Instrukcja złożenie podpisu pod petycją - STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce! PROTESTUJEMY przeciwko zrównaniu najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego.

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 4,6 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.09 22:42:37 ~s

A teraz pytanie: co da ten bierny protest? Przypominam sobie "protest" czarnych bluz: pielęgniarki wystrojone na czarno ale cała robota zrobiona. Jakie było myślenie po drugiej stronie barykady ? "A chodźcie nawet nago ale róbcie swoją pracę". Latka mijały, robota była zrobiona, podwyżek oczywiście nie było, a pielęgniarki polubiły czarne bluzy. Bo niby w kogo uderzał ten protest ? :P Teraz wymyśliły podpisy pod petycją. Jakie jest myślenie po drugiej stronie barykady ? "A podpisujcie sobie ile tylko chcecie i co chcecie, ale róbcie swoją pracę". I nazbieramy te 200 tysięcy podpisów, tylko po co skoro praca będzie zrobiona w całości? Dlaczego pielęgniarki absolutnie nie uczą się na błędach i nie wyciągają wniosków? Brną dalej po utartych bezowocnych schematach. Tylko zdecydowane i konkretne DZIAŁANIE, a nie bluzy czy podpisy są w stanie cokolwiek zmienić. Zapamiętajcie jeszcze jedno, człowiek postawiony pod murem zrobi wszystko aby się uratować. Dyrektor też. Dotarło ?

#2  2017.08.09 22:42:37 ~s

A teraz pytanie: co da ten bierny protest? Przypominam sobie "protest" czarnych bluz: pielęgniarki wystrojone na czarno ale cała robota zrobiona. Jakie było myślenie po drugiej stronie barykady ? "A chodźcie nawet nago ale róbcie swoją pracę". Latka mijały, robota była zrobiona, podwyżek oczywiście nie było, a pielęgniarki polubiły czarne bluzy. Bo niby w kogo uderzał ten protest ? :P Teraz wymyśliły podpisy pod petycją. Jakie jest myślenie po drugiej stronie barykady ? "A podpisujcie sobie ile tylko chcecie i co chcecie, ale róbcie swoją pracę". I nazbieramy te 200 tysięcy podpisów, tylko po co skoro praca będzie zrobiona w całości? Dlaczego pielęgniarki absolutnie nie uczą się na błędach i nie wyciągają wniosków? Brną dalej po utartych bezowocnych schematach. Tylko zdecydowane i konkretne DZIAŁANIE, a nie bluzy czy podpisy są w stanie cokolwiek zmienić. Zapamiętajcie jeszcze jedno, człowiek postawiony pod murem zrobi wszystko aby się uratować. Dyrektor też. Dotarło ?

#3  2017.08.09 22:54:16 ~Obserwator

Coś jednak się zadziało - małe światełko w tunelu.Dziś w dzienniku Fakt został poruszony temat wynagrodzeń pielęgniarek m.in. w kontekście wynagrodzeń opiekunów medycznych no i o Radziwille , że prezydent Duda chętnie by go odstrzelił. Zapowiedż strajku pielęgniarek również. Dlaczego w telewizyjnych mediach nadal cisza nt. pielęgniarek i m.in. deprecjacji zawodowej. Prosimy media ogólnopolskie, telewizyjne w tym o zainteresowanie i pomoc ! Te bluzy o wiele lepsze od pazerstwa na 5 etatach - lepiej cokolwiek robić niż nic czy ew. krytykować !

#4  2017.08.09 23:35:07 ~do 1, 2

Diagnozę postawiłeś. To weź się z organizację tego o czym piszesz. Nie zapomnij skorzystać z usług izby i związku.

#5  2017.08.10 06:19:08 ~piel.

W komentarzu #1 napisano - "nazbieramy te 200 tysięcy podpisów". To niestety niepoprawny optymizm. Aktualnie mamy tych podpisów nieco ponad 4,5 tys. a ilość podpisów niestety z każdym dniem spada. Kto był zdecydowany prawdopodobnie już to zrobił. Zainteresowanie tematem niestety spada. Widać to też po ilości komentarzy. Głównym tematem jest teraz dyskusja między pielęgniarkami a opiekunami kto jest ważniejszy a nie o to chodzi. Nieliczne komentarze przedstawiające aktualny stan prawny spotykają się z odpowiedzią typu - "nie bo nie" czy też "buahaha" .Być może jakieś efekty może dać zainteresowanie naszą sprawą mediów. Nastąpi to dopiero wtedy , gdy uznają, że temat jest ważny dla znaczącej ilości osób. Stąd apel - PODPISZ PETYCJĘ, PRZEKONAJ DO PODPISU KOLEŻANKĘ.

