyłków bogatym,bo niemieckie zwykłe pielęgniarki nie chca tego robic,a wy wykształcone do harówy w domach opieki w sam raz,to taaaak budujace,podnoszace prestiż polskiej pielęgniarki,ale to klinika jak się mówi.Koooooonstruktywna WYPOWIEDŻ! Żenada

#18  2013.03.17 16:06:17 ~vv

Ja czekam na piel. angielskie lub niemieckie w naszych domach opieki,mamy braki,może jakś oerta z ministerstwa dla tychże pań.

#19  2013.03.19 09:59:20 ~mm

Fotki i trampolina do kariery,krew zalewa cztając te bzdury.Normalna tułaczka,bo w swoim kraju nie ma miejsca na rozwój,tak się robi,aby wygnać Polaków ze swojego kraju.

#20  2013.03.19 10:04:22 ~do vv

One dla nas są za słabe,bo nasze mają mgr.specjalizacje,a one 3letnia szkołę.

#21  2013.03.19 19:58:38 ~heihachi

Do #17 ~kkk Chyba nie za bardzo jesteś zorientowana w temacie. Polskie pielęgniarki z mgr kursami i specjalizacjami mają dość pracy za grosze w Polsce. Tak się składa, że wszędzie na świecie praca pielęgniarska jest podobna, przysłowiowe mycie tyłków to nic innego jak toaleta pacjenta którą na 100% wykonujesz też w Polsce. Dlaczego tego nie robić za lepsze pieniądze? Poza tym w Niemczech jest za mało personelu pielęgniarskiego, niemieckie kliniki zaczynają panicznie szukać w wielu krajach europejskich kadry pielęgniarskiej i to nie tak że Niemcy nie chcą pracować w tym zawodzie, jest ich na ten czas zwyczajnie za mało. ~do vv ciekwostką jest że niemiecka pielęgniarka nie mogła by nostryfikowac w polsce dyplomu ze względu na róznice w wykształceniu :)taki psikus :) Chceicie wiedzieć więcej zapraszam na Pielęgniarstwo w Niemczech

#22  2013.03.20 07:05:41 ~do 21

Niemcy kochana,dobrze liczą kasę swoją.Po co kształcić mgr. piel.jak przyjadą z UE już wykształcone służące i umyją te tyłki,to praca niezbyt prestiżowa ,Niemcy nie kształcą mgr.piel,tylko są 3 letnie szkoły.Ten psikus,jak go nazywasz ,jest gówno wart dla Niemek,bo zarabiają więcej po 3 letnich szkołach ,niż Polka z mgr. i specjalizacja pracująca u nich,Nigdy nie beda zainteresowane Twoim PSIKUSEM.Jak prowadzisz rekrutację ,negocjuj zarobki naszym mgr. jak na to zasługują.To głupi rząd zafundował Polakom taki los

#23  2013.03.20 07:37:24 ~00

CIEKAWA JESTEM CZY POLKI SĄ ŚWIADOME TEGO,ŻE ZAROBIĄ, MNIEJ NIŻ ICH NIEMIECKIE KOLEŻANKI,DLACZEGO PRZEWAŻNIE JEST PRACA W DOMACH OPIEKI A NIE W SZPITALACH ! AGENCJE,CZY INFORMUJĄ O TYM,CZY TYLKO LICZĄ KASĘ ZAROBIONĄ NA BIEDNYCH PIELĘGNIARKACH I ROBIĄ PRZYSŁUGĘ NIEMIECKIM PRACODAWCOM.TUSK I MERKEL ŚCISKAJĄ ŁAPY I SIĘ CIESZĄ,BO ZROBILI INTERES

#24  2013.03.20 08:35:40 ~DO21

MAMY W DUPIE ! TWOJE PIELĘGNIARSTWO W NIEMCZECH!

#25  2013.03.20 08:46:15 ~YY

FOTORELACJA Z PONIEWIERKI!

#26  2013.03.20 16:52:50 ~heihachi

Nie prowadzę żadnych rekrutacji, chcecie lepszych zarobków to negocjujcie sobie same, żeby nie mieć do nikogo pretensji. Nikt nikogo nie zmusza do pracy, deycydujesz sie na prace w domu opieki, proszę bardzo, decydujesz się na pracę w szpitalu, proszę bardzo. Czytając co niektóre komentarze aż trudno uwierzyć, że osoby za nimi stojące prezentują tak niski poziom. Co do psikusa, to oczywiste jest że Niemcy nie przyjadą do Polski, ale to że nie mogli by u nas pracować pokazuje tylko jak dobrze wykształconą jesteśmy kadrą. Ale chyba większym psikusem jest praca w Polsce za grosze, nie sądzisz? Jeżeli odpowiednio poznasz język nie będziesz pracować poniżej swoich kwalifikacji. Macie w sobie tyle jadu i agresji, krytyka leje się strumieniami aż niewiarygodne,otworzyli granice, macie mozliwosc zrobić coś żeby zmienic swoją sytuację, ale lepsze są pyskówki na forach.

