DOTYCHCZAS PODPISALIŚCIE SIĘ PONAD 4 600 RAZY!!! Zapraszamy pielęgniarki i położne (także wasze rodziny, znajomych, pacjentów) do podpisywania petycji: STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 


UWAGA!!!

6 sierpnia 2017 roku - Myślę, że to będzie super motywacją do podpisywania naszej petycji. ROBI SIĘ BARDZO CIEKAWIE! Zobacz odpowiedź ministerstwa zdrowia na pytanie redakcji portalu w sprawie "trzech wykazów stanowisk pielęgniarki i położnej".

Mariusz Mielcarek 

PETYCJA

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

Prezydent RP,

Premier RP,

Minister Zdrowia,

Posłowie i Senatorowie Parlamentu RP

W Dzienniku Ustaw ogłoszono Ustawę z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W uzasadnieniu do projektu przedmiotowej ustawy zapisano:

Zgodnie z projektem ustawy wysokość najniższego wynagrodzenia zasadniczego przysługującego pracownikom wykonującym zawód medyczny zatrudnionym na poszczególnych kategoriach stanowisk pracy będzie uzależniona od poziomu wykształcenia wymaganego na stanowisku pracy, na którym zatrudniony jest dany pracownik (wykształcenie na poziomie wyższym, średnim, posiadanie specjalizacji). Rozwiązanie takie wiąże więc de facto najniższe wynagrodzenie w danej grupie z zakresem obowiązków, które wykonywane są na określonym stanowisku”.

Natomiast w ustawie ogłoszonej w dniu 1 sierpnia 2017 roku (Dz.U. z 2017 r. poz. 1473) zrównano najniższe wynagrodzenie zasadnicze:

1. pielęgniarki,

2. pielęgniarki z tytułem licencjata,

3. pielęgniarki z tytułem magistra pielęgniarstwa,

4. opiekuna medycznego.

Wobec powyższego podstawowe założenie ustawy...

Zobacz całą treść petycji 

Zapraszamy do podpisywania petycji tutaj.

Mariusz Mielcarek 

UWAGA!!! Zobacz dlaczego pielęgniarki i położne podpisują petycję w sprawie zrównania przez Radziwiłła wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego.


25 lipca 2017 - Zobacz odpowiedź na pierwsze pismo redakcji portalu do ministerstwa zdrowia w sprawie nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pytaliśmy o przypisanie tego samego "współczynnika pracy" magistrowi pielęgniarstwa oraz opiekunowi medycznemu. Prawie 100 komentarzy!

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.02 12:11:46 ~S

Pierwsza!

#2  2017.08.02 14:48:36 ~a_

Druga;-)) "zawsze druga" parafrazujac z filmu "Nic smiesznego"

#3  2017.08.02 17:01:10 ~motyl

To SUPER AKCJA Panie Mariuszu tylko trzeba zadać pytanie CZY TA PETYCJA COŚ DA PANIOM PIELĘGNIARKOM . Skoro można było POMINĄĆ NAWET W MEDIACH TEMAT TEJ USTAWY i CICHACZEM JĄ PODDAĆ LEGISLACJI A NASTĘPNIE OPUBLIKOWAĆ BEZ ŻADNEJ INFORMACJI W MEDIACH . To Ja osobiście nie wierzę że TO COŚ DA PANIOM . Przecież teraz najważniejszą sprawą dla PIS JEST 500 + ( bo na to wydają miliardy złotych i cały czas zaśmiecają media TYM TEMATEM . A do MOPSÓW coraz więcej wpływa donosów od osób ( sąsiadów 500+ ) gdzie ludzie widzą WTEDY KIEDY SĄ ZABIERANE ( smiecio - butelki czyli szklo ) jak to tatusiowie chociaz za 500+ popija piwka . Kolo mnie tez wory butelek po piwsku ( z 500+ ) bo mam takich sasiadw z jednej i drugiej strony . A Rafalska smieje sie z Pielegniarek . PIS powinien sie nazywac 500 + .

#4  2017.08.02 17:07:55 Redakcja Portalu

Nie patrzę przez pryzmat pt. "czy ta akcja coś da? " Intuicja mi podpowiada, że jest potrzebna. Tu i teraz. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek P.S. Zapraszam wszystkie pielęgniarki i położne ich rodziny, znajomych do podpisywania petycji.

#5  2017.08.02 17:15:12 ~a_

Panie Mariuszu , co dalej z petycją? Do kogo trafi ? Ile podpisow musi miec, aby "nasze " zwiazki poczuly , ze stolki w d*kę kują?

#6  2017.08.02 17:21:29 Redakcja Portalu

Petycja trafi do adresatów wymienionych na wstępie petycji. Teraz jest najważniejsze aby zebrać jak najwięcej podpisów. Petycja jest dobrze przygotowana merytorycznie. Racja jest po stronie pielęgniarek i położnych. To jest nasza siła. Argumenty są po naszej stronie. Nie da się obronić w rzetelny sposób tego co zrobiono z naszymi zawodami: pielęgniarki i położnej w ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych. Teraz zbieramy podpisy. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#7  2017.08.02 17:23:07 ~a_

Dziekuje za merytoryczne przygotowanie:)

#8  2017.08.02 19:17:48 ~piel.lic.i

Wpisujcie się, niech ktoś w końcu nam pomoże.Dzięki Panie Mariuszu.

#9  2017.08.02 19:54:52 ~obs.

Współczesne niewolnictwo w Polsce istnieje legalnie.Ma miejsce w szpitalnych obozach pracy dla pielęgniarek,nie dla opiekunów medycznych, nie dla salowych czy ratowników tylko pielęgniarek .To jedyna tak obciążana grupa zawodowa z elastycznym i ciagle powiekszajacym sie zakresem obowiazkow .I wygląda na to ,że będzie jeszcze gorzej dla wszyskich pielęgniarek.W "majestacie prawa " wykańczają zaharowane pielegniarki.

#10  2017.08.02 20:03:12 ~a_

Jak to jest ? Pisac, dzielic ze wzgl. na wyksztalcenie, a nawet ostatnio na przynaleznosc polityczna- to tylko na anonimowym nicku takie latwe, natomiast podpisac petycje z imienia i nazwiska to bardzo trudne. Polowa czytajacych sie nie wpisala.

#11  2017.08.02 21:07:49 ~Sauron

Szafujecie słowem -deprecjacja -fajnie brzmi, korzystają z niego wykształceni ludzie; tylko czy Wiecie co ono znaczy i w jakim kontekście należy z niego korzystać?

#12  2017.08.02 22:30:28 ~a_

Napisalam mail do NIP. Wam tez proponuje.

#13  2017.08.03 00:09:34 ~piel

To rozpowszechniajcie petycję na fejsie przez pocztę nie wszyscy czytają pielęgniarki info

#14  2017.08.03 09:37:03 ~B

P. Mielcarek spóźnił się. Szkoda , że nie pomyślał o tym wcześniej przed podpisaniem ustawy. Nic to nie zmieni. Śmieszne działania już po podpisaniu ustawy. Nie podpisuję. Pozdrawiam

#15  2017.08.03 09:50:14 ~mgr piel.

Do #11. Tak jako, że również jesteśmy w grupie wykształconych ludzi znamy znaczenie słowa deprecjacja oraz jego synonimy. Jeśli masz problem z pogodzeniem się z tym to nie będę argumentowała i przekonywała; jak pisał Osho ,nie należy uczyć świni śpiewać bo szkoda straconego czasu, a i świnia się denerwuje ".

#16  2017.08.03 10:57:35 ~x

Cały czas namioty,petycje,nadzieja! GŁUPOTA GONI GŁUPOTĘ! KARDYNALNY BRAK OBIEKTYWIZMU! INFANTYLNE POGLĄDY! POMROCZNOŚĆ JASNA! BRAK SŁÓW! DYSPONUJEMY BRONIĄ MASOWEGO RAŻENIA ale ograniczenia umysłowe niektórych koleżanek po fachu.jakaś paranoja!

#17  2017.08.03 11:03:11 ~Gosc

Do 15.Super komentarz warty twojego mgr. Sloma wychodzi z butow.Takich ludzi powinno sie eliminowac z zawodu! Nie zaslugujesz nawet na gr 9. Uwaga zawarta w komentarzu nr 9 jest dla ciebie niezrozumiala, bo trzeba reprezentowac wyzszy poziom intelektualny! Agitowanie do bzdurnej petycji to porazka na tym portalu!

#18  2017.08.03 11:07:20 ~Gosc

Mala poprawka do komentarza17. Oczywiscie uwaga z komentarza 11!

#19  2017.08.03 11:08:13 ~mm

Jeden etat przez miesiąc albo dobrze zorganizowana akcja L4 przez kilka dni w całym kraju ( kręgosłup kazda ma zrąbany), ufff fantazja mnie poniosła. Niestety to nierealne, koleżanki siłaczki nigdy na to nie pójdą. Trzeba dłubać na pięciu etatach po 15 zeta za godzinę .

#20  2017.08.03 11:10:31 ~mm

15 złotych brutto of Course.

#21  2017.08.03 11:25:39 ~fgh

Uwaga! Trolle wróciły.

#22  2017.08.03 11:41:36 ~Do 21

Tu nie ma trolli tylko glupote sieja niektore kolezanki! Takie brednie wypisuja na tym portalu! Styl i pisownia w niektorych komentarzach to analfabetyzm funkcjonalny!

#23  2017.08.03 11:42:11 ~piel

Do 14 i takich jak ty jest wiele pewnie kredyty spłacasz na 3 etatach i boisz się podpisać by nie stracić jednego etatu

#24  2017.08.03 11:50:16 ~irena

Drogie Panie w czepkach! Pomijam fakt, że uczestnicząc w czasie obrad Komisji trójstronnej w Mini. Zdrowia w sprawie Ustawy podwyżkowej , nie zadbałyście o pielęgniarki z najwyższym wykształceniem, w związku z czym tytuł mgr nadawany przez uczelnie wyższe spędziłyście do grupy w której występuje średnie lub średnie niepełne wykształcenie , łamiąc tym samym zasadę ,równości wobec prawa'', która głosi iż każdy człowiek ma równe prawo do uznania swoich kwalifikacji w zawodzie, krótko mówiąc - totalna dyskryminacja! Dalej - NIEZDEFINIOWANO kategorii , minimalne wynagrodzenie zasadnicze brutto'' jednoznacznie, w związku z czym nie wiadomo czy jest to inna kategoria prawna niż min. wynagr. w rozumieniu art. 1 pkt.3a UST. z 2002 r. o min. wynagr. za prace - czyli to, pod co aktualnie podciąga się salowe i sprzątaczki

#25  2017.08.03 12:10:23 ~Do #15

Znakomity komentarz - w ten sposób należy traktować kogoś , komu wydaje się, że "zjadł wszystkie rozumy". Dawniej o kimś takim mówiło się , że "jest mądrzejszy od radia".

#26  2017.08.03 12:18:57 ~asia

Myślicie że te podpisy zrobią na nich wrażenie ,tak się przejmą jak pisaniem petycji ,zapychaniem skrzynek mailowych i tym podobnym akcjom .Co z tego że złożymy podpisy jak za parę godzin zasuwamy na oddział .Nie mamy na kogo liczyć same też nie umiemy się zorganizować .Ja osobiście tracę nadzieję i zaczynam coraz częściej myśleć czy ma sens szarpanie się w tym zawodzie .

#27  2017.08.03 12:31:54 ~irena

Tak więc w porządku prawnym funkcjonują już dwie definicje minimalnego wynagrodzenia. Dalej - zaproponowana kwota ,sztywna'' - 3900 zł brutto, mająca obowiązywać do dnia 31. grudnia 2019 r, spowoduje w perspektywie kolejnych 5 lat wręcz obniżkę wynagrodzeń , przy wzroście płacy przeciętnej czy nawet minimalnej w gospodarce narodowej. Dalej - zaproponowane współczynniki pracy, jedynie utrwalają stan obecnych, niskich niestety wynagrodzeń wśród pielęgniarek i położnych - przecież wzrost wynagrodzeń powinien być ,ponad'' obecnie ustalone stawki dotyczące plac a wprowadzone współczynniki pracy znacznie , zamrażają''płace na kolejne lata i w perspektywie 5 lat - znacząco je obniżą. Tyle Panie załatwiłyście dla naszego środowiska,Dziękujemy '' wam :( :(

#28  2017.08.03 12:56:31 ~irena

A swoją drogą - tak wspaniałomyślnie ustaliłyście nowy twór , czyli współczynniki pracy'', dlaczego ta metodą obliczeń nie posłużyłyście się przy ustawie dot. minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych - współczynnik razy ilość łózek na przykład- o ile by to szybciej i , normalniej'' rozwiązało problem dotrudniania personelu na poszczególnych oddziałach a nie jak do tej pory - liczenie: zbieranie danych przez rok, ustalanie kategoryzacji ( która w każdej chwili może się zmienić), średnie czasu udzielanych świadczeń, czasu absencji podstawianie do ogromnego wzoru matematycznego. w latach 1999 był to potężny wzór będący ciągiem arytmetycznym .i pielęgniarki same musiały to wyliczać, żeby pracodawca wiedział ile ma ich być na dyżurze - proszę mi powiedzieć w jakim zawodzie tak się dzieje - Panie Przewodniczące - dla Was b to stwierdzenie - Kończ Waść , wstydu oszczędź!

#29  2017.08.03 13:06:38 ~Do #27

Ustawa mówi o minimalnym wynagrodzeniu zasadniczym. Nie ma zatem żadnych wątpliwości. Po doliczeniu wynikających z niego pochodnych ( dodatek za pracę w godzinach nocnych, premii i innych ) otrzymamy wynagrodzenie brutto. Sztywna kwota bazowa 3900 zł ma obowiązywać do końca 2019 r. Podwyżki płac mają być realizowane corocznie od 1 lipca. Dopiero zatem przy podwyżkach od 1 lipca 2020 r. zostanie zastosowana jako kwota bazowa przeciętna płaca w gospodarce uspołecznionej w 2019 roku. W Twoim komentarzu jedynym słusznym twierdzeniem jest - "zaproponowane współczynniki pracy, jedynie utrwalają stan obecnych, niskich niestety wynagrodzeń wśród pielęgniarek i położnych".