#6  2017.08.10 08:42:57 ~Margaret

Za późno, za późno ! Można się tylko śmiać jak góra robi z pielęgniarkami co chce.Trzeba się było obudzić przed podpisaniem durnej ustawy a nie żreć się o tytuły, specjalizacje i PIENIĄDZE, PIENIĄDZE. Która więcej wykształcona i zasłużona. Miłego dnia życzę. Właśnie wróciłam z dyżuru nocnego.

#7  2017.08.10 09:41:22 ~mm

Musi nastąpić zmiana mentalna w nas samych.Koniec pracy na pięciu etatach, koniec zostawania po nocy na dzień bo nie ma kto bo kadrowa prosi, koniec ze służalczością wobec wszystkich wokół.Wzajemny szacunek dla siebie, bez kłótni ktora madrzejsza bardziej wyksztalcona bardziej zapracowana i niezastapiona. Petycje podpisalam. Przypominam jednak ze pod obywatelskim projektem ustawy bylo 250 tys podpisów.I co? I nic?

#8  2017.08.10 10:38:28 ~do obserwa

Czesc, podaj linka do tego artykułu w Fakcie o zarobka pielęgniarek z 9 sierpnia o którym piszesz

#9  2017.08.10 10:53:12 ~gd

Http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dyrektor-szpitala-ostrzega-jesienia-czeka-nas-apokalipsa/vm89qkb

#10  2017.08.10 10:54:22 ~wiola

Już za chwilę, życie ugotuje własną zupę dla MZ, będą postawieni pod mur i oby nastąpiło to jak najszybciej http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dyrektor-szpitala-ostrzega-jesienia-czeka-nas-apokalipsa/vm89qkb

#11  2017.08.10 12:29:31 ~piel.

Podpisać oczywiście nie za szkodzi ale uważam,że tez nic a nic nie pomoże :-((( Tu tylko generalne strajki coś by może zdziałały ale nasze środowisko nie dojrzało do takiego wniosku i jeszcze długo nie dojrzeje. Lepiej siedzieć cichutko niech inni coś robią to mi też skapnie a ja w tym czasie polecę na 2-3 etacik i zwiążę koniec z końcem. Bo po co pracować na jednym etacie, godnie zarabiać i mieć czas dla rodziny?

#12  2017.08.10 12:59:59 ~motyl

PODPISYWAĆ TRZEBA CHOĆBY PO TO ABY W TEB SPOSÓB POKAZAĆ ŻE NIE MA ZGODY PAŃ NA PONIŻANIE TEGO ZAWODU . Każdej Pani należy się na pewno większy szacunek NIŻ KOMU INNEMU . A motywuję to tak : to pielęgniarka jest pierwsza zawsze przy chorym i NIESIE MU ZAWSZE ULGĘ W CIERPIENIU : dobrym słowem , pomocą w czynnościach albo wykonuje czynności dnia codziennego , TO ONA 99% swojego czasu poświęca choremu niezależnie od tego czy JEST SYTUOWANY DOBRZE CZY TEŻ NIE . Nie można jej w żaden sposób porównać do choćby grypy konowałów . To ona w NZOZ 99% czynności zakontraktowanych przez konowałów - wykonuje na jego kontrakt a zarazem jest bardzo źle za to wynagradzana .Inni się bogacą jej właśnie kosztem ,to samo jest w szpitalach , przychodniach itp. A do tego jeszcze musi odprowadzić składkę na poczet IZB - , które powinny zniknąć już dawno bo NIKOMU NICZYM DOBRYM NIE SŁUŻĄ A NA PEWNO NIE PANIOM . Skoro nie służą to są niepotrzebne i do rozwiązania . A Panie możecie przecież zrzeszyć się w STOWARZYSZENIE i lepiej na tym wyjdziecie .

#13  2017.08.10 13:11:01 ~piel

To rozpi. . .olmy te izby tylko jak?

#14  2017.08.10 14:18:13 ~x

Do 1 nic dodać nic ująć.Brawo!

#15  2017.08.10 23:41:35 ~piel stara

Drogie Panie Pielęgniarki tylko złożenie wypowiedzenia z pracy w jednym czasie w każdym szpitalu i przychodni w Polsce przyniesie oczekiwane rezultaty ale jest jeden warunek ! niedopuszczenie do podziału pielęgniarek na grupy

#16  2017.08.11 05:19:16 ~Do #15

W każdym zawodzie preferowane jest wykształcenie. Jestem po SM ze specjalizacją i uważam, że moje koleżanki posiadające wykształcenie magisterskie powinny zarabiać więcej. Można tylko dyskutować o ile więcej i dlaczego każda z nas ma mieć tak niskie wynagrodzenie. Podział na grupy jest konieczny, choć korekty wymaga ich skład - obecny jest krzywdzący dla magistrów.