#27  2013.03.20 17:34:42 ~oo

My chcemy pracować w POLSCE, żyć w swoim kraju,tutaj zakładać rodziny,a nie tułać się po świecie.Chcemy zarabiać godnie,a na razie póki co wolimy polskie grosze marne niż być 2 kategorią za granicą,zaznaczam DOBRZE WYKSZTAŁCONĄ,bo nie powiesz chyba,że tak nie jest.Komu to nie przeszkadza może jechać.Chcemy mieć wybór,a nie ostatnią deskę ratunku.WYJAZD.Otworzono granicę.wspaniale,ale wolelibyśmy zwiedzać te kraje,niż z biedy emigrować.

#28  2013.03.20 21:06:24 ~heihachi

Wyjazd nie jest ostatnią deską ratunku ale wyborem, skoro chcecie drogie Panie żyć w Polsce, super, szanuję to i życzę powodzenia. Ale Wy uszanujcie wybór innych, bez obrzucania błotem i inwektywami najniższych lotów. Panie wyjechały na staż bo miały tenże wybór. Skoro chcecie zostać w Polsce to skupcie się na tym żeby coś zmienić a nie narzekać bezustannie jak to jest źle i jak mało płacą.

#29  2013.03.21 07:36:58 ~oo

Może coś powiesz o zarobkach naszych i piel.niemieckich, czy są takie same,czy polskie pielęgniarki maja więcej,bo są bardziej wykształcone.Jakoś to pomijasz,jeżeli nie maja to są 2 kategorii,czyli gorsze.

#30  2013.03.21 10:15:57 ~heihachi

Wysokosc zarobkow jest tu scisle powiazana z regulacjami prawnymi odnosnie finansw w niemczech. Zalezy to miedzy inymi czy jest sie singlem czy w zwiazku malzenskim itd, staz pracy. W niemczech zarobki dla kazdej pielegniarki sa na tych samych warunkach niezaleznie skad pochodzi

#31  2013.03.21 10:37:33 ~oo

Takich bzdur jeszcze nie słyszałam.Różne głupoty są tutaj pisane,ale to co ty wymyśliłaś przerasta! wszystkich.Single,związki małżeńskie.paranoja.Masz nas za idiotów.Jednym słowem niski poziom prezentujesz ,jak nie rozumiesz o co ciebie pytałam.Szkoda czasu dla ciebie.Pa.

#32  2013.03.21 10:57:17 ~ana

Do heihachi.Dlaczego nie powiesz,ze nasze z mgr.mają mniej niż Niemki po 3 letniej szkole.Czy to takie niewygodne ,a może nie jesteś zorientowana.Pisz śmiało .

#33  2013.03.21 11:51:09 ~ana

Chcemy wiedzieć, skoro tam pracujesz,to masz pojęcie w tej kwestii.

#34  2013.03.24 15:14:35 ~heihachi

Haters gonna hate :)

#35  2013.05.06 15:17:23 ~DGC

Drogie Panie.Jestem pielegniarka i pracuje w Niemczech. Praca jest b. ciezka to fakt umiejetnosci polskich pielegniarek 100% wyzsze niz niemieckich. Jednak panuje tu rasizm i wyzysk.Polakow traktuje sie gorzej niz inne narodowosci. Niemiec przyzwyczajony jest do tego,ze mu sie usługuje.Jestem tu tylko dlkatego,ze w Polsce nie miałam godziwej płacy ,tylko dla pieniedzy. Mentalnosc Niemcow ohyda.Sa mili przez pierwsze dwa dni tylko.Niemiecki musicie drogie Panie znac nie tylko w mowie,ale w pismie. Codziennie wypelniam stos dokumentacji medycznej i pracuje z komputerem.Tutaj biurokracja wazniejsza od pacjenta. Taka jest rzeczywistosc.Pozdrawiam.

#36  2013.05.20 00:13:31 ~gość

Do DGC absolutnie się z tobą nie zgadzam ,również pracuję w Niemczech i do tego nie znam dobrze niemieckiego.Wszyscy moi podopieczni a jest ich około 50-ciu są mi bardzo przyjaźni.Niemieccy pacjenci potrafią być bardzo wdzięczni i za każdą czynność dziękują,a nawet wręcz przepraszają.Ja jednak zawsze dla każdego mam uśmiech[choćby mnie skręcało]to bardzo ważne.Zgadzam się jedynie z tym że praca jest ciężka a biurokracja wręcz kwitnąca w stosy papierków.W niemieckiej mentalności jest to że jeżeli się do kogoś przekonają to na zawsze i potrafią być pomocni w każdej sytuacji-życiowej i zawodowej.Absolutnie nie mieszają spraw zawodowych i prywatnych. Paniom które chcą wyjechać radzę pouczyć się niemieckiego na miejscu w Polsce bo tak naprawdę jest kolosalna różnica między niemieckimi landami a jeżeli opanuje ktoś w miarę gramatykę z polskim tłumaczem to na miejscu będzie łatwiej.Proponuję świetnego bloga "Niemieckie zakamarki" który prowadzi Sara-jest fantastyczny.

#37  2013.07.10 04:26:53 ~donna

Do 32 Nie maja mniej niz Niemki,ale nie wiaze sie to z polskim wyksztalceniem bo tutaj to jest niewazne.Niemcy maja w d.e polskie wyksztalcenie. Za granica waznym jest :dyplom pielegniarski! to co potrafisz i kursy ,ktore sie tutaj rob na biezaco.