#30  2017.08.03 13:55:03 ~irena

Do # 29 - jedynym słusznym ? ? nie każdy ma takie pochodne , czyli - dyżury nocne, świąteczne, o premii nie można nawet myśleć! Widać daleko Pani od realiów. W USTAWIE nie podano źródła finansowania - tak więc obiecane pieniądze w oparciu o Rozp. Min.z 2015 r. czyli tzw. ,Zembalowe'', ma być przekazane właśnie na ten cel, w 2018 r. rozwiązuje się NFZ a dodatek ,Zembali'' kończy się w 2019 r. - proszę powiedzieć skąd będą pieniądze na tak ,drastyczną '' w oczach pracodawców podwyżkę? zauważyła Pani jak wspaniale , matematycznie'' łączy się hasło , kwota bazowa'' i , współczynnik pracy'' - do tego czas oczekiwania 5 lat? Za 5 lat ubędzie śr. 8 000 pielęgniarek - to właśnie jest podstawą tychże wyliczeń - kreatywność i logika.

#31  2017.08.03 15:29:38 ~do irena

Nie ilość łóżek. Może być tak ,że na 30 łóżkowym oddziale 2 pielęgniarki będą miały mniej pracy niż 3 na 15 -łóżkowym .Zakładam,że to nie wymaga wyjaśnień pielęgniarce która pracuje w szpitalu.

#32  2017.08.03 15:49:32 ~Do #30

Jeżeli ktoś nie ma pochodnych to jego wynagrodzenie brutto składa się nadal z sumy dwóch składników - wynagrodzenie zasadnicze + pochodne. Tyle tylko, że ten drugi składnik wynosi zero. W ustawie podano finansowanie podwyżek dla pielęgniarek i położnych - z dodatku "Zembalowego". Dodatek ten będzie wypłacany do końca sierpnia 2019 r.Nowelizacja Rozporządzenia MZ z 14.10.2015r. przewiduje natomiast utrzymanie osiągniętego wzrostu (przeciętnie miesięcznie po 1600 zł. brutto brutto) od 01.09.2019r. w ramach przekazywania do świadczeniodawców kwot wydzielonych odrębnie dla pielęgniarek i położnych ustalanych według „współczynników korygujących” zależnych po 01.09.2019 r. nie od liczby zatrudnianych pielęgniarek i położnych ale od porównania wartości zawartego kontraktu (reguluje to § 1 pkt. 1 i pkt. 2 Rozporządzenia MZ z dnia 14102015r.zmieniający § 1 pkt. 16 oraz § 16 załącznika do rozporządzenia). Plany likwidacji NFZ głoszone przez MZ są nieaktualne - ostatnio "szef wszystkich szefów" stwierdził, że jest to temat na następną kadencję PiSu. Niezależnie od tego dyrekcje placówek służby zdrowia są zobowiązane do postępowania zgodnie z ustawą i zdobycie środków na ten cel jest ich problemem. Od 1 lipca NFZ zawarł ze świadczeniodawcami kontrakty, w których są nowe, wyższe ceny za realizowane świadczenia.

#33  2017.08.03 17:07:36 ~piel

U mnie w szpitalu wszystkim pielęgniarkom dyrektor daje 280 zł do podstawy, bez względu na wykształcenie - jest to pierwsza transza 400 brutto brutto - tym samym jak tłumaczy realizuje postanowienia ostatniej ustawy, czyli podwyższa nawet więcej niż musi mgr ze specj. i innym którym musi, jednocześnie nie skłóca pielęgniarek. To nie przejdzie żeby docelowo mgr ze specj. zarabiała tak dużo więcej niż zwykła pielęgniarka, dyrektor sam do tego doszedł, po co mu wojna i masowe zwolnienia z pracy. Jedyna korzyść ,że ten dodatek będąc w podstawie nie może już być zabrany. Zobaczymy jak będzie z dalszymi transzami. Nie wszystkich widać stać na deprecjację naszego zawodu chociaż głośno się do tego nie przyznają. I znowu będzie tak , że bogate szpitale dadzą więcej, a te biedne powiatowe tylko wg ustawy albo się zamkną. Tak naprawdę będą żonglować tylko tym co już nam dano i będziemy się cieszyć jak nam nie zabiorą. To jest psychologia. ,

#34  2017.08.03 18:07:12 ~Do#33

Takiego dyrektora winno się tytułować PAN DYREKTOR. Szkoda, że mało takich.

#35  2017.08.03 20:05:36 ~Do 33

Tylko ze ten pan dyrektor może podnosić wszystkim ile dusza zapragnie chylic czoła ale ustawa obliguje go do tego ze ma w efekcie końcowym ta pielęgniareka z mgr i spec zarabiać tyle ile jest w ustawie wiec nie pitol ze nie chce masowych zwolnień

#36  2017.08.03 20:43:15 ~Do #35

Spodziewałam się takiego komentarza ze strony mgr ze specjalizacją. To że jak piszesz "w efekcie końcowym ta pielęgniarka z mgr i spec ma zarabiać tyle ile jest w ustawie" ( w zależności od stanowiska ) wcale nie oznacza, że tyle samo a nawet więcej nie może zarabiać pielęgniarka po LM, bez specjalizacji zatrudniona na stanowisku pielęgniarki. I wszystko będzie zgodne z ustawą. I nawet twoje , godne magistra, określenie "nie pitol" nic tu nie zmieni.

#37  2017.08.03 20:53:22 ~EWA

Wielokrotnie czytałam, iż pielęgniarka za cały miesiąc pracy zarobi tyle ile lekarz za jeden dyżur . Teraz same przyczyniłyśmy się do tego , że za identyczny zakres obowiązków mamy tak dużą rozpiętość w pensji .Motywacją nie jest stopień trudności i specyfika oddziału , nie jest doświadczenie w zawodzie a jedynym czynnikiem jaki był brany pod uwagę jest wykształcenie .Uważam obecny sposób kształtowania zarobków za krzywdzący mnie .Takie decyzje winny być poprzedzone szerokim informowaniem , że za lat tylu a tylu, będą wymagane standardy w pielęgniarstwie , których niespełnienie pociągnie za sobą degradacje w zarobkach .Należało również stworzyć zabezpieczenie finansowe na realizacje tych wymagań ( specjalizacje kosztowała mnie ponad 5000 zł). Panie decydentki ,przekresiłyscie osoby takie jak ja.Mam 53 lata , chcąc mieć przelicznik 1,05 ,osiągnę go w wieku przedemerytalnym. I jeszcze jedna uwaga odnośnie tytułów , pracuje w OIT, tu zdobyte umiejętności praktyczne mają duże znaczenie , a wam życzę abyście o moich racjach nie przekonały się na własnej skórze .

#38  2017.08.03 21:43:35 ~do37

Wszystko prawda.Dookoła słychać tylko jęk magisterek,a nikt się nie zająknie o degradacji zarobkowej pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem np w pracy na OIT

#39  2017.08.03 22:22:56 ~a_

Do #37, zadne tam wyksztalcenie! tak naprawde zostaly docenione mgr ze specjalizaja, reszta pielegniarek praktycznie zostala zdegradowana. O tym, ze trzeba sie doksztalcac wiedzialysmy wszystkie i robilysmy wszelakiej masci kursy, specjalizacje ,studia itp. W przypadku ostatniej "ustawy o minimalnym." zadzialala czysta matematyka: mgr pielegniarstwa jest za duzo, zdecydowanie mniej jest mgr ze specjalizacja. A cala reszta tej ustawy to kreatywna ksiegowosc .

#40  2017.08.04 01:23:17 ~kadrowa

Matematyka matematyką jeszcze tych pieniędzy nie ma a już licytacja, obelgi z każdej strony, czy to działanie było celowe waszych przedstawicieli by skłócić was wszystkich świetnie im się udało a wy "łykacie jak świeże bułki" i obrażacie się wzajemnie, jak może być dobrze w tym zawodzie, koleżanki magister ze specjalizacją już liczą kasę, magisterki i licencjatki "biedne" bo najbardziej pokrzywdzone ale nie martwcie się weźmiecie czwarty etat dorobicie a w czasie jaki wam został zrobicie specjalizację- przecież macie na to własne pieniądze, a te panie bez matury ze specjalizacją cichutko siedzą petycji nie podpisują bo jeszcze im kasę zabiorą, zostały jeszcze te ze średnim wykształceniem czy to z maturą czy bez co się nie dokształciły i nie zrobiły specjalizacji to one najbardziej się cieszą i śmieją z tych dokształconych pielęgniarek z magistrem bo będą zarabiać tyle samo co one i nawet tyle co opiekun medyczny. TAKA TO CAŁA PRAWDA O POLSKICH PIELĘGNIARKACH. Co do tej kasy to nie liczcie zbyt wcześnie bo to tylko nielicznym dyrekcja ją naliczy i tak robicie wszystkie to samo i myślicie, że dyrekcja wam da inne pieniądze? życzę Wam tego ha ha. kadrowa

#41  2017.08.04 05:18:48 ~- mgr piel

Proponuję zapoznać się z ostatnim nr "Magazynu Pielęgniarki i Położnej" oficjalnym pismem NIPiP, będącą z nami od niestety 20 lat. Pominę tu przedstawioną w artykule redakcyjnym przez p. Zofię Małas całą historię walk izb o lepsze jutro polskie pielęgniarki z przedstawieniem zasług izb i przejdę do str. 36. Spogląda tam na nas uśmiechnięta p. Prezes NRPiP. Ma powody do zadowolenia, też uśmiechałabym się, gdyby moje wynagrodzenie zasadnicze wynosiło miesięcznie 18 543 zł, że o "trzynastce" nie wspomnę. Interesujące jest zdanie wypowiedziane przez p. Prezes - "NRPiP nie jest organem, który ma decydujący głos w sprawach wynagrodzeń i warunków pracy.Zgodnie z ustawą o związkach zawodowych kompetencje w tym zakresie mają związki zawodowe". Typowa "spychotechnika ". My izby cacy, cacy - oni, związki be. Wynika z tego że izby nic dla nas nie mogą zrobić. Mogą niestety i to dużo - np. pobierać od nas składki, otrzymywać dotacje z budżetu, ustalać i wypłacać sobie horrendalnie wysokie wynagrodzenia, kupować i wyposażać swoje siedziby, ustalać niezbędne do wykonywania pracy kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne, bez których pielęgniarka praktycznie niewiele może zrobić , i jeszcze wiele innych niezbędnych dla "dobra" pielęgniarki czynności.Ostatnio jedna z koleżanek wracająca z pracy po ciężkim dyżurze została na szczęście niegroźnie potrącona przez samochód. Nie miała stosownego przeszkolenia w zakresie zachowania się w drodze do i z pracy. Temat na kolejny , obowiązkowy kurs kwalifikacyjny. Koszt pokrywany przez pielęgniarkę z uwagi na brak w izbach środków - te zostały wykorzystane na inne "ważniejsze" cele.

#42  2017.08.04 06:18:21 ~Do #40

Popełniłaś okropne niedopatrzenie - pozostało jeszcze kilka tematów, w których nie dokonałaś tego samego wpisu. Należy ten błąd natychmiast poprawić . Reprezentujesz pogląd charakterystyczny dla wielu "bardzo ważnych kadrowych" - w zakładzie najważniejszy jest dyrektor, potem "kadrowa", potem długo, długo nikt i dopiero cała reszta. To nie jest portal dla przemądrzałych "kadrowych".

#43  2017.08.04 09:16:32 ~Pielegniar

Drogie Panie , żeby wykonywać zawód pielęgniarki należy posiadać prawo wykonywania zawodu, jedne Panie kończyły LM , drugie Studium Medyczne, a jeszcze inne studia. Wszystkie mamy to samo prawo, niezależnie od posiadanej matury czy jej braku, mamy ten sam zakres obowiązków. Różni nas jedynie zakres uprawnień np. szczepienia, ale tu wystarczy kurs kwalifikacyjny, więc o czym mowa. Należy czytać ustawy ze zrozumieniem, Paniom po studiach nam nadzieję że wystarczy raz, natomiast tym bez matury 10 razy, bo według niektórych z nas odbiegają poziomem intelektualnym. Jak się wczytacie to zrozumiecie, ze żadna z nas tych pieniędzy nie zobaczy, ponieważ oprócz Naczelnej Pielęgniarki na żadnym stanowisku nie jest wymagalne wyższe wykształcenie, nie mówiąc o specjalizacji, wystarczą kursiki.

#44  2017.08.04 09:48:30 ~do 43

100/100 i na tym zakończmy tę czczą gadaninę i licytację pt. wykształcenie i wynagrodzenie. Lepiej skupmy się na podpisywaniu petycji.

#45  2017.08.04 09:51:50 ~Wspó

Stanowisko - współczynnik Pielęgniarka - 0,64 Starsza pielęgniarka - 0,64 Specjalista pielęgniarstwa - 0,73 Młodszy asystent/Asystent/Starszy asystent w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa - 1,05

#46  2017.08.04 10:18:43 ~pielęgniar

WSZYSCY zapomnieli o pielĘGNIARKACH z DPS!

#47  2017.08.04 12:24:37 ~Do #43

Twoje twierdzenie, że "oprócz Naczelnej Pielęgniarki na żadnym stanowisku nie jest wymagane wyższe wykształcenie" jest całkowicie błędne. Zapoznaj się z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami . Nie znając Twojego wykształcenia nie wiem ile razy ( jeden czy dziesięć ) musisz ten akt prawny przeczytać aby go zrozumieć.

#48  2017.08.04 12:48:12 ~Do #46

Tu masz niestety rację. DPS nie jest podmiotem medycznym - nie obowiązuje ustawa o minimalnym wynagrodzeniu. DPS nie realizuje kontraktu z NFZ - nie ma "Zembalowego". Jestem zatrudniona w opiece długoterminowej stąd wiem, że w niektórych DPS pielęgniarki utworzyły grupowe praktyki pielęgniarskie i zawarły bezpośrednie kontrakty z NFZ. Temat znam bardzo dobrze - nie będę tutaj podawać szczegółów z uwagi na to, że jest to temat obszerny a ilość osób zainteresowanych niewielka na tym Portalu.