#17  2017.08.11 07:19:46 ~do16

Obecny podział jest krzywdzący dla pielęgniarek z tytułem mgr,licencjat,specjalizacją,dyplomem pielęgniarki LM,SM! Dla pielęgniarek mgr i specjalizacja też nie ma gwarancji przyzwoitych zarobków już od teraz.DLA NAS WSZYSTKICH OBECNY PODZIAŁ JEST DO KOSZA!

#18  2017.08.11 08:17:22 ~piel

Nie interesuje mnie protest przeciwko komukolwiek,bo opiekun medyczny nie jest moim wrogiem.Ja protestuję przeciwko żenująco niskim wynagrodzeniom wszystkich pielęgniarek,z żądaniem natychmiastowych podwyżek,a nie obietnic bez pokrycia na przyszłe lata!

#19  2017.08.11 10:18:12 ~Bio

Rząd przegłosowal ,prezydent podpisał. W ustawie znalazły się wszystkie zapisy, których domagaly się związki i izby. Więc o co chodzi? Sytuacja analogiczna. Jedna z was zamawia różowy samochód z żółtymi kropami. Diler składa zamówienie i producenta i samochód jest gotowy do odbioru. Później pikieta pod salonem dilera, ze chce Was ośmieszyć sprzedając taki samochód. I tyle w temacie. Zamiast tracić czas na negowanie czegoś czego chcialyscie ( wiedzialyscie czym grozi wybór do izb tych osobników) , lepiej zróbcie porządek w izbach i związkach przy okazji następnych wyborów.

#20  2017.08.11 11:10:21 ~do. . .

Najpierw nie rozgraniczą zakres obowiązków, które mają wykonywać pielęgniarki z kwalifikacjami zdobytymi czyli spec bądź specj+ mgr i wtedy niech dzielą pieniądze w chwili obecnej i tak wszystkie wykonujemy to samo a nawet poza zakres naszych obowiązków. dzielenie nierównych pieniędzy w realiach dnia dzisiejszego jeszcze bardziej skłóci tę grupę zawodową

#21  2017.08.11 13:45:59 ~do20

O czym ty pie-rzysz? O jakim rozgraniczaniu? Tu już jest maksymalnie podzielone,posegregowane,rozdwojone tylko pielęgniarek do pracy brakuje.

#22  2017.08.11 14:39:35 ~---

Na pewno nie będę strajkowała, bo niby dlaczego? Myślę, że jest więcej takich pielęgniarek, które nie będą strajkowały.Jestem w grupie 9 pracuję na oddziale tak samo,jak pielęgniarka z grupy 8, czy 7,a pensje tak bardzo się różnią. Za tą samą pracę tak bardzo różniące się wynagrodzenia. Uważam, że wszystkie pielęgniarki, czy te ze średnim, czy po licencjacie powinny mieć takie samo wynagrodzenie- wykonujemy tę samą pracę. Przykład na dyżurze są 2 pielęgniarki po licencjacie, zmieniają je 2 pielęgniarki po LM, czy te po LM będą pracowały mniej lub gorzej? Rozumiem,że za mgr, czy specjalizację należy się dodatek, ale to dodatek. Jeśli chodzi o dodatek za specjalizację, to w zależności na jakim oddziale pielęgniarka pracuje i jaką ma specjalizację . Dlatego nie widzę powodu,abym miała przyczynić się do paraliżu podmiotów leczniczych w kraju.

#23  2017.08.11 15:10:06 ~Do 21

Może u Ciebie i rozgraniczone, która co robi bo w szpitalu gdzie ja pracuję to czy to będzie mgr ze spec czy pielęgniarka po SM itd niestety ale robi to samo jak w zespole rozumiesz mnie o co mi chodzi

#24  2017.08.11 15:14:10 ~Do 22

A satysfakcjonuje Ciebie że będziesz zarabiała tyle co opiekun z zakresem obowiązku tylko pielęgnacji a ty jaki masz przy nim zakres obowiązków

#25  2017.08.11 15:21:04 ~piel

WSZYSTKIE PIELĘGNIARKI ZARABIAŁY, ZARABIAJĄ I JAK WIDAĆ BĘDĄ ZARABIAŁY O WIELE ZA MAŁO!

#26  2017.08.11 16:42:02 ~do 22

To tym bardziej powinnaś wysłać petycję. Chcesz mieć tyle co opiekun med? Bo ja nie. Jestem Po LM bez specjalizacji. Mam takie samo zdanie jak Ty, ale nie zgadzam ze zrównaniem moich zarobków z opiekunem med. Za wymagane specjalizacje i studia powinni płacić, ale w formie dodatku. Pisz w opisie z czym się nie zgadzasz, ale wyślij petycję. Czas nagli i ucieka a ilość petycji znikoma. Powiadom koleżanki, które nie zaglądają do tego portalu, niech się ruszą do działania.

#27  2017.08.11 17:10:40 ~Do #22

Najbardziej dziwny wpis na tym portalu - jesteś przeciw a nawet za. Tego jeszcze nie było - było kiedyś jestem za a nawet przeciw.

#28  2017.08.11 17:11:46 ~sprawiedli

Dlaczego dodatku, mgr pielęgniarstwa, mgr rehabilitacji, mgr farmacji, mgr analityki powinni mieć ten sam współczynnik. Pielęgniarka po LM lub SM, technik farmacji, technik analityki medycznej, technik radiologii, technik rehabilitacji ten sam wspolczynnik. I TO JEST SPRAWIEDLIWY PODZIAŁ.

#29  2017.08.11 17:17:25 ~sprawiedli

Wspolczynnik nizej - opiekun medyczny, jeszcze mniej - salowa.

#30  2017.08.11 17:21:06 ~sprawiedli

Wyszlo jak wyszło bo NIE CHCĄ WYDAĆ ZBYT DUŻO KASY, a wiadomo w ochronie zdrowia najliczniejsza grupą zawodową są pielęgniarki, więc na nich chcą oszczędzić.

#31  2017.08.11 17:34:42 ~Do #29

Salowa nie jest zawodem medycznym - ustawa jej nie dotyczy.

#32  2017.08.12 06:50:55 ~czyż nie

Admiistracja również, a chcą również podciągnąć ich.

#33  2017.08.12 08:02:52 ~Do #32

Nie chcą a chce tego Prezydent, na którego niektóre z nas , te bardziej naiwne i propisowskie tak bardzo liczyły.

#34  2017.08.12 09:49:01 ~do33

A co dla nas zrobił Bronek?

#35  2017.08.12 09:55:44 ~Majka

Nie wierzę w to aby opiekunka zarabiała tyle co pielęgniarka chociażby z średnim wykształceniem.Jeśli dyrektorowie szpitali posuną się w tym kierunku i zrównają zarobki pielęgniarek z opiekunkami mimo zupełnie innych kompetencji i angażu pracy to nie będzie pielęgniarek dla Polski i Polaków.Środowisko pielęgniarskie dzięki rządowym bezmyślnym posunięcią jest już tak skłócone,że trudno się pracuje.Z jednej strony narzeka się na brak pielęgniarek a z drugiej podkłada się im kłody pod nogi i zniechęca do pracy.

#36  2017.08.12 10:29:30 ~Lena

W tej chwili przynajmniej pielęgniarki nie kłócą się między sobą za ilość specjalizacji,tytuł magistra itp. Wszystkie jesteśmy pielęgniarkami i szanujmy się w swoim gronie. Wystarczy,że w tej chwili opiekunki plują na nas jadem. Musimy trzymać się razem i zawalczyć o swoje bo przecież kochamy nasz zawód.

#37  2017.08.12 11:40:51 ~Do #33

Nie wiem co tobie złego czy dobrego zrobił jakiś twój znajomy Bronek. To tylko twoja słodka tajemnica.

#38  2017.08.12 11:59:05 ~#37

#37 korekta - adresat - autorka #34

#39  2017.08.12 14:10:13 ~do37

Inteligenta inaczej?

#40  2017.08.12 16:09:03 ~Do #39

Wielce merytoryczny komentarz, godny poziomowi twojego rozumu ( znacznie poniżej dolnej strefy stanów średnich ). Zabrakło mi jeszcze tylko "buahaha" Bez odbioru.

#41  2017.08.12 16:12:38 ~do40

Oooo!

#42  2017.08.12 17:39:43 ~obserwator

Radziwiłł nie ma szacunku dla pielęgniarek. Najchętniej powrócił by do szkolenia ich na pozioie LM , by móc pokazywać pielęgniarkom jakie są głupie, niedouczone. A tu proszę, pielęgniarki kończą te same Uniwersytety Medyczne co on i jest ból. Przepaść zniknęła.