#49  2017.08.04 12:57:38 ~Pytanie

Czy ktoś może mi odpowie na pytanie: gdzie będzie zakwalifikowany asystent pielęgniarstwa bez specjalizacji? W Rozporządzeniu MZ z dnia 20 lipca 2011 ws kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy w podmitach leczniczych niebędących przedsiębiorcami, jest ujęte, że systent w dziedzinie pielęgniarstwa powinien mieć następujące kwalifikacje:tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo lub po- łożnictwo i studia podyplomowe lub tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i  edukacji zdrowotnej, lub organizacji i  zarządzania, lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia. Jak to się ma do nowej Ustawy? Jak piszecie współczynnik 1,05 dla asystenta, a w Ustawie zapisano mgr pielęgniarstwa lub położnictwa ze specjalizacją. Z góry informuję, że nie jestem asystentem, tylko nie wiem co o tym myśleć. Pomożecie w rozważaniach?

#50  2017.08.04 13:05:11 ~Pielegniar

Do Pani 47 , jeżeli Pani teks jest w stanie zrozumieć za 1 razem to gratuluję, ale może warto przeczytać jeszcze raz np. zaczynając czytać rozporządzenie od punktu 8 bo punkt 2 nie budzi Pani sprzeciwu i co tam widzimy, owszem wykształcenie wyższe medyczne, albo jakieś inne, a pod spodem średnie -specjalizacja i tak dalej. Jeżeli daje się do wyboru trzy różne warianty to jak Pani myśli z którego skorzysta dyrektor ?

#51  2017.08.04 13:12:36 ~irena

Studia podyplomowe na Uniwersytecie są ponad specjalizacją ( o tym oczywiście panie w czepkach zapomniały bo nie one organizują podyplomówki - skandal! ; a więc : najpierw idą studia podyplomowe a potem specjalizacja - dla stanowiska asystenta oczywiście

#52  2017.08.04 13:30:45 ~Do #49

To bardzo proste . Asystent to mgr ze specjalizacją lub studiami podyplomowymi. Jeżeli mgr ze specjalizacją - Gr. 7, jeżeli ze studiami podyplomowymi - gr. 9. Trochę absurdalne, ale zgodne z ustawą.

#53  2017.08.04 13:37:59 ~Od 49 do 5

Wiem, że to proste i absurdalne, ale chciałam poznać zdanie innych osób. Dziękuję!

#54  2017.08.04 13:39:21 ~korekta

Wpis 53 miał być do 52. Przepraszam

#55  2017.08.04 14:00:52 ~Do #50

Punkt 8 załącznika do rozporządzenia ( a nie rozporządzenia ) podaje niezbędne kwalifikacje dla przełożonej pielęgniarek, położnych, zastępca przełożonej pielęgniarek, położnych . Do zakwalifikowania do odpowiedniej grupy z ustawy o płacach minimalnych muszą być spełnione jednocześnie warunki określone w ustawie o płacach minimalnych i rozporządzeniu o kwalifikacjach. Jeżeli zatem przełożona ma tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo i  tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i  edukacji zdrowotnej, lub organizacji i zarządzania, lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia będzie zakwalifikowana do gr. 7, do której kwalifikują się wyłącznie mgr ze specjalizacją. W pozostałych przypadkach przełożona nie musi być mgr ale musi posiadać specjalizację - gr. 8. Nie ma tu żadnej możliwości alternatywnego wyboru dla dyrektora. Wystarczy przeczytać raz ze zrozumieniem, choć czasem i dziesięć razy może być za mało. Dziękuję za gratulacje.

#56  2017.08.04 14:20:44 ~Pielegniar

Więc droga Pani 55 zostaje nam Naczelna z wymaganym wyższym wykształceniem. Jestem wdzięczna za poprawienie mnie względem ROZPORZĄDZENIA, nie studiowałam polonistyki i choć bardzo się pilnuję to błędy się zdarzają. Ale dalej nie rozumiem , na jakim to jeszcze stanowisku pielęgniarskim potrzenne jest wyższe wykształcenie ? Pomińmy Naczelną.

#57  2017.08.04 15:38:48 ~Do #56

Stanowiska wymagające nie tylko wyższego ale mgr wykształcenia to : młodszy asystent, asystent, starszy asystent . Dopiero z tego rozporządzenia wywnioskowałam komu taki asystent ma pomagać - jest asystentem Naczelnej. Analogiczne stanowiska są w przemyśle - asystent dyrektora czy prezesa.

#58  2017.08.04 19:03:56 ~nurse

O czym wy tu kobiety piszecie? i tak wszystkie albo większość będziemy zarabiać jak opiekunki

#59  2017.08.04 19:06:54 ~do 58

No niestety taka jest prawda,ale do niektórych jeszcze to nie dotarło.

#60  2017.08.04 19:07:13 ~do58

Racja

#61  2017.08.04 19:07:23 ~nurse

Więc najlepiej zmienić stanowisko pracy na opiekuna medycznego-mniejsza odpowiedzialność-ta sama kasa.

#62  2017.08.04 19:32:19 ~Do #51

Oczywiście, że studia podyplomowe powinny mieć wyższy ciężar gatunkowy niż specjalizacja już choćby dlatego, że do ich ukończenia niezbędne jest wcześniejsze ukończenia studiów wyższych co nie jest wymagane przy specjalizacji. Twórca ustawy o minimalnych płacach o nich zapomniał , a co też niewykluczone, że o takowych nie słyszał. To nie jedyny błąd , który nie został wykryty przez biura legislacyjne przy tworzeniu aktów prawnych w służbie zdrowia. Kolejnym jest zapis o wymogach kwalifikacyjnych dotyczących poszczególnych świadczeń przy kontraktowaniu z NFZ - tam z kolei wymagana jest konkretna specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny. Reasumując - kurs kwalifikacyjny jest czasem równy specjalizacji, czasem nie istnieje tak jak nie istnieją studia podyplomowe. Z wymienionych kwalifikacji mam tylko specjalizację, nie ukończyłam niestety studiów i pewnie dlatego nie potrafię tych zawiłości prawnych zrozumieć.

#63  2017.08.04 22:48:50 ~piel

Niewiele tych podpisów widać solidarność w naszej grupie zawodowej i co wy chcecie osiągnąć nawet petycji boicie się podpisać, nieważne czy ona coś da czy nie zwykła solidarność zawodowa. Lepiej być na równi z opiekunem odpowiedzialność za wszystko ale cóż lepiej dupsko umyć i mieć wy.bane może ktoś za mnie zawalczy to coś dostanę i będę siedziała cichutko, jesteście żałosne bez ambicji, polskie pielęgniarki- opiekunki przykujcie się do łózka pacjenta bo takie macie powołanie- siostry od siedmiu boleści, cierpiętnice to powołanie do gara sobie i dzieciom wsadźcie.

#64  2017.08.04 23:07:39 ~olo

Witam Panie . Jeżeli nie wyjdziecie na manifestacje to Was Oleją . Bo nie wiadomo czy trzecią transzę podwyżki którą macie zapewnioną dostaniecie zmiany które wejdą w życie to nie dostaniecie nic. A to co wasze koleżanki z Izb Pielęgniarskich i ze zzpip zrobiły to poniżej wała. I ktoś napisał jakie składki i dla kogo . Poco się kształciłyście i podnosiłyście kwalifikacje licencjaty magisterki nie jednokrotnie doktorantki i co fuck you .Wydałyście kasę . Teraz waz mają w d. Do puki się nie zjednoczycie i nie będziecie rozmawiały jednym językiem to was OLEJĄ nie rząd a koleżanki z izb i związków które pchają się do władzy . Walczcie ale nie z sobą

#65  2017.08.04 23:13:36 ~piel

WY SIĘ NAZYWACIE PIELĘGNIARKI, ASYSTENTKI ZEJDŹCIE NA ZIEMIĘ WY JESTEŚCIE ZWYKŁE SIOSTRY NIE UMIECIE ZAWALCZYĆ O SIEBIE.

#66  2017.08.04 23:28:10 ~piel

SIOSTRY ŚPIĄ MUSZĄ SIĘ WYSPAĆ NA 3 ETAT CZY TAK PADŁY Z PRZEPRACOWANIA. GDZIE WASZE USTAWY, ZARZĄDZENIA, ZATRUDNIENIE!

#67  2017.08.04 23:34:46 ~:(

Już prawie 2000 niepokornych pielęgniarek? . Niesamowite. Niektóre po kryjomu podpisują petycję, tak bardzo się boją? Kogo? Dyrekcji która nie ma w sobie ani krzty pokory, która ma Was za sprzątaczki czy siebie wzajemnie się boicie?

#68  2017.08.04 23:47:10 ~PIEL

BOJĄ SIĘ SIEBIE WZAJEMNIE BO KTÓRAŚ DONIESIE DO DYREKCJI- GŁUPIE SIOSTRY

#69  2017.08.04 23:49:11 ~piel

NAWET NIE STAĆ ICH NA PODPISANIE PETYCJI I JAK TU MOŻNA COŚ OSIĄGNĄĆ W TYM PO.NYM ZAWODZIE Z TYMI SIOSTRAMI

#70  2017.08.05 09:08:38 ~Do #45

Zapoznaj się z obowiązującymi aktami prawnymi, być może przestaniesz wypisywać nieprawdziwe informacje. Przykład : Specjalista: pielęgniarka - tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia - gr. 7 a nie 8 . W gr. 8 będą specjaliści bez wykształcenia mgr - licencjat pielęgniarstwa z tytułem specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania oraz osoba posiadająca średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania. Od asystentów wymaga się wykształcenia mgr i specjalizacji, zatem gr. 7.

#71  2017.08.05 09:09:21 ~Pielęgniar

Do Pani 57 , przepraszam, że dopiero dziś , ale zacznijmy od początku, asystent w rozumieniu Wikipedi to -pomocnicze stanowisko pracy, nie licząc innych znaczeń, odnoszę się tylko do naszego środowiska. Reasumując st. asystent pielęgniarki po studiach , podyplomówkach, specjalizacjach i tak jest podległy pielęgniarce po LM.

#72  2017.08.05 09:23:04 ~ja

W tym popiep.ym zawodzie pokończyły studia,specjalizacje,a wystraszone jak chłopki pańszczyźniane,nawet petycji sirotki boją się podpisać aby pana nie denerwować.Opiekunki bardziej światłe niż te zahukane siostry.

#73  2017.08.05 09:24:57 ~mgr piel.

Zgadzam się z komentarzami #63 i #64. Tak wygląda solidarność i walecznosc w naszej grupie zawodowej. Niech inni załatwia, a ja cichutko przeczekam i może też skorzystam. Żałosne, dlatego tak nas traktują, bo wiedzą, że niewiele osób oficjalnie się sprzeciwi. Lepiej jęczeć i narzekać w szatni, w kącie, ale jak trzeba przeciwstawić się oficjalnie, to głowa w piasek. Tak się zachowują osoby chcące mieć szacunek i uznanie? Może lepiej wziąć kolejny etat i wyrównać tą niesprawiedliwość? Większość pewnie nawet nie przeczyta tej petycji bo nie znajdzie czasu w tym pędzie.

#74  2017.08.05 09:39:47 ~Do #71

Nie ma starszego asystenta pielęgniarki, jest starszy asystent w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa . Nie jest to pomocnik pielęgniarki I tak jak we wpisie #57 jest on asystentem Naczelnej Pielęgniarki, od której wymaga się posiadania tytułu magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo i studiów podyplomowe lub specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia , lub tytułu zawodowego magistra w zawodzie, w którym może być uzyskiwany tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i licencjatu pielęgniarstwa lub położnictwa lub średniego wykształcenia medycznego w zawodzie pielęgniarka lub położna i studia podyplomowe lub specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia . Może to być istotnie pielęgniarka po LM posiadająca specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, która jest równocześnie magistrem w zawodzie, w którym może być uzyskiwany tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia . W żadnym wypadku zatem mgr - asystent nie będzie podlegał osobie bez wykształcenia magisterskiego, szefa tylko po LM miał nie będzie.

#75  2017.08.05 09:49:58 ~a_

Licytacja na tytuly i przeliczniki trwa.Co za masakra! A zegar tyka.

#76  2017.08.05 09:51:43 ~do73

Racja w 100%. Te które oficjalnie się sprzeciwiają to dostaną jeszcze od nich po głowie. Jeżeli się wyróżnisz odstaniesz od tej grupy to z zawiści będą chciały cie wciągnąć z powrotem. Dlatego ich nikt nie szanuje, same siebie nie szanują.

#77  2017.08.05 10:07:57 ~Do #75

W żadnym z Twoich wpisów nie dopatrzyłam się czegoś konkretnego. Masz rację - to masakra. Nie komentuj wpisów dla Ciebie nieprzydatnych bądź za trudnych do zrozumienia. A tykającego zegara i tak nie zatrzymasz.

#78  2017.08.05 10:44:13 ~piel

Do 73 i prawda tak jest z własnego podwórka to znam, koleżanki z etatu na etat a gdzie tu czas co cokolwiek przeczytać a jeszcze pomyśleć, one zasypiają przy stole

#79  2017.08.05 11:21:31 ~a_

Do # 77, nie chce byc zlosliwa jak Ty i Ciebie cytowac " nie komentuj wpisow dla Ciebie nieprzydatnych badx za trudnych do zrozumienia" Zegar tyka- czas ucieka, dla nas cenny czas. To tez bylo za trudne? i bez odbioru.

#80  2017.08.05 12:05:30 ~do 73

Też mam takie zdanie. Siedzą cicho jakby pozakładały czapki niewidki. Posiedzą cichutko a inne coś załatwią, i nam też się "skapnie". Ale to już tak nie działa. Z mojego szpitala petycję wysłały zaledwie 4 pielęgniarki. Ręce opadają. Wstyd mi za bierne koleżanki. Czego tu się bać, nie rozumiem. Z "garstką" aktywnych nic się nie zdziała. Myślę, że mogło na tę bierność wpłynąć wzajemne obrzucanie się "błotem" pielęgniarek z różnym trybem kształcenia. I tu może to się zemścić. Większość pielęgniarek czynnych zawodowo jest po średnim kształceniu i bez specjalizacji. Jeśli tak były i są poniżane na tym forum to są na pewno zniechęcone. Jesteście również zdegradowane do poziomu opiekuna medycznego i tym bardziej trzeba walczyć o swoje prawa.