#43  2017.08.12 17:44:46 ~obserwator

W jakiś sposób trzeba pokazać pielęgniarkom " gdzie jest ich miejsce". Finansowo zdegradowac, jak inaczej już nie można. Wydumał radziwill i klakierki izbowe.

#44  2017.08.13 07:33:41 ~do42,43

To diagnoza jedna z wielu na tym portalu,a jakie leczenie?

#45  2017.08.13 09:31:11 ~do 43

Ale to się zemści brakiem pielęgniarek. Czekam na to, chociaż kiedyś myślałam inaczej, bo ja też mogę w przyszłości potrzebować opieki pielęgniarskiej. Ale nie ma innej rady, żeby się przekonali, do czego doprowadziła ta ich zgubna polityka. Niech się dzieje wola Boska.

#46  2017.08.13 09:56:58 ~do45

A kiedy to nas zabraknie? Niektóre już zapowiadają,że będą pracować dożywotnio.

#47  2017.08.13 10:03:05 ~Piel.

To może najpierw zacząć od początku i określić ustawowo na których stanowiskach pracy wymagane jest wykształcenie wyższe, pielęgniarskie mgr.Dziwię się bardzo w związku z tym,że pielęgniarki prowadzące edukację zdrowotną w szkołach i nie tylko tam, mające wykształcenie wyższe mają zarabiać tyle ile opiekun medyczny ? TO PO PROSTU JEST PARODIA ! Natomiast w szkołach nauczyciele zarabiają więcej od asystentów a mają ich teraz do pomocy. Jakim prawem daje się przyzwolenie na studiowanie na poziomie wyższym a póżniej nie docenia się tego wysiłku włożonego w studiowanie (czas, koszty,nastawienie, stres itd.) Jakim prawem grupa tych osób wystawiona jest na pośmiechowisko i kpinę ? PIS koniecznie chciał powrotu w edukacji pielęgniarek do liceów medycznych (początek deprecjacji zawodowej! ) Wprowadzono więc niekorzystne rozwiązania finansowe w ustawie jaką dziś mamy.NIGDY CI TEGO PIELĘGNIARKO WICEMINISTROWO SZCZUREK-ŻELAZKO TEGO NIE ZAPOMNIMY TO TY DOKONAŁAŚ DEPRECJACJI ! Prezydent podpisał ustawę a mówi teraz, że radziwiłł to żle opracował! A to jest kolejne zakłamanie i traktowanie pielęgniarek "per noga" przez prezydenta i rząd. A więc to tak : jak nie kijem - to pałką - to tak ma być ? Określone gremia nie zgodziły się na średnie szkolnictwo medyczne to rząd uznał, że rozwiną bardziej kształcenie opiekunów medycznych a wynagrodzenia zrównają z pielęgniarskimi. Co za podłość pisowska, złośliwość zresztą zadawniona szczególnie do pielęgniarek ! No cóż jest m.in. zemsta kaczyńskiego za brata, który przegrał proces z pielęgniarką Marią Machera (wykop tu PPIP) i nie tylko.Brak szacunku dla zawodu, wyśmiewanie wyższego wykształcenia pielęgniarskiego.Kaczyński nie rozumie, że to nie jest kierunek łatwiejszy od historii.KONIEC Z PAZERSTWEM NA KILKU ETATACH! NIE POZWÓLMY NA TAKIE POCZYNANIA BIAŁY STRAJK NATYCHMIAST !

#48  2017.08.13 10:05:40 ~ja

Do 46 prawda u mnie jedna ma 75 lat i jeszcze potrzebuje 5 lat by spłacić kredyty a brała dla małego synka 40-letniego kupuje mu drogie zabawki.Ot mądra mama a jaka pewna, że w tej harówie dotrwa do 80 - autentyczne.

#49  2017.08.13 10:18:27 ~piel.

Do 47 bardzo dobrze napisane! Dzięki wielkie.Nie tak dawno jak wczoraj podawano w stacji komercyjnej (super stacja) oczywiście ,że nie w publicznej, że tak bardzo brakuje policjantów.Zaczęli się zwalniać a pielęgniarki dlaczego się nie zwalniają? Są bardzo niezadowoleni z pensji jak i obrazili się. bo emerytury wydłużone mają biedacy teraz do .25 lat z 15.Mają przywileje, 13-tki, premie,nagrody, huczne święta, szacunek, są doceniani medialnie. A pielęgniarek też brakuje, zarobki nie są wygórowane a nawet niskie na poziomie personelu sprzątającego np. w szkołach czy w in. instytucjach.Narzekamy i narzekamy - tu piszemy i piszemy i NIC WIĘCEJ NIE ROBIMY. Prawda są pazerne pielęgniarki, bo jak dyżury w min.3 miejscach pracy - to inaczej tego nazwać nie można! To zostawianie non-stop bliskich, nie dbanie o swoje zdrowie czy takie osoby mają rozum ? Eliminujmy takie z zespołu i przystąpmy do mądrych i zdecydowanych działań! Pani Krystyno Ptok co pani na tą chwilę robi dla nas ?

#50  2017.08.13 10:19:09 ~banacha

Do 48 takich idiotek i u nas nie brakuje !

#51  2017.08.13 10:24:20 ~Obserwator

Do 47 - 50 nic dodać i nic ująć ! PYTAM KIEDY BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ NORMY ZATRUDNIENIA ? PANI NOWA PRZEWODNICZĄCO KRYSTYNO PTOK DO ROBOTY I NIE TYLKO ! NIE PRZYKLEJAJ SIĘ DO FOTELA I KILKUDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH - DO ROBOTY !

#52  2017.08.13 10:53:47 ~Obserwator

Do 8 niestety, ale nie mogę podać linku. Czyt. w wersji papierowej w dn. 9 sierpnia 2017, str.2. Co prawda ze zdjęciami jest to krótki artykuł prasowy, ale też jest wyrażone w niewielkim stopniu niezadowolenie ze strony prezydenta Dudy odnośnie tej nowej ustawy, którą zresztą podpisał i w stosunku do radziwiłła a może to tylko gra ? M.in. rzecz dotyczy kwestii uposażeń wg nowej ustawy - wiadomo wg czyjej to czarnej roboty - wiceministrowej ze wschodu - pielęgniarki pisowskiej niejakiej SZCZUREK-ŻELAZKO! NIE DARUJEMY ! SKANDAL PIELĘGNIARKA DEPRECJONUJE PIELĘGNIARKI ! A KIEDY TO SZANOWNA PANI WPROWADZI W KOŃCU NORMY ZATRUDNIENIA ? PODOBNO TO PANI OCZKO W GŁOWIE! KOLEJNY ARTYKUŁ W FAKCIE Z DN.10 SIERPNIA TYTUŁ - " JESIENIĄ CZEKA NAS APOKALIPSA " - TEŻ PORUSZA KWESTIE PIELĘGNIARSKIE M.IN. ODCHODZENIE NA EMERYTURY I BRAKI ETATOWE W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM. JEST TEŻ W TYM ARTYKULE ZAPOWIEDŻ RYCHŁYCH STRAJKÓW! ORGANIZUJMY SIĘ ! Ale myślę też że i tak nie będzie braków pielęgniarek bo pazerstwo rozkwitnie w pełnej krasie ! Będą harować do 80-tki ! co tam rodzina i własne zdrowie i życie - będą co niektóre pakowane do worków na pazernych dyżurach ! No i w sposób naturalny w końcu nas ubędzie - nie lekceważcie pazerne praw natury ! Tym bardziej - gdy jesteście pielęgniarkami - trochę inteligencji i wiedzy wystarczy !

#53  2017.08.13 11:00:23 ~ja

Do 42 ta przepaść będzie jeszcze długo istniała bo pielęgniarki nadal usługują lekarzom np. parzą kawę, niepotrzebnie doktorują i robią za nich robotę bo "doktór zmęczony śpi " - są takie zacofane służki i podlizuchy niestety ! ELIMINOWAĆ TO TOWARZYSTWO ! A powyżej tu dużo mądrych wypowiedzi - dzięki, ale pisanie to za mało. TYLKO MASOWY STRAJK WE WRZEŚNIU KIEDY TO WSZYSCY PO WAKACJACH ZACZNĄ SIĘ LECZYĆ ! No bo po co mamy marznąć w pażdzierniku ?

#54  2017.08.13 11:27:00 ~i ja

Kierowców w autobusach brakuje i ogłoszenia od razu a nie pazerstwo na 5 etatach! Tu nie można pracować non-stop, musi być wymagana przerwa w pracy a wynagrodzenie od 4300 min. Pielęgniarki pazerne na 5 etatach ledwo widzą na oczy i żle się zajmują pacjentami i to jest dopuszczalne ?

#55  2017.08.13 11:27:31 ~do37

Bronek Komorowski idiotko!

#56  2017.08.13 11:27:57 ~monia

Do 54 wielka prawda

#57  2017.08.13 11:32:17 ~Obserwator

Do 55 ot i wysoka kultura się odezwała.Przkazuję info - PO dało dodatek zembalowski a PIS co dał ? powoli zabiera co tamci dali - taka prawda. Jeśli ktoś pisze idiotko to pewnie tym jest.