#81  2017.08.05 13:47:06 ~do80

Lepiej pozostać na poziomie opiekuna medycznego niż nadętej magisterki

#82  2017.08.05 14:31:57 ~Do 81

Może i tak ale nie tędy droga :)

#83  2017.08.05 15:41:12 ~do 80

Wiesz co najlepiej za darmo siostro za daaaarmo

#84  2017.08.05 15:41:30 ~Do #81

Drobna uwaga. Zamiast "nadętej magisterki" winno być wg mnie ( jestem po SM, choć ze specjalizacją - cenię wykształcenie koleżanek ) "znającej swoją wartość Pani Magister".

#85  2017.08.05 16:10:16 ~Wiola

Ręce opadają jak się czyta te Wasze komentarze, aby tylko jedna drugiej dokopala, oplula jadem to się nie mieści w głowie, to chyba jedyny taki zawód na świecie gdzie nie ma nawet odrobiny solidarności i stąd jesteśmy tak traktowane przez lata kolejnych rządów i to się nie zmieni jeszcze przez długie lata. Chylic czoła ludziom którzy mimo wszystko staraja się co jakiś czas coś robić dla tego zawodu choć to jest niestety bezskutecznie, właśnie ze względu na brak solidarności. 2500 tys głosów na ok. 200 tyś pielęgniarek to dowodzi tego wszystkiego. Życzę powodzenia mimo wszystko.

#86  2017.08.05 16:23:10 ~psycholog

Wiecie co i tak nic z tego nie będzie - piszcie petycje srycje - dopóki nie będziecie się szanować wzajemnie NIC Z TEGO NIE BĘDZIE !

#87  2017.08.05 16:27:37 ~maja

Szanowne koleżanki//koledzy szanujmy zdanie innych jak własne i będzie ok. Jeśli chodzi o solidarność to pracujcie nad niesolidarnymi koleżankami to może coś zdziałamy. Petycja już jest, trzeba tylko resztę przeszkolić o co nam chodzi. Ta "ustawa" dyskryminuje nas wszystkich wobec innych zawodów. WSZYSTKICH. Panie po liceum, studium i innych formach kształcenia jak i licencjaty czy magistrów. Nie czas na obelgi i komentarze, czas na PODPISY. Jestem dumna, że choć 2500 Pań i Panów rozumie powagę sytuacji, bo jeszcze niedawno były to raptem 24 osoby + Pan Mielcarek i jego załoga portalu. Pozdrawiam i wierzę, że się uda nas zjednoczyć :)

#88  2017.08.05 16:28:17 ~do 86

Ameryki nie odkryłeś.

#89  2017.08.05 17:13:12 ~do87

Minione lata dowiodły,że nam nie pomoże nikt i nic.Nie jesteśmy wszystkiemu winne,bo byłyśmy zawsze bezsilne wobec demolki,dewastacji i demontażu naszych podstawowych praw.Kto chce się dalej męczyć niech pozostanie,a kto chce żyć jak biały człowiek niech ucieka jak najdalej.Nie obwiniajmy się nawzajem,bo w najmniejszym stopniu nie jesteśmy przyczyną obecnego stanu rzeczy.

#90  2017.08.05 17:50:42 ~piel

A dlaczego tak jest to może nie w nas wina, jesteśmy ludźmi a nasza grupa jest ogromna dlaczego nie umiemy się zjednoczyć bo nie mamy dobrych przywódców, działamy o oślep kierujemy się złością, nienawiścią, bezsilnością i stąd takie różne komentarze z obelgami ale po co to. Może ta petycja i nic nie da ale dlaczego na tyle pielęgniarek w Polsce tylko tyle podpisów Czy Wam odpowiada ta ustawa, rozumiem dziewczyny z powiatów tam dużo mniejsze zarobki i one mają powody do radości bo choć dostaną te minimum ale dziwię się że te z województw si nie podpisują

#91  2017.08.05 17:52:23 ~do redakcj

Zawrotna ilość UHA HA ! ot i 1 któraś na te niby setki tysięcy:) mocne jak zwykle ale w gębach:)czarno to widzę:(

#92  2017.08.05 17:57:39 ~do 91

To dlaczego tak jest, że tylko tyle podpisało jak myślisz

#93  2017.08.05 18:21:12 ~Do #90

Wprowadzasz następny podział . Było już - te po LM lub SM, licencjatki i magistrowie "nieuki" i "magisterki Ze specjalizacją i bez. Były podziały z uwagi na stanowiska. Byli zwolennicy i przeciwnicy PIS-u. Były młode i "dinozaury". Teraz są jeszcze "dziewczyny z powiatów" i "te z województw". Każdy ma swoje wymagania , swój interes. Dzielmy się dalej, w jedności siła. Sukces będzie murowany.

#94  2017.08.05 18:35:27 ~do93

Ktoś nas tak urządził,same nie podzieliłyśmy się!

#95  2017.08.05 18:35:37 ~mgr piel.

Do #80. Niestety z mojego szpitala też podpisały petycję 4 osoby. Ja mam jeszcze specjalizacje, ale mimo 7 gr. solidaryzuje się z pozostałymi koleżankami, ponieważ ta ustawa uderza w nas wszystkie. Po pierwsze obniża rangę zawodu, po drugie jest krzywdzaca dla wielu w tym tych przed emerytura, po trzecie skłóci nasze środowisko, a już nie ma dobrych relacji. Zaczyna się wytykanie kto będzie musiał robić więcej, a kto mniej. Docelowe stawki 2021r. więc dla wielu -czekaj tatka latka, a zatem wiele osób może nie doczekać tych podwyżek przed emerytura. Wszystko zależy jeszcze od finansowej kondycji placówki i dobrej woli dyrektora. Pozostaje pomyśleć poważnie o zmianie zawodu.W takim stresie nie da się normalnie funkcjonować w tak odpowiedzialnej i ciężkiej pracy. Zostaliśmy sprowadzeni do poziomu taniej siły roboczej. I jak widać nikt się tym nie przejmuje. Dopóki wszystko funkcjonuje, pracujemy za trzy, obstawione są wszystkie etaty, dopóty będziemy niedocenione i nikt się nami nie przejmie. A jak widać po ilości podpisów -długa droga przed naszym zawodem do prestiżu. Zalęknionymi osobami rządzi się najłatwiej.

#96  2017.08.05 19:23:48 ~Do 95

Dobrze to ujęłaś. Jestem tak samo jak Ty zawiedziona tym, że pielęgniarki z którymi pracuję nie słyszały o petycji.

#97  2017.08.05 20:39:44 ~piel

Wiele wie o petycji ale nie podpisują! dlaczego może któraś z pań nam odpowie dlaczego?

#98  2017.08.05 20:43:20 ~do 95

A już byłam tak zrezygnowana wszelką dyskusją na tym forum i załamana postawą i opieszałością koleżanek pielęgniarek do wysyłania petycji. Dobrze chociaż od czasu do czasu poczytać wpisy podobne do swojego zdania. Postanowiłam nawet nie angażować się we wszelkie dyskusje na tym portalu, bo uznałam, że to nic nie daje, ale trzeba jakoś dotrzeć do pielęgniarek, aby je zaangażować do działania i przebudzenia. Ciężko to idzie, bo na 280 tyś pielęgniarek czynnych zawodowo 2,5 tyś petycji to nie jest rewelacja. Ale może się ruszy:). Kobiety, wysyłajcie, nic Wam za to nie grozi. To jest nasz wspólny interes- pielęgniarka-grupa 9

#99  2017.08.05 21:19:03 ~##pielęgni

N I G D Y nie trzymamy się razem-MY PIELĘGNIARKI! NIGDY NIE SZANOWAŁYŚMY SIĘ! Zawsze tylko gadanie po kątach,a jak przyjdzie,co do czego,to wycofujemy się rakiem i żadna się nie wychyla.Wiem,co mówię,bo nie raz i nie dwa chciałam COŚ zrobić! ale solidarności nie było.i nie ma. Czcza gadka w necie.TYLE potrafimy i tylko na tyle nas stać.PRZYKRE.Zrobią z nami,co chcą! Jak chcecie pogadać to net jest dobry,ale w realu jest jak jest i TO NIESTETY NASZA WINA!

#100  2017.08.05 21:41:24 ~maja

Ale, Koleżanki/Koledzy uświadamiejcie inne w pracy i nie tylko, na zachodzie jest tak, że pielęgniarstwo ma jakieś normy, jakiś prestiż. My musimy walczyć jak LWICE, aby w końcu u nas to było normą. JAK NIE TERAZ TO KIEDY? NIE DAWAJCIE ZA WYGRANĄ! To teraz my MAMY GŁOS!

#101  2017.08.05 22:13:55 ~Do 100

Popieram

#102  2017.08.05 22:28:27 ~piel

Podpisujcie panie panowie pielęgniarki, pielęgniarze może na dzień dzisiejszy nic nam to nie da ale niech wiedzą nasi przedstawiciele, że nie godzimy się z tym i stawiamy nas sprzeciw

#103  2017.08.05 22:42:42 ~Takaa

Opiekun medyczny jest medyczny z nazwy. Tak naprawde nie wymaga wykształcenia średniego, ponieważ nie jest uregulowany prawnie. Znam osoby pracujące w szpitalach po krótkich kursach. Na chwilę obecną nie mamy argumentu pod tytułem: zrownano nas z opiekunem medycznym. Robi pan zamieszanie i wprowadza w błąd, a przy oficjalnych rozmowach o podwyżkach pielęgniarki i położne czytające to wychodzą na idiotki.

#104  2017.08.05 22:49:56 ~do 103

Odezwała się prawniczka pomijając tego opiekuna uważasz za sprawiedliwy podział, który odnosi się do pielęgniarek i położnych

#105  2017.08.05 23:31:40 ~a_

Z mojego szpitala /duzego/ nie widze nikogo.Ale to slynne gadania po katach i narzekanie sl;yszlam nie raz. Jest kilka powodow dla ktorych nalezy zabrac glos: 1. NIPiP 'wywindowaly" specjalizaje tak wysoko, aby sobie zapewnic stale zrodlo dochodow. Bedziemy parly ma specjalizacje, a kasa bedzie plynela. Przy czym kolezanki drogie wcale nie bedziemy mialy gwarancji, ze bedzimy mialy specjalizacje "wlasciwa" na dany oddzial. /przesuniecia na inne oddzialy np. z powodu braku personelu/, czyli jestesmy dalej w d*ke kopane. 2. Podwyzka jest - tu taki trick magika:ale z pieniedzy, ktore mialysmy otrzymac z tzw. zembalowego, a dodatkowo jest rozlozona w czasie z zamrozona srednia krajowa do roku 2021. To jest ta sztuczka! czyli tak naprawde wyjdzie z tego tradycjnie grosik. I juz nam NIPiP "wspolczuje" piszac pisma do dyrektorow szpitali. Ludzkie pany normalnie! A dyrekcja juz zaciera rece ! We wrzesniu 3-cia transza -czyli lacznie 690 zl, a tego ludzki pan dal podwyzke AZ 260! Ha! mial gest! A gdzie sie podzialo 430 zl? /potencjalnych/ 3. Przelicznik, na temat wyksztalcenia napisano tu kilometry. Mam tylko jedno pytanie: dlaczego dla pielegniarek jest NAJNIZSZY przelicznik? Np. mgr fizjotreapii i mgr pielegniarstwa? licencjat pielegniarstwa i licencjat ratownika? Oszczedzaja na nas w rozny sposob: na etatach / np. zamiast 3 pielegniarek jest 2 , ale po co 3-cia, jak te dwie zroba wszystko, co trzeba? /, na pensjach itd, itd. Opiekunek w to nie mieszam , bo to inna odpowiedzialnosci zakres obowiazkow, ze o umiejetnosciach nie wspomne. 4. W niczyim interesie nie lezy koniecznosc podwyzki dla pielegniarek : ani dyrekcji, ani tym bardziej lekarzom. 5. Jest minimalna obsada pielegniarska, jest minimalna pensja, a kiedy bedzie N O R M A L N I E? To pytanie sobie zadajcie kolezanki. 6. Najwazniejsze: przestancie w koncu sie licytowac o wyksztalcenie, przeliczniki itp. W jednosci sila! Dosc wykorzystywania!

#106  2017.08.05 23:58:43 ~Do #103

Jeżeli czegoś nie wiesz nie przekazuj informacji błędnych. Opiekun medyczny jest zawodem medycznym (od 2008 roku) i został objęty klasyfikacją zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy – Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 listopada 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. W obowìązujacym stanie prawnym zgodnie z przepisami rozporządzenia (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego) kształcenie w zawodzie opiekun medyczny (symbol cyfrowy 532102) prowadza wyłącznie 2-semestralne szkoły policealne, dla osób posíadających wykształcenie średnie. Jest umieszczony w ustawie podwyżkowej w gr. 10 - wsp. 0,64. Zanim klikniesz "dodaj komentarz" - sprawdź przekazywane informacje.

#107  2017.08.06 00:00:05 ~piel

Z mojego szpitala też nie widzę a koleżanki wiedzą o petycji ale po co podpisywać jeszcze sprawdzą z którego komputera i ukarzą już sama nie wiem jakie jest myślenie tych naszych koleżanek

#108  2017.08.06 00:04:04 ~piel

Czytając komentarze widzę, że jest sporo mądrych osób znających przepisy to dlaczego nie umiemy zawalczyć o nasze "jutro"

#109  2017.08.06 08:35:09 ~do 103

A czym nazwiesz zrównanie współczynnika 0,64? To nie wychodzi na to samo? O co my walczymy, jak nie wrzucenie pielęgniarek i opiekuna medycznego do jednego wora angażu wynagrodzeniowego! Bzdetne te tłumaczenia Szczurek, że to jest minimalne wynagrodzenie a pracodawca jest w mocy dać więcej. Z góry wiadomo, że pracodawcy z reguły dają minimum. Jeśli przepisy nie będą przejrzyste to mamy to, co mamy. To, że ustawa zaraz nabierze mocy nie znaczy, że tak już będzie. To zależy dużo od nas samych. Przy tak malejącej liczbie czynnych zawodowo pielęgniarek nie wierzę, że będzie tak fajnie. To wszystko idzie w dół. Rząd zrzuca problem na pracodawców wiedząc, że prędze czy później będzie walka o pielęgniarki i co za tym idzie windowanie zarobków. Ale niestety chyba jeszcze trochę to potrwa. Tu apel do kilku etatowych. Opamiętajcie się!

#110  2017.08.06 08:41:28 ~piel

Samo pisanie na tym forum to za mało. Musimy rozmawiać więcej z współpracownikami. Nie wszyscy "zaglądają" tutaj. Większość zakładowych związków zawodowych też usiadło chyba na dupie!