#58  2017.08.13 11:41:55 ~piel

Czepiamy się ratowników,opiekunek,lekarzy,radziwiłła,żelazko,prezydenta,a nawet kaczyńskiego,a same jesteśmy winne dziadostwa poprzez pracę na 5 etatów.Ale do inteligentnych inaczej to nie dotrze i tak będą biadolić na wszystkich dookoła,a smrodu pod własnym nosem nie wyczują.

#59  2017.08.13 11:44:32 ~Pani Pielę

Skoro w pielęgniarstwie nie jest potrzebne wyższe wykształcenie to: do edukacji pacjentów niech zatrudnią mgr - nauczyciela, do obsługi wysoce secjalistycznego sprzętu niech zatrudnią inżyniera, do edukacji na temat żywienia niech zatrudnią mgr dietetyki, do leków ( bo przecież za każdym razem przychodzą leki o innej nazwie handlowej) na każdym oddziale zatrudnią mgr farmacji, opatrywaniem ran i dobieraniem odpowiednich opatrunków niech zajmują się lekarze ( odpowiednik mgr) tak można wyliczać. Bo wszystko to robi nikt inny tylko ta " niedouczona, leniwa pielęgniarka", ktora nie zasluguje na szacunek, tylko dlatego, że jest cyborgiem. Jaka płaca, taka praca PANIE PIELĘGNIARKI , od jutra leżymy i pachniemy, radziwill ze szczurkiem donoszą mam kawę.

#60  2017.08.13 12:27:12 ~MY PIEL.

Do 59 brawo ! Dzięki ! Już ratownicy są w zastępstwie pielęgniarek, ale oni są stworzeni do celów wyższych - ratowania życia a pielęgnacja w ich mniemaniu to ujma.Pewnie i w mniemaniu władz.Zanim położymy się i popachniemy musimy rozpocząć w miarę jak najszybciej (proponuję wrzesień gdy jeszcze ciepło) rozpocząć BIAŁĄ MASÓWKĘ MĄDRĄ , WYTRWAŁĄ I SKUTECZNĄ - NIE GODZĄC SIĘ NA JAŁMUŻNĘ, DODATKI I OBIECANKI. WICEMINISTROWO PIELĘGNIARKO BĘDZIESZ ZMUSZONA WYJŚĆ DO NAS, POKAZAĆ SIĘ PIERWSZY RAZ MEDIALNIE, WYTŁUMACZYĆ SIĘ Z DEPRECJACJI ZAWODOWEJ I FINANSOWEJ - DLACZEGO NAM TO ROBISZ ? GDZIE TWOJA WIELKA ETYKA ZAWODOWA ? NIE UKRYWAJ SIĘ POD SEKRETARZEM STANU JAKIEGO ? CHYBA OD DEPRECJACJI ZAWODOWEJ PIELĘGNIAREK ! ZMUSIMY CIĘ DO WYJŚĆIA ZZA PLECÓW RADZIWIŁŁA I O TACZCE TEŻ NIE ZAPOMNIMY !

#61  2017.08.13 12:34:21 ~piel.

Do 58 czepiamy się do nich właśnie bo rządzący mają największy wpływ - to rządzący tak nas skłócili na różne sposoby, szczególnie ta dobra zmiana, że trudno już ten smród wyczuć! A ten smród realny, codzienny z pampersa to pielęgniarki mówią, że starają się g------ nie czuć przy zmianie pampersa - znieczulone i wszystko już im jedno co i za ile robią ! A do 60: dobrze piszesz ciekawy wątek tylko co będzie z jego realizacją ? Kiedy ? Co na to nasza nowa przewodnicząca Krysia Ptok ?

#62  2017.08.13 12:37:22 ~erka

Do 60 super myśl mamy jeden z licznych transparentów na Biały Marsz : SZCZUREK - ŻELAZKO SEKRETARZ STANU DEPRECJACJI ZAWODOWEJ PIELĘGNIAREK - PRECZ !

#63  2017.08.13 12:39:30 ~kontrola

Do 58 a co rządzący nie wiedzą, że w naszym kraju brakuje pielęgniarek - najmniej w UE i dyżurują non-stop ! KTO NA TO POZWALA - GDZIE KONTROLE ?

#64  2017.08.13 12:40:36 ~piel.

Do 62 super a do 63 racja, wielka i ukryta prawda, śmieci pod dywanem jak zwykle !