#111  2017.08.06 08:50:41 ~do 89

A co z tymi, które już nie mają czasu i możliwości uciec jak najdalej? Które tu, w Polsce poświęciły zdrowie i jeszcze rok, dwa nie maja wyjścia?

#112  2017.08.06 08:52:29 ~a_

Podpisalo sie 10% czynnych zawodowo pielegniarek /wg. statystyk/. Co sie jeszcze musi wydarzyc, zebyscie przejrzaly na oczy? A propos zwiazkow zawodowych: jezeli zwiazki zawodowe pijaja kawke z dyrekcja, to jest "po ptakach".

#113  2017.08.06 08:53:49 ~do 108

Bo chyba tych mądrych i czytających komentarze jest wciąż za mało.

#114  2017.08.06 09:11:03 ~do 112

No to rzeczywiście po ptakach. Podobnie jak z "S" i obecną władzą.

#115  2017.08.06 10:26:52 ~Do #112

Według różnych statystyk jest nas zatrudnionych w Polsce ok. 250 tys. Petycję podpisało nieco ponad 2,5 tys. co stanowi niestety nie jak piszesz 10 % a tylko ok. 1%. 10 % to też nie byłoby za wiele, Jeżeli ta ilość nie ulegnie radykalnemu zwiększeni adresaci petycji mogą dojść do wniosku, że jeżeli tylko 1 % zainteresowanych jest przeciwny ustawie to cała reszta - 99 % jest z niej zadowolona. Musimy zachęcać koleżanki do podpisywania i poprawienia tej statystyki.

#116  2017.08.06 10:29:31 ~a_

Dziekuje za errate. Chyba sie rozmarzylam-;)

#117  2017.08.06 10:48:38 ~do 115

Masz rację, tak to można zrozumieć, że 99% pielęgniarek jest zadowolona z ustawy. Przerażająca bierność!

#118  2017.08.06 11:02:39 ~pielęgniar

Uważam,że nasze przedstawicielki powinny wykazać inicjatywę i nagłośnić sprawę, nie pozwolić na poniżanie wykształconych pielęgniarek,potrzebna ogólnopolska akcja,wyrażająca nasz sprzeciw i niezadowolenie.Na odcinku również pracują pielęgniarki z tytułem magistra.Czy to jest motywacją do kształcenia,że na danym stanowisku się nie wymaga? Nurtuje mnie jeszcze inny problem,ogromna niewiedza wśród pielęgniarek dotycząca naszych spraw, co obecnie dzieje się w pielęgniarstwie,jak jesteśmy traktowane.

#119  2017.08.06 11:06:22 ~pielegniar

Rrozumie wiec,ze pielegniarka odcinkowa majaca specjalizacje i magistra bedzie miala pensje taka jak pielegniarka ze specjalizacja poniewaz na tym stanowisku nie wymagane jest wyzsze wyksztalcenie.

#120  2017.08.06 11:15:12 ~do 112

Nasze władze widzą z kim mają do czynienia, jeśli nawet prostej matematyki z podstawówki się nie pamięta to ja Ty człowieku obliczasz dawki leków? ZGROZO !

#121  2017.08.06 11:19:27 ~marta

Pielegniarki ze specjalizacja i po pomostowce szturmem zapisaly sie na magisterke ,cos czuje ze beda rezygnowaly, bo pieniedze za tym nie pojda.Ustawa miala byc super dla mgr ze specjalizacja ,ale jak zwykle sa dopiski

#122  2017.08.06 11:22:36 ~a_

Do # 120, tzw. czeski blad,/ co tu leki maja wspolnego z gl. tematem? nie widze zwiazku/ a tak poza tym nic wiecej Cie nie zastanawia? To nasze wladze wiedza z kim maja do czynienia.

#123  2017.08.06 11:39:36 ~ja

Tylko tu pisanina od lat i nic z tego zero info w mediach ogólnopolskich - sztuka dla sztuki.

#124  2017.08.06 11:41:52 ~piel.

We wrześniu zapowiedż strajków nauczycielskich - w pażdzierniku studenckich a o nas nic nie mówią no cóż pazerstwo kwitnie pielęgniarek nie brakuje i dobrze zarabiają ! także marne tu wasze pisanie ! do 123 prawda !

#125  2017.08.06 11:51:19 ~i ja

Nauczyciele wszędzie podobne stawki karta nauczyciela przywileje solidarni a my podzielone finansowo i wykształceniem, pazerne, zwistne wobec siebie - publiczna walka o wykształcenie - żenada - nie solidarne i nie odważne, służące w pokorze lekarzom i przydupasy oddziałowych ! Przeczytajcie sobie 10 punktów - zachęt do pracy w Biedronce a u was co ? Przecież oracie w fekaliach to gorzej jak na kasie w Biedronce ! Społeczeństwo was nie szanuje - wożna w szkole 1.800 do ręki plus trzynastka i sowita grusza a wy - oj niziutka drabina społeczna ! PAZERNE ZAKOŃCZYĆ PAZERSTWO BO TO PRZEZ WAS TAK NISKIE STAWKI !

#126  2017.08.06 11:51:52 ~piel.

Do 125 prawda bdb napisane

#127  2017.08.06 11:53:12 ~be

W ktorej grupie bedzie mgr promocji zdrowia ze specjalizacja .

#128  2017.08.06 12:02:25 ~Obserwator

Dajcie sobie spokój z tą pisaniną bo dostaje się oczopląsu - nadmiar powtarzanych wątków .Sprawa jest prosta : upadek polskiego pielęgniarstwa i mgr ze specjalizacją będzie i dostanie w przyszłości swoje wystarczy 1-2 mgr na dany oddział a reszta to będą tani pomagacze opiekunowie czy asystentki pielęgniarskie m.in. ukrainki .I stąd takie a nie inne zaszeregowanie w grupach. Tak więc macie wybór inaczej nie będzie ! Proste w wielu krajach tak jest.

#129  2017.08.06 12:03:08 ~129

Do 127 w żadnej - prawda 128

#130  2017.08.06 12:05:21 ~Do#119

Każda pielęgniarka na stanowisku odcinkowej będzie w gr. 9 wsp. - 0,64 bez względu na wykształcenie i specjalizację . Specjalizacja bez znaczenia - nie jest wymagana.

#131  2017.08.06 12:08:08 ~Do #127

Na podstawie czego ten mgr otrzymał prawo wykonywania zawodu i na jakim stanowisku jest zatrudniony ? Napisz, odpowiem, w której będziesz grupie.

#132  2017.08.06 12:27:13 ~Do #128

Obecnie w Polsce nie ma takiego zawodu ani stanowiska jak asystentki pielęgniarskie. nawet dla Ukrainek. Trochę dziwne, że nie wiesz jak jest u nas a orientujesz się jak jest w wielu krajach.

#133  2017.08.06 13:13:21 ~gość

Do 119. Dalej nic nie rozumiesz chyba jesteś bardzo tępą pielęgniarką! Piel z tytułem mgr piel ze specjalizacją gr 7 , bez tytułu mgr piel ze specjalizacją gr 8 razem będą razem pracowały np na odcinku. Włącz myślenie! Czytaj ze zrozumieniem!

#134  2017.08.06 13:40:14 ~gosć

Do 127 gr 8 pod warunkiem specjalizacji uzyskanej w kształceniu podyplomowym pielęgniarek

#135  2017.08.06 14:33:42 ~Do #133,13

Pielęgniarka nie jest chyba bardzo tępa, jak piszesz. Bardzo tępy ( bez chyba ) jesteś ty. Jeżeli obie wymienione przez Ciebie pielęgniarki będą miały w umowie o pracę stanowisko pielęgniarka obie będą w gr. 9. Na tym stanowisku nie jest wymagana specjalizacja , posiadanie jej jest bez znaczenia i nie będzie "zaliczone". Podobne bzdury piszesz "gościu" we wpisie #134 - nie znając stanowiska jakie dana osoba ma określone w umowie o pracę oraz posiadanego wykształcenia pielęgniarskiego ( tytuł mgr promocji zdrowia w żadnym przypadku nie będzie zaliczony ) nie można określić grupy. Dana osoba może być w grupie 7 lub 8. Brak umiejętności czytania i interpretacji nie upoważnia cię do obrażania innych.

#136  2017.08.06 16:04:39 ~Do 135

Nie siej propagandy i nie dorabiaj do ustawy swojej filozofii! Pierdzielisz farmazony i tyle! Pielęgniarka po LM i piel z mgr piel i spec w jednej gr 9? Kpisz sobie? Ta druga nie będzie nawet w gr 8? Bo co? Bo ty tak prorokujesz wróżbito z bożej łaski? Już widzę, jak pokornie się na to godzi! Będą musieli zmieniać stanowiska i wewnętrzne regulaminy płac, aby je dostosować do nowej ustawy, bo inaczej posypią się wypowiedzenia! I nie pierdziel głupot, że zamiast jednej pielęgniarki z mgr i spec będą woleli zatrudniać dwie "tańsze" w utrzymaniu po LM, bo takich już nie "produkują", a te które są, to zaraz albo idą na emeryturę, albo "ryją" na 5 etatach i straszą nie tylko wyglądem, ale i zachowaniem, albo która młodsza, już jest zalogowana na uczelni, bo chce dorobić do specjalizacji magisterkę, aby przejść z gr 8 do 7. A i jeszcze jedno. Tylko ci się wydaje, że posiadasz umiejętność interpretacji tekstu i czytania go ze zrozumieniem. Bzdury piszesz ty, a nie autor #134.

#137  2017.08.06 16:05:30 ~gość

Do 135. Dalej kretyńskie wywody poczytaj ustawę i nie dywaguj, a czytaj akty prawne ze zrozumieniem! Problem jest w niektórych placówkach medycznych gdzie nie ma ujętych regulaminach wynagrodzeń stanowisk pielęgniarki specjalisty! Trzeba to zmienić wspólnie z organizacjami związkowymi. Ten temat przewija się do znudzenia i dalej znajdują się takie ja ty które próbują tłumaczyć na swój sposób akty prawne! Skieruj się do prawnika i nie wypisuj bzdur co zrobi pracodawca. Pracodawca ma obowiązek stosować się do ustawy! Tu też polecam skontaktuj się z prawnikiem co może zrobić pracodawca, bo przecież ty już znasz na to pytanie odpowiedź. Twój poziom myślenia to gr 10

#138  2017.08.06 16:05:53 ~do 128

Mylisz dziewczyno pojęcia, widać, iż jesteś mało zorientowana i masz ograniczoną wiedze w temacie. Nie "asystentki pielęgniarskie" jak piszesz, tylko stanowisko "asystent z dziedziny pielęgniarstwa" taki są stanowiska np.w Uniwersyteckich Szpitalach Klinicznych i mają je pielęgniarki z mgr i specjalizacją. Też mam takie stanowisko a pracuję na oddziale na odcinku.

#139  2017.08.06 16:13:34 ~mgr

To niemozliwe ,aby pielegniarka z mgr i specjalizacja miala podstawe taka jak pielegniarka dyplomowana bez tytulow ,mam na mysli prace na odcinku.

#140  2017.08.06 16:15:50 ~piel

Wstydźcie się, jęzory Wasze jak u żmij.

#141  2017.08.06 17:14:35 ~do140

Ot łagodna się odezwała

#142  2017.08.06 17:22:17 ~Do #136

Czy mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją może zatrudnić się w szpitalu na stanowisku opiekuna medycznego ? Oczywiście ma takie prawo. Czy pracodawca w umowie o pracę zapisze : stanowisko opiekun medyczny , gr. 7 ? Czy mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją może zatrudnić się w szpitalu na stanowisku pielęgniarki odcinkowej ? Oczywiście ma takie prawo. Czy pracodawca w umowie o pracę zapisze : stanowisko pielęgniarka , gr. 7 ? W pierwszym przypadku będzie to gr. 10, w drugim niestety gr.9. Gdzie w moim wpisie znalazłaś tekst " nie pierdziel głupot, że zamiast jednej pielęgniarki z mgr i spec będą woleli zatrudniać dwie "tańsze" w utrzymaniu po LM ? "Pierdzielisz farmazony", "wróżbito z bożej łaski", "nie pierdziel głupot", "Bzdury piszesz" - teksty godne mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją a może i kilkoma . W związku z powyższym dalszą wymianę poglądów z tobą uważam za niemożliwą.

#143  2017.08.06 17:39:39 ~Do #137

Poproś "gościu" kogoś mądrzejszego od ciebie i wytłumaczenie ci występujących problemów. "Na stronie http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/7806 przeczytaj fragment pisma podkreślony na czerwono przez Redakcję. Słowa kluczowe – „wymaganych od danego pracownika na danym stanowisku pracy. Na stronie http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3849 sprawdź wymagania kwalifikacyjne dla stanowiska „pielęgniarka” – nie jest wymagana specjalizacja. Jest ona wymagana dopiero od stanowiska specjalisty wzwyż. Nie musisz być zatem aż asystentem. Potencjalne rozumowanie pracodawcy – na stanowisku pielęgniarka nie jest mi potrzebny pracownik ze specjalizacją, a za posiadanie wyższych niż wymagane kwalifikacje nie mam ustawowego obowiązku płacić. Masz rację - "Pracodawca ma obowiązek stosować się do ustawy! " Za "pobożne" życzenia zakwalifikowania mnie do gr. 10 pięknie dziękuję. Niestety ku twemu niezadowoleniu nie spełnią się Jestem bowiem pracującą zawodowo pielęgniarką, pracującą na jednym etacie , zadowoloną z otrzymywanego wynagrodzenia. Z racji chęci udzielenia koleżankom poparcia w działaniach w słusznej sprawie podpisałam petycję. Z racji obraźliwych sformułowań zawartych w twoim wpisie kończę wymianę poglądów z tobą.

#144  2017.08.06 18:04:21 ~Piel

Do 142 i 143. Uważajcie, bo przydreptujecie swoje przerośnięte ego. Wasza mądrość zwala z nóg! Nie wiem, na jakiej podstawie uzurpujecie sobie prawo do decydowania o tym, czy ktoś może przedstawiać tutaj swoje poglądy czy też nie. Znalazły się autorytety. Marnujecie sie po prostu. Może w MZ znalazłaby się dla was jakaś fucha? Wtedy wszystko być może byłoby prostsze, klarowniejsze i bardziej przejrzyste dla nas, prostych pielęgniarek.

#145  2017.08.06 18:06:36 ~piel.

Oczywiście wynagrodzenia pielęgniarek określone w ustawie są za niskie. Niestety często w komentarzach porównujemy je do wynagrodzeń opiekunów twierdząc, że są one za wysokie w stosunku do pielęgniarek. Powinno być ,że wynagrodzenia pielęgniarek są za niskie w stosunku do wynagrodzeń opiekunów, a to nie to samo. A potem chcemy, aby opiekun podpisał naszą petycję. Opiekun nie jest głupi.

#146  2017.08.06 18:11:33 ~Do #144

Przeczytałam dokładnie wpisy #142 i 143 i w żadnym z nich nie doczytałam się "uzurpowania sobie prawa do decydowania o tym, czy ktoś może przedstawiać tutaj swoje poglądy czy też nie". Nikt nie "przydreptuje swoje przerośnięte ego."

#147  2017.08.06 20:20:08 ~Gosc

Dobrze, ze chociaz zrozumialas slowo specjalista. Szkoda tylko, ze mamy takich specjalistow jak tyl

#148  2017.08.06 22:47:39 ~do 126

ORAĆ W FEKALIACH TO PRACOWAĆ W SZPITALU W ZAWODZIE PIELEGNIARKI W POLSCE. To zarówno rzeczywistość jak i trafna metafora.Bardzo prawdziwy wpis w całości. Niestety.

#149  2017.08.06 22:50:21 ~do 125

148 jest do 125 oczywiście

#150  2017.08.06 22:59:02 ~Robak

Do 67.68.69 prawda prawda

#151  2017.08.06 23:10:32 ~piel.dyplo

Jestem pielęgniarką dypl. pracuję w zawodzie już blisko 40 lat,złożyłam swój podpis pod petycją ze zrozumiałych powodów,ale nie o tym chcę napisać. Z ciekawości przeczytałam wiele komentarzy i nie mogę uwierzyć,że napisanie kilku zdań może sprawić niektórym koleżankom tyle problemów. Panie,które piszą - jestem magistrem, -skończyłam studia ,-mam tytuł specjalistki -jestem wykształconą osobą,popełniają tyle błędów,a treść tych informacji również pozostawia wiele do życzenia. Czyżby wykształcenie nie szło w parze ze sposobem wysławiania się ?

#152  2017.08.06 23:17:37 ~ad 89.

DO MŁODYCH ! Przeczytajcie post 89.I weźcie sobie do serca. I do rozumu.Póki macie czas i zdrowie. Mówię bardzo serio.Jeśli zostaniecie ,wygląda na to,że czeka was jeszcze trudniejsza droga i walka o godność i szacunek.

#153  2017.08.07 06:53:30 ~piel

Nie lubię wulgaryzmu, ale 66,67,68,69 mają rację.

#154  2017.08.07 06:55:42 ~do 125

Masz rację!

#155  2017.08.07 10:10:34 ~OBSESJA

Podpisujcie kolejne petycje.Lepiej ustalcie datę odejścia od łóżek,bez wyrzutów sumienia.Inaczej spędzicie na tym pitoleniu resztę życia zawodowego aby później cieszyć się zasłużoną marną emeryturką,ewentualnie dożywotnią pracą.Pozdarwiam!

#156  2017.08.07 10:14:05 ~OBSESJA

Podpisujcie kolejne petycje.Lepiej ustalcie datę odejścia od łóżek,bez wyrzutów sumienia.Inaczej spędzicie na tym pitoleniu resztę życia zawodowego aby później cieszyć się zasłużoną,marną emeryturką,ewentualnie dożywotnią pracą.Pozdrawiam!

#157  2017.08.07 18:16:19 ~do 153

Czy nie widzisz tego że 65,66,67,68,69 to ta sama osoba ? Klonuje się i hejtuje. biedna

#158  2017.08.07 19:00:25 ~Wygrana

Ile potrzeba podpisów, żeby wygrać?

#159  2017.08.07 19:09:00 ~Do #158

Do Sejmu trafił projekt obywatelski o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia, pod którym zebrano prawie 240 tys. podpisów. Efekt jaki jest ( będzie ) każdy widzi. "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę." Petycję podpisałam,

#160  2017.08.07 19:09:29 ~piel

Wczoraj gdzieś czytałam, że chyba 500 tyś żeby ustawa wróciła do debaty, ale petycja dotyczyła innego problemu. Nas nawet tyle nie ma. Dlatego ważne żeby rodziny i znajomi przyłączyli się. Zadbajmy o to.

#161  2017.08.07 19:15:44 ~Do #158

Do Sejmu trafił projekt obywatelski o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia, pod którym zebrano prawie 240 tys. podpisów. Efekt jaki jest ( będzie ) każdy widzi. "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę." Petycję podpisałam,

#162  2017.08.07 20:26:07 ~Do #160

Nic takiego nie mogłaś przeczytać. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia, chyba że sama stanowi inaczej. Do debaty już nigdy nie wraca.

#163  2017.08.07 20:37:56 ~Do #160

Jedyny możliwy scenariusz to wniesienia projektu ustawy zmieniającej uchwaloną ustawę zgłaszanego przez uprawnione do tego organy, instytucje i grupy: prezydenta RP, Radę Ministrów, Senat, co najmniej 15 posłów, komisję sejmową lub co najmniej 100 tysięcy obywateli.

#164  2017.08.07 21:10:49 ~do 163

Przecież piszę , że czytałam o innej petycji. Są różne petycje.

#165  2017.08.07 21:27:23 ~Do #164

Https://pl.wikipedia.org/wiki/Petycja#Zasady_sk.C5.82adania_i_rozpatrywania_petycji_w_Polsce. Nie ma "innych" petycji .

#166  2017.08.07 21:39:47 ~do 165

Petycja-Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości; Petycja-Dość kłamstw w sprawie śmierci Magdaleny Żuk! ; Petycja-Stoimy murem za warszawskimi zabytkami!

#167  2017.08.07 21:54:38 ~Do #166

Szkoda, że nie potrafisz zrozumieć prostych tekstów. Zrozum, że żadna z petycji bez względu na ilość podpisów nie może spowodować "żeby ustawa wróciła do debaty".

#168  2017.08.08 10:22:36 ~do 167

Może i nie wróci do debaty. Ale mogą wprowadzić rozporządzenia. Ja nie muszą się znać na polityce wypowiadając się na tym portalu. Każdy wie o co chodzi. Gorzej jest z upierdliwymi. Pozdrawiam mimo wszystko-:)

#169  2017.08.08 11:53:25 ~Do #168

Niestety nie mogą ( kto ? ) wydać rozporządzenia, które jest sprzeczne z ustawą .Rozporządzenie musi zmierzać do wykonania ustawy, nie może być zatem ani sprzeczne z ustawą (np. przez wprowadzenie rozwiązań innych w ustawie), ani nie może wykraczać poza jej zakres. Oprócz Ciebie nikt nie wie o co Ci chodzi. Zajmij się czymś o czym masz jakieś pojęcie i na takie tematy wypowiadaj się.

#170  2017.08.08 14:21:47 ~do 169

Ty się chyba pomyliłeś (-aś) z powołaniem.

#171  2017.08.08 14:27:29 ~do 169

Ty się nie wymądrzaj znajomością prawa na tym portalu. Ten portal służy pielęgniarkom a nie prawnikom. Nie musimy znać prawa.

#172  2017.08.08 14:54:06 ~169,170,17

Bardzo przepraszam urażonych moimi komentarzami. sądziłam niesłusznie, że ten portal służy mądrym pielęgniarkom. A poza tym - nieznajomość prawa szkodzi wszystkim, nie tylko pielęgniarkom z gr. 9.

#173  2017.08.08 16:08:11 ~Emerytura

Szoookkkk! ! Bez komentarza Wszędzie to samo :( a tak na marginesie Dinozaur taki jak ja ma to gdzies Swoje zrobiłam w tym pielegniarstwie Czas na wczasy bezterminowo:D a wy się zagryziecie wzajemnie .

#174  2017.08.08 16:36:08 ~do 172

Nie przepraszaj, tylko zrób sobie jeszcze kurs obycia z ludźmi. # do 173- zazdroszczę Ci tych wczasów bezterminowych, odpoczywaj, bo należą Ci się. Ja jeszcze, jeszcze.

#175  2017.08.08 23:38:53 ~piel

A co to za emerytura, to pewnie tyle co zapomoga za tyle lat ciężkiej fizycznej harówki zazdroszczę tylko tego że już nie musisz w tej obłudzie być, życzę zdrowia

#176  2017.08.09 09:03:17 ~piel.dypl.

Moze i zapomoga ale nigdy nie bylam chciwa na kase zawsze pracowalam na 1 etacie jak musialam przejsc na kontrakt nigdy nie moglam sie z tym pogodzic ze musze wiecej siedziec z pacjentami w pracy a moja rodzina byla na drugim planie . Jak sie wynudze w domu na waciki zawsze moge dorobic nawet na kasie w biedronce hehe albo na bramkach na autostradzie :D zawod pielegniarka jakos juz mnie nie Cieszy .

#177  2017.08.09 09:13:22 ~piel.dypl.

Do 176 w sumie racja , i dziekuje :) a Tobie zycze zebys nie zmarnowala swojego zycia w zawodzie bez przyjemnosci.Pozdrawiam

#178  2017.08.09 11:28:55 ~piel

Wszystkie w wieku przedemerytalnym jesteśmy wypalone zawodowo i te młodsze raczej też. Są wyjątki zadowolonych pielęgniarek z racji wykonywanej pracy, ale większość jest zajechana. Na pewno trudno będzie przeżyć z głodowej emerytury, ale ja wolę tę opcję. Nie będę dorabiać na emeryturze, nie mam już siły i zdrowia. Półtora roku muszę wytrzymać.

#179  2017.08.09 12:07:56 ~piel

Na studia pielęgniarskie idą same niziny społeczne,akceptujące wiernopoddaństwo i orkę ponad siły,więc rewolucji nikt nie przeprowadzi.Emerytura,nawet skromna to najlepsza opcja dla zasłużonych,a dla młodych życzenia szybkiego opamiętania i zmiany zawodu.

#180  2017.08.09 13:25:05 ~piel.emer.

179 Zgadzam sie Brawo!

#181  2017.08.09 13:38:25 ~zaluje

Poza tym jest to zawod dla kobiet lubiacych prawie cale zycie chodzic bez paznokci , bez bizuteri , i wlosy uliziane , albo na chlopczyce bo takie wymogi sanepidu. trudno byc kobieta w tym zawodzie Pod kazdym wzgledem . Bo jeszcze przenoszenie ciezarow odpornosc na wulgaryzmy itp.Jeden plus to odchudzanie przymusowe Bo czesto gesto brak czasu na posilek czy nawet uzupelnienie wody w organizmie , to drugie to dobre bo do wc czesto nie trzeba biegac natomiast potem ORGANIZM SAM SIE UPOMNI objawy zawroty glowy ,wrzody zoladka, anemia.I taka mamy zaplate.Na starosc garbate ,slepe nie widzace zer przy emeryturze:D

#182  2017.08.09 13:51:52 ~do181

Sorry, ja się nie dałam tak upodlić,ale jak obserwuję pokorny młody narybek to wypisz,wymaluj będzie za parę lat to co piszesz.

#183  2017.08.09 15:13:09 ~179 i 181

Bardzo dobre wpisy ,cała najprawdziwsza prawda.

#184  2017.08.09 15:29:55 ~magister p

Co z nami wykształciuchami

#185  2017.08.09 15:46:05 ~piel.

Do 184 jak masz jeszcze czas zeby cos zmienic to zmieniaj zawod albo przynajmiej oddzialy takie zebys mogla wczesniej przejsc na emeryture bo inaczej KATASTROFA A BEDZIE JESZCZE GORZEJ biorac pod uwage braki w personelu i na oddzialach nie mili sympatyczni pacjenci coto czekoladki przynosza ale od progu pretensje wizwiska a za nimi rodzina straszaca skargami i takie tam pierdoly.

#186  2017.08.09 15:48:41 ~piel.

Czasami posluchajcie jak nas nazywacie DINOZAUROW Macie teraz takie fajne czasy ze mozecie wybierac .Nie musicie pracowac za marne grosze .

#187  2017.08.09 15:52:18 ~piel.

To gdzie Ty pracujesz 182 ? bo nas non stop sprawdza epi.

#188  2017.08.09 16:35:40 ~Julia

Takie jaja to tylko w Polsce.Nie wiadomo czy płakać,śmiać się.Takich cyrków nie ma w żadnym kraju UE.Dziewczyny lepiej poszukajcie sobie bogatego męża,szkoda zdrowia zwłaszcza psychicznego.

#189  2017.08.09 16:52:07 ~piel

Polecam przeczytać-http://www.rp.pl/Sluzba-zdrowia/308089886-Resort-zdrowia-dorzuca-miliony-na-ksztalcenie-pilegniarek.html

#190  2017.08.09 17:07:59 ~Do #184

Niestety w większości przypadków - gr. 9.

#191  2017.08.09 18:30:09 ~do189

Hasło naiwnym siostrzyczkom rzucone,aby szybciutko rzucały się na kształcenie,dokształcanie,bo a nuż ktoś kiedyś obieca pieniążki za zdobycie dodatkowej makulatury.Szkoleniowcy i uczelnie kręcą lody na posłusznych owieczkach.

#192  2017.08.09 18:51:49 ~do 191

Ale jak fałszywie agitują i kłamią o wysokich zarobkach! I cwanie na tych wiadomościach, bo nie ma możliwości pisać komentarzy! Broń Boże, żebyśmy napisały prawdę!

#193  2017.08.09 19:02:17 ~jak to jes

Czy Pielęgniarka na odcinku z mgr i specką dostanie grupę 7 czy tylko Asystent w dziedzinie pielęgniarstwa?

#194  2017.08.09 19:42:16 ~Do #193

Na stanowisku pielęgniarki i starszej pielęgniarki nie jest wymagane wykształcenie mgr i specjalizacja -- zatem gr. 9. Nie jest jednak potrzebne stanowisko asystenta Na stanowisku specjalisty wymagany jest m. inn. tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia oraz 2 letni staż pracy

#195  2017.08.09 22:05:11 ~Do 193

A ty dalej to samo my na forum nie rozdzielamy kasy to zależy od dyrekcji jak ją podzieli ale nie licz na dużo z pielęgniarkami zawsze robią co chcą najpierw wyrównają dla konowałów , sobie przydzielą a Tobie może coś tam skapnie w najbliższej pięciolatce. Życzę pogody ducha, nie załamuj się!

#196  2017.08.10 09:00:16 ~piel.

Już mają galart w gaciach-http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dyrektor-szpitala-ostrzega-jesienia-czeka-nas-apokalipsa/vm89qkb

#197  2017.08.10 10:25:19 ~Jula

Brawo 191! Ten cały system polega na tym aby zarobić kasę na pseudo kursach organizowanych dla pielęgniarek. Jedna z drugą i tak przyjdą na kurs.Robi się z pielęgniarek totalne idiotki.W szpitalach w Niemczech organizuje się szkolenia wewnętrzne na terenie szpitala dla poszerzenia wiedzy.A u nas kręci się lody na ciemnocie.Wszyscy wiemy jak wyglądają wykłady na kursach.Wyświetlanie materiałów pobranych z neta.

#198  2017.08.10 14:09:29 ~piel.dypl.

Wszystkie mgr ze specjalizacja beda musialy co 4 lata przystepowac do konkursu na oddzialowe bo na Naczelna to chyba teraz tylko doktorat a na przelozona asystent pielegniarstwa .reszta na 9 bo kto bedzie odwalal robote na odcinku? proste chyba no nie?

#199  2017.08.10 17:34:09 ~- mgr piel

Przełożona pielęgniarek i asystent w dziedzinie pielęgniarstwa ( a nie asystent pielęgniarstwa ) to zupełnie inne stanowiska. Asystent musi posiadać tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo i studia podyplomowe lub tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i 3-letni staż pracy. Wymagania na stanowisku naczelnej podobne - tylko staż pracy 5 lat. Pomimo twojego zalecenia mgr ze specjalizacją nie będzie musiał co 4 lata przystępować do konkursu - wystarczy mu stanowisko specjalisty aby mieć gr. 9. Nie martw się o mgr, pomyśl o sobie.

#200  2017.08.10 18:11:42 ~#199

Korekta wpisu #199 - winno być "wystarczy mu stanowisko specjalisty aby mieć gr. 7".

#201  2017.08.10 23:03:00 ~do 199

Ty mgr piel. ty już przyszykuj worek na te pieniądze i ochronę

#202  2017.08.11 04:31:51 ~Do #201

W #199 była zawarta prośba "Nie martw się o mgr, pomyśl o sobie". A ty dalej to samo. Worek i ochrona zbędne - osoby wykształcone korzystają z kont bankowych oraz kart debetowych i kredytowych.

#203  2017.08.11 08:23:49 ~piel

My wszystkie jesteśmy za głupie i musimy się jeszcze bardzo dużo nauczyć,bo w obecnym stanie naszego umysłu i postrzegania otaczającej nas rzeczywistości nikt nam złamanego grosza nie dorzuci,chociaż obieca wiele

#204  2017.08.11 08:45:44 ~do 202

A ty w kółko o magistrze i specjalizacji napisz może coś ciekawszego a jeszcze nie dodałam o asystencie, to wszystko jest w mocy dyrektora placówki, w tej chwili on jest wszechwładny, może dać nowy angaż i zrobić zatrudnienie na danym stanowisku takie jakie będzie potrzebne i jaki jest wymóg na danym stanowisku

#205  2017.08.11 09:49:12 ~magister p

Co z magistrem pielęgniarstwa bez specjalizacji ,co z jego uposażeniem ,to takie trudne i smutne

#206  2017.08.11 09:50:50 ~oddziałowa

Ile teraz otrzyma podwyżki za kierowaniem podwładnych

#207  2017.08.11 10:37:39 ~do 206

Spytaj dyrektora lub ministra ale w zadajecie chora pytania

#208  2017.08.11 10:38:27 ~do 205

Trzeba strajkować albo roz. . .bać izby

#209  2017.08.11 13:08:10 ~Do #204

Poczytaj sobie obowiązki i prawa pracodawcy i pracownika określone w Kodeksie Pracy zanim zaczniesz wypisywać bzdury o wszechwładnych dyrektorach. A to, że z racji swojego wykształcenia nie potrafisz docenić magistrów pielęgniarstwa to Twój problem. A koleżanki z tytułem MAGISTRA PIELĘGNIARSTWA winny szczycić się z posiadanego wykształcenia , nie przejmować się złośliwymi uwagami koleżanek ( na szczęście nie wszystkich - patrz mój przykład ) ze średnim wykształceniem i dążyć do tego, aby ich wykształcenie zostało docenione, również finansowo.

#210  2017.08.11 13:51:32 ~do209

Udar słoneczny?

#211  2017.08.11 14:08:19 ~a_

Licytacja na wyksztalcenie trwa. Szczegolnie duzo do powiedzenia maja kolezanki, ktore poprzestaly na LM lub SM. To prawda ze czesto wykonujemy taka sama prace, ale w kazdym zawodzie sa jakies tam gratyfikacje za zdobycie dodatkowego wyksztalcenia, tylko u nas NIE MA. Zastanowcie sie raczej nad tym faktem, ze z calej siatki plac tylko pielegniarki maja najnizszy przelicznik. Dlaczego? Odp. bo sobie na to pozwolily- to jest cala prawda. Drugi fakt: podwyzka rozlozona w czasie / do 2021/ to gruszki na wierzbie: przy zamrozonej sredniej krajowej i przy stale rosnacych kosztach utrzymania, ze o nanizszym przeliczniku nie wspomne wyjda grosze. Trzeci fakt: lokowanie tak wysoko specjalizacji w siatce plac spowoduje, ze bedziemy jak potulne baranki robic kolejna specjalizacje/ nie majac wcale gwarancji pracy na oddziale wymagajacym takowej bo np. sa przesuniecia na inne oddzialy z powodu brakow personelu/- tak oto staniemy sie dla izb maszynka do robienia kaski, czyli dalej bedziemy w d*ke kopane. Fakt czwart: ani lekarzom , ani tym bardziej dyrekcji nie jest " na reke" aby nam pielegniarkom dawac podwyzki. Fakt piaty: los "zembalowego" calkowicie w rekach dyrektorow , czy innych prezesow, a izby ludzkie pany prosza, aby tej realnej podwyzki nie wlaczyc w realizacje pozdwyzek lipcowych. Lza sie oku kreci. Kiedy czytam o obsadzie 50 osobowego oddzialu 1 pielegniarka, to pytanie samo cisnie sie na usta: dlaczego na to pozwalacie kolezanki? Swoja bierna postawa stwarzacie realne zagrozenie dla was samych , ale takze dla pacjentow. Szpital staje sie miejcem niebezpiecznym. Jest MINIMALNA obsada dyzurow, jest placa MINIMALNA, mam pytanie : kiedy bedzie N O R M AL N I E?

#212  2017.08.11 14:30:38 ~do 209

Ty jesteś jakaś chora na tytuły. Pewnie z powodu tego udary cieplnego.

#213  2017.08.11 14:48:57 ~Do #210,21

Udar da się wyleczyć. Trudniej jest wyleczyć osoby chore z zawiści. No cóż - wykształcenie wpływało i będzie wpływać na nasze zarobki. "Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki". A mgr to nie tylko tytuł - to potwierdzenie posiadanej wiedzy.

#214  2017.08.11 15:26:44 ~Do 209

Akurat tak się składa że tego magistra z tego pier. . .onego pielęgniarstwa mam i co mi z tego spec też mam ale pewnie się nie przyda w oddziale którym pracuję i wk. . .ją mnie te głupie pisaniny kto wam co da i jestem wk. . .ona na ten cały system i na was co w kółko piszecie to samo. Przepraszam za słownictwo ale ulżyłam sobie i jeszcze dodam, że z tych kursików, spec, magistrów ch. .j mamy i ch. . j będziemy miały.

#215  2017.08.11 15:29:16 ~i jeszcze

Nie wiem kiedy Cię docenią licz i czekaj a jak Cię docenią to napisz czym się tak przysłużyłaś.

#216  2017.08.11 15:30:29 ~do213

Współczuję,nie zazdroszczę "potwierdzenia posiadanej wiedzy"Nikt w tym zawodzie nie nosi woreczków tylko baseny i kaczki, Pani Magister również.

#217  2017.08.11 15:53:04 ~Do #216

Przysłowia nie można rozumieć dokładnie, takiego o basenach i kaczkach nie znam. A magistrem nie jestem - ot, tylko pielęgniarką po SM ( zwaną przez niektórych na tym forum "nieukiem") , choć ze specjalizacją. W moim przypadku na wyższe wykształcenie za późno i nie jest mi do niczego potrzebne ( nie wpłynie na wynagrodzenie- nie mam umowy o pracę ). A współczuć nie masz mi czego, ze swojej sytuacji jestem bardzo zadowolona.

#218  2017.08.11 16:11:30 ~dyrektor

206 Ty jestes podwladna dyrektora da ile bedzie chcial Zalezy jakie lubi oddzialowe hehe

#219  2017.08.11 16:25:30 ~piel.dypl.

"NIech zyje Wolnosc wolnosc i swoboda." jak czytam te wzystkie wpisy to juz tylko pozostaje mi sie smiac :D i cieszyc sie z tego ze za 3 latka EMERYTURA .Jestem po LM i zawsze bylam dumna z tej 5 letniej szkoly sredniej z MATURA . Teraz tyle poziomow wyksztalcenia ze sie pozrecie drogie kolezanki. A na opiekonow nie liczcie Opiekunki pracuja w DPS ,ZOLACH tam sa kolezankami i wspolpracuja z pilegniarkami .

#220  2017.08.11 16:41:41 ~do219

Brawo ty! Brawo ja! Już niedługo wolność!

#221  2017.08.11 17:09:15 ~piel.dypl.

220 JOOOOOO :D z tymi podwyzkami za 4 lata to bedzie jak z emeryturami Dzisiaj dostaniesz emerytury 1600 ale mozesz popracowac 7 lat dluzej i dostaniesz 2000 ale zyskkkkk Szkoda zdrowia ,ani dnia dluzej.NA kasie w Biedronce Dorobie i co najwzniejsze NIE PODOBA SIE Jutro nie przychodze i mam to Gdzies.

#222  2017.08.11 19:35:24 ~piel

To, że ustawa podpisana nie znaczy, że nie się już nic zrobić. Jakaś nadzieja jest. http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-jest-odpowiedz-ministra-zdrowia-na-list-prezydenta-ws-pr,nId,2428065

#223  2017.08.11 20:07:53 ~do222

To się nazywa dyplomatyczna odpowiedź,a nie nadzieja siostrzyczko

#224  2017.08.11 21:22:49 ~Do #222

"Z popielnika na Wojtusia Iskiereczka mruga, Chodź, opowiem ci bajeczkę, Bajka będzie długa. Patrzy Wojtuś, patrzy, duma, Łzą zaszły oczęta, Czemuś mnie tak okłamała, Wojtuś zapamięta. Już Ci nigdy nie uwierzę, Iskiereczko mała, Chwilę błyszczysz, potem gaśniesz, Ot i bajka cała."

#225  2017.08.12 08:54:41 ~piel.dyplo

Z doświadczenia,niedługo 40-letniego wiem,że pielęgniarki w naszym kraju nigdy nie miały dobrze,a z tego co widzę w najbliższym czasie nic się nie zmieni.Moja rada dla młodych koleżanek -bez walki nic się nie zmieni,te podwyżki rozłożone w tak odległym czasie są po to,żeby pielęgniarki siedziały cichutko i nie robiły zamieszania,które byłoby nie na rękę rządzącym.To są gruszki na wierzbie,obiecanki cacanki ,czy jak to sobie nazwiecie.Chcecie to wierzcie,że będziecie godnie zarabiały,my też wierzyłyśmy i się nie doczekałyśmy,a właściwie doczekałyśmy się żebraczej emerytury.To jest podziękowanie za naszą ciężką i odpowiedzialną pracę.

#226  2017.08.12 09:28:52 ~Piel.emer.

Szkoda czasu na studia lepiej ten czas i pieniądze poświęcić na nauke języków obcych I komu w drogę temu czas .Praca czeka warunki pracy i obsada personelu w/g procedur a nie jak w polskich szpitalach Procedury na Papierze a ogólnie jeden wielki syffff.Na 25 pacjentów 1 pielęgniarka i w dzień i w nocy.Nie przestrzeganie przerw na posiłek Itd.Kto pracuje w Polskich Szpitalach wie jak jest SZKODA GADAĆ.

#227  2017.08.12 09:53:36 ~piel.dypl.

MNIE ZASTANAWIA TO ,ze w MEDIACH O NAS ZUPELNIE CICHO SZAAAAAAA. Tyle sie dzieje a pielegniarki sa nie swiadome , poniewaz nie maja czasu zeby sledzic info.piel. na kompie. Wiadomosci ,wszystkie kanaly ciagle o Smolensku, o TK o NAS WIELKIE ZERO WIADOMOSCI . PANIE MIELCAREK DLACZEGO TAK JEST? JAK PAN MYSLI?

#228  2017.08.12 12:44:50 ~piel.

Pierwsze 5 dni podpisywania petycji - podpisało tylko a może aż 3300 osób - średnio 660 osób dziennie . Kolejne 5 dni podpisywania petycji - podpisało już tylko 1600 osób - średnio 320 osób dziennie . Prognoza mało optymistyczna - dalszy proporcjonalny do obecnego spadek ilości podpisów - kto miał podpisać już to zrobił. Ilość pielęgniarek - ok.250 000, zbliżamy się zatem do ok 2 % niezadowolonych ( nawet przy pominięciu rodzin i znajomych, którzy podpisali i nas popierają ). Wniosek możliwy do wyciągnięcia - 98 % zainteresowanych zadowolonych z zapisów ustawy. Co dalej ?

#229  2017.08.12 13:14:33 ~ella

Spadek zainteresowania tematem można również zauważyć w coraz mniejszej ilości komentarzy do tematów związanych z ustawą o wynagrodzeniach.

#230  2017.08.12 13:22:06 ~Do Redakcj

Jest na Portalu temat "Zobacz dlaczego pielęgniarki i położne podpisują petycję w sprawie zrównania przez Radziwiłła wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego. A może by tak nowy "Dlaczego pielęgniarki i położne NIE podpisują petycji w sprawie zrównania przez Radziwiłła wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego".

#231  2017.08.12 13:41:16 ~do 206

Zależy jak bedziesz władać podwładnymi , jak zamordystycznie to więcej. Założyć można ,że większość oddziałowych dostanie duże podwyżki.

#232  2017.08.13 11:17:19 ~ja

Ale się rozpisali aż do 231! P.Mielcarek uradowany! Wyjść na ulice papier jest cierpliwy itd. A ustawa taka a nie inna by zlikwidować studia pielęgniarskie - nie było zgody oficjalnej z naszej strony, ze strony władz uczelni to pisiory poszli na całość i na skróty po chamsku.Robota SZCZUREK wiceministrowej pielęgniarki od siedmiu boleści co nawet nie dali jej takiego zaszeregowania by się nie poniżyli tylko sekretarza stanu jej dali - koń by się uśmiał i z.ł, bo inaczej nie można! Zrównała mgr z opiekunem i na pewno zainteresowanie studiowaniem pielęgniarstwa będzie niewielkie - a ci co się zdecydują pewnie mało na ten temat jeszcze wiedzą albo zwariowali ? !

#233  2017.08.13 13:52:56 ~do 230

Widocznie te, które nie podpisały petycji są zadowolone z podwyżek opracowanych przez MZ. Niech tylko później nie jęczą.

#234  2017.08.13 14:14:45 ~Do #232

"co nawet nie dali jej takiego zaszeregowania by się nie poniżyli tylko sekretarza stanu jej dali" ? Sekretarz stanu – najwyższy rangą urzędnik w polskim ministerstwie powoływany przez Prezesa Rady Ministrów . Jakie zatem wyższe stanowisko może zajmować p. Józefa Szczurek- Żelazko ? Pozostaje tylko minister, a tego póki co, niestety, jeszcze nie odwołano.

#235  2017.08.14 16:05:46 ~Grzesiek

Witam wszystkich serdecznie, Zastanawiam się nad jedną kwestia, a mianowicie; ukończyłem (3 letnie) studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo, (3 letnie) ratownictwo medyczne, studia (2 letnie) magisterskie na kierunku zdrowie publiczne o spec: organizacji i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz (2 letnią) specjalizację z dziedziny anestezjologi i intensywnej terapii medycznej (oraz wiele innych kursów itd.) ( łączny czas nauki wynosi 10 lat o nakładach finansowych nie wspomnę). Podejmując trud szkolenia, chciałem osiągnąć najwyższy pułap a tu zaskoczenie. ( 5 lat mogłem sobie darować i zwiedzać świat-podróżować) Zastanawiam się do jakiej grupy będę zaszeregowany i ile będę zarabiał.

#236  2017.08.14 20:47:28 ~Do #235

Z ukończonych studiów i szkoleń zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu znaczenie ma tylko licencjat pielęgniarstwa i specjalizacja - pozostałe nie będą niestety miały znaczenia. Jeżeli jesteś zatrudniony na stanowisku specjalisty zostaniesz zakwalifikowany do gr. 8 - wsp. 0,73 . Wynagrodzenie - jeżeli Twoje wynagrodzenie zasadnicze jest obecnie niższe niż 2847 zł obowiązkiem pracodawcy będzie podwyższyć Ci wynagrodzenie o 10 % różnicy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby Twój pracodawca dał Ci większą podwyżkę. W obecnym stanie prawnym studia doktoranckie bez zmiany stanowiska bądź miejsca pracy nic Ci nie dadzą. Pozostaje zatem uzyskanie magisterium z pielęgniarstwa i wówczas gr.7 - wsp. 1,05

#237  2017.08.15 11:47:17 ~do235

Nie zastanawiaj się tylko zrób kurs obsługi kasy fiskalnej i zatrudnij w lidlu albo biedronce.

#238  2017.08.15 13:14:18 ~do 237

Porada dobra, kto w miarę młoda niech tak robi, bo polskie pielęgniarstwo dalej będzie tkwić w dziadostwie. Ja już jestem za stara, półtora roku w tym dziadostwie zostanę, ale młodsze zastanówcie się, czy kurs obsługi kasy fiskalnej nie będzie korzystniejszy.

#239  2017.08.15 13:35:04 ~do238

Ja jestem młoda,ale kręgosłup już mi wysiada od dźwigania grubych,roszczeniowych kloców.Jeszcze z pół roku może wytrzymam,ogarnę cokolwiek norweski i spadam do chłopaka do Norwegii.

#240  2017.08.15 22:57:58 ~do 239

Masz rację jak najdalej od tego dziadostwa, ja już jestem w takim wieku, że nie zmienię zawodu zawsze gdzieś tam łudziłam się, że może będzie lepiej w tym zawodzie a zarobki adekwatne do pracy i odpowiedzialności ale jest coraz gorzej ciągle coś dokładają nowego nie idą za tym pieniądze, dobre słowo tylko "w łeb" a jak po tylu latach patrzę jakie osoby zajmują stanowiska "po trupach do celu" a znam je z lat młodości to wiem że z takimi ludźmi nic się nie może zmienić w dobrym kierunku będzie coraz gorzej. Co do pacjentów to coraz gorsi, nazwę ich- "roszczeniowi świnie" najgorsze jest to prostactwo co sobą nic nie reprezentuje śmierdzące i obleśne i na dodatek takie coś zwraca się do Ciebie "siostro"- żenujące, tak więc nie zastanawiajcie się młode dziewczyny uciekajcie z dala od tego zawodu a jeśli już chcecie pracować jako pielęgniarki to nie w tym kraju

#241  2017.08.16 09:39:08 ~piel.dypl.

Popieram UCIEKAC z tego zawodu BYLO ZLE ALE bedzie jeszcze GORZEJ ! Pielegniarki po studiach a nadal bedziemy 3 w jednym i zrozumienia ZERO. JAK JA sie ciesze ze juz ide za 2lata na emeryture .I ANI DNIA DLUZEJ . wiadomo emerytura glodowa po tylu latach pracy Trzeba bedzie dorobic ale juz napewno nie w zawodzie Ostatnio myslalm o bramkach na A1 hehe CIEKAWE ILETAM WYCIAGAJA ? hmmmm

#242  2017.08.16 18:27:57 ~Margaret

A ja jeszcze 7 dyżurów i spadam na urlop i emeryturę. Pielęgniarstwa już nie ma. Przemęczone niewolnice na etatach i zombi kontraktowe ( udające ze przyszły do pracy, a nie tylko podpisać listę obecności). POLSKIE OBOZY PRACY ! Wszystkie pielęgniarki odcinkowe mają w moim szpitalu 2000 brutto- tyle co opiekunki. Lepiej zatrudnić się jako opiekunki. Nikt się ich nie czepia. ŻYCZĘ POWODZENIA! Pracującym na etatach ! Zdanie " pracujących " na kontraktach mnie nie interesuje. Widzialam to zaangażowanie- ostatnio wczoraj. Żenada !

#243  2017.08.16 22:55:16 ~piel

Dziewczyny młode z dala od tego zawodu, będziecie pracowały na kilku etatach kosztem zdrowia i rodziny by żyć na średnim poziomie będziecie zmęczone, sfrustrowane i wypalone zawodowo już po 5 latach, zawsze będą wam mydlić oczy ale w tym fachu nic a nic się nie zmieni, będzie coraz gorzej a i pacjent nie wspomnę o rodzinie coraz gorszy roszczeniowy będzie traktował was jak służbę- CHCECIE TEGO NA PEWNO NIE TYLE NAUKI W IMIĘ CZEGO- BYCIA SŁUŻĄCĄ I WYSŁUCHIWANIA, ŻE CIĄGLE COŚ ZROBIŁAŚ ŹLE, ALBO DOKŁADANIA PRACY A WY NIE BĘDZIECIE WIEDZIAŁY W CO RĘCE WŁOŻYĆ

#244  2017.08.17 13:55:36 ~piel.dypl.

TAK JEST PO 32 latach pracy ODRADZAMMMMMM Ten zawod zupelnie bez przyszlosci Nadejdzie taki dzien ZE BEDA PROSIC SIOSTRY ZAKONNE ZEBY PRACOWALY W IMIE BOGA I ZA BOG ZAPLAC .PANI SZCZUREK JUZ POWINNA UKLADAC MOWE I POD DOMY ZAKONNE NA KOLANACH RAZEM Z p.MINISTREM ZDROWIA. BO TYLKO LUDZIE WIELKIEJ WIARY MOGA WYKONYWAC TEN ZAWOD ZA NAGRODE W NIEBIE.

#245  2017.08.17 14:19:25 ~Margaret

Do 243 i 244 - macie rację. Szacunek dla Was ! Po 39 latach pracy dla mojego pracodawcy, rodzin pacjentów i pacjentów jestem służącą i śmieciem. Szanują mnie tylko koleżanki. Razem jesteśmy w tym kieracie. Jestem wypalona, sfrustrowana, wykończona. Ani jednego dyżuru więcej. Daleko od tego wyzysku. Kto może niech ucieka z zawodu !

#246  2017.08.19 11:10:51 ~magister p

Po liceum medycznym bez matury i po liceum medycznym ze specjalizacja bez matury szansa na mature była dlaczego magisterki pielęgniarstwa maja się zrównać płacowo z nieukami bez matury ? Mogły te panie zrobić mature i studia ,studia to ogrom wiedzy ! Magister pielęgniarstwa powinien mieć co najmniej 1000 zł więcej od piel.po liceum ze specjalizacją! co z magistrami wykształciuchami.

#247  2017.08.19 11:39:54 ~Mgr

Czy wiesz kogo nazywa się wykształciuchem? Powinnaś mieć przed nazwiskiem oprócz mgr dodane gł czyli głąb.

#248  2017.08.19 15:23:45 ~magister p

Magister pielęgniarstwa to papier potwierdzający poziom wiedzy,ile lat potrzebują pielęgniarki bez matury aby dogonić magistrów ,och ile lat

#249  2017.08.19 15:42:48 ~Ela

Sprawdż sobie słowo wykształciuch.Aż się prosi przepisać komentarz Pani nr247

#250  2017.08.19 17:56:40 ~Do #247

Uważasz , że magister pielęgniarstwa powinien mieć co najmniej 1000 zł więcej od "nieuka bez matury ze specjalizacją". Może to i prawda, ale nie powinna dotyczyć "magistrów - nieuków" czyli grupy, do której ciebie zaliczam. A póki co - gr. 9- wsp. 0,64 bez szans na wyższy. Potwierdza to też zaliczenie przez ciebie siebie do grupy wykształciuchów - ludzi legitymujących się dyplomem wyższej uczelni, z którym nie idzie w parze ani gruntowna wiedza, ani kultura. Trafna samokrytyka.

#251  2017.08.19 18:23:18 ~Do250

To nie są apsolutnie moje poglądy ja tylko odniosłam się do komentarza nr 246

#252  2017.08.19 19:30:48 ~Do #251,24

Przepraszam za popełniony błąd. Mój komentarz #250 oczywiście dotyczył wpisu #246. Twój komentarz #247 jest zbieżny z moimi uwagami dotyczącymi autorki #246. Pozdrawiam.

#253  2017.08.19 19:39:26 ~Do #248

Jeżeli uważasz , że magister pielęgniarstwa to papier potwierdzający poziom wiedzy" to raczej niewiele będzie chętnych by cię "gonić" przez "och ile lat". A myślałam, że magister pielęgniarstwa to tytuł zawodowy.

#254  2017.08.20 16:05:03 ~pacjent

Teraz sa takie czasy ze byle kto i byle jak zdobyla tytuly a potem sie chwali papierem i wiedza niczym uzasadniona Gadanie to nie wszystko , widzialem was w pracy nie raz wy mgry z tak wielka wiedza ze nie potraficie Venflonu zalozyc. Przychodzi kobietka pewnie bez matury ale z wiedza o pielegniarstwie i duzym doswiadczeniem zawodowym i zero problemu! .A tak na marginesie TY MAGISTER toba po urodzeniu w Szpitalu opiekowala sie i pielegnowala polozna pewnie bez matury i ZYJESZ Dziwne co? :D Ty chyba jedyna zrodziny zrobilas te studia skoro tak na mozdzek padlo.Lecz Twoje kompleksy .Bo w pracy ciezko bedzie .

#255  2017.08.20 16:21:04 ~piel z mat

Spokojnie NIEUKI INACZEJ :D niedlugo jak ich nazywacie Nieuki dinozaury garnotluki sluzace itd. Z wielka przyjemnoscia odejda na zasluzone Emerytury ,jeszcze troszeczke i zostaniecie SAME wyksztalcone i wtedy zaczniecie sie pozerac I nie liczcie na moje zrozumienie jak zostane kiedys pacjentka .ZA te wszystkie opluwania bede wredna taka jak WY . Wtedy zobaczymy co wam da wiedza i papier mgr. Podczas wykonywania swoich obowiazkow .W konfrontacji z NAMI NIEUKAMI .

#256  2017.08.20 16:25:14 ~piel.dypl.

Do 250 Zarob sobie te 1000 wiecej proste,skoro tak sie cenisz to w ogole nie powinnas pracowac na odcinku z nieukami :D startuj na oddzialowa wtedy napewno dostaniesz wiecej ale i obowiazki inne INACZEJ SPADAJ NA DRZEWO. ZA PRACE NALEZY SIE TAKIE SAMO WYNAGRODZENIE !

#257  2017.08.21 05:15:43 ~Do #256

Czy aby nie pomyliłaś adresu - może należało swój komentarz skierować do #246.

#258  2017.08.21 19:54:47 ~a_

O boze bozenko! Tu nadal licytacja.

#259  2017.08.22 19:32:20 ~#259

Czytając te wpisy to włos się na głowie jeży jaki poziom Panie reprezentujecie -wstyd! Uważam ,że pieniądze powinny być za wykonywaną pracę a nie za tytuły! Czym Panie z wyższym wykształceniem różnią się w pracy na oddziałach od pielęgniarek czy położnych bez tytułów ; wiedzą, doświadczeniem a może zarozumiałością i opryskliwością ? !

#260  2017.08.23 17:41:17 ~dlaczego

Krzywdzicie pielęgniarki na poziomie z magistrem pielęgniarstwa bez specjalizacji