#65  2017.08.13 12:47:38 ~Obserwator

Do 59 brawo - taa.k zgadza się. Już zaczęli od ratowników przyjmowanych na etat pielęgniarek tyle, że oni uważają się za lepszych - oni są tylko od ratowania życia! Ale ruszmy się w końcu na.BIAŁĄ MASÓWKĘ POD SEJM - Z CAŁEJ POLSKI ! CZAS NAJWYŻSZY I NIE BRAĆ JAŁMUŻNY - ŻADNYCH TUDZIEŻ DODATKÓW ! SZANUJMY SIĘ ! SZCZUREK POKAŻESZ SIĘ ZZA PLECÓW RADZIWIŁŁA - WYWOŁAMY CIĘ DO ODPOWIEDZI A JAK NIE TO TACZKA CIĘ WYWIEZIE SEKRETARZOWO STANU PIELĘGNIARKO - GDZIE TWOJE OCZKO W GŁOWIE - NORMY ZATRUDNIENIA ?

#66  2017.08.13 13:40:50 ~Pani Pielę

Skoro są przyjmowani na etat pielęgniarski to taka osoba musi rowniez stac się cyborgiem i być WSZECHSTRONNIE wyedukowana. Od "robola" po specjalistę z różnych dziedzin.

#67  2017.08.13 13:57:53 ~ja

Pod koniec sierpnia zebranie związku krajowego zobaczymy co uradzą - info od P. Sarmak przewod. regionu świętokrzyskiego w którym to pielęgniarki niezadowolone są z podwyżek a ile w tym portalu pisano o wielkim zwycięstwie m.in. p.UBY BEATY ! nie tak dawno.region świętokrzyski.

#68  2017.08.13 14:00:51 ~Pani Pielę

To oczywiscie żart by wymagać od kogoś by stał się cyborgiem. To pielęgniarki są zbyt obciążone pracą. Stawia się przed pielęgniarkami coraz wyższe wymagania, są bardzo dobrze wykształcone, nie odbiegają wiedzą lekarzom, co do sprzętu - inżynierom, co do diet- dietetykom itd. Ministerstwo zdrowia ani myśli zająć się normami zatrudnienia pielęgniarek, normy ustalone są wyłącznie dla OIOM. To jest problem.

#69  2017.08.13 14:07:06 ~Do #55

Niestety nie zrozumiałaś aluzji zawartej we wpisie #37. Przecież każdy domylił się o kogo chodzi autorce wielce mądrego i zawierającego cenne merytoryczne uwagi komentarza #34. Z szacunku dla kraju, wktórym przyszło mi żyć i ludzi, którzy w demokratyczny sposób dokonują wyborów nie zgadzam się, aby o b. Prezydencie Rzeeczypospolitej Polskiej p. Bronisławie Komorowskim ktoś wyrażał się z pogardą "Bronek". Za idiotkę się nie gniewam - tylko na tyle cię stać. Napisałam "z szacunku dla ludzi" - z pewnymi wyjątkami , do których muszę ciebie zaliczyć. Popieram wpis #57. Kultura pilnie poszukiwana, choć czasem nie da się jej znaleźć nawet ze świecą.

#70  2017.08.13 14:11:52 ~my

Do 67 a to ciekawe będziemy śledzić !

#71  2017.08.13 14:13:30 ~Piel.

Do 68 a więc czas wyzwań i walki przed nami - samo się nie zrobi !

#72  2017.08.13 14:23:34 ~do69

Ok ,masz rację,ale mój wpis nie był absolutnie wyrazem pogardy dla Prezydenta Komorowskiego,bo też go cenię i na niego głosowałam,ja tylko chciałam dobitnie zaznaczyć,że to nie prezydenci są od rozwiązywania naszych problemów,tylko przede wszystkim nasze środowisko musi się ogarnąć,a nie wymagać od kolejnych prezydentów zajmowania się drobiazgowo dylematami naszej-jakby nie patrzeć wąskiej grupy społecznej.

#73  2017.08.13 15:04:00 ~Do #68

Znakomity pomysł. " Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba.": I po cóż oni wszyscy, kiedy wg Ciebie każdego z nich można zastąpić Panią Pielęgniarką.

#74  2017.08.13 15:25:18 ~do 69

Szacunek nie należy się z urzędu. Na szacunek trzeba zasłużyć,zwłaszcza gdy sprawuje się wysoki urząd państwowy w służbie ludziom. TAK, W SŁUŻBIE ! Czy ciebie szanują tylko dlatego że pracujesz jako pielęgniarka? .Czy za dobrą służbę? .Czy nie jest tak,że sluzysz ponad siły a cię nie szanują -chorzy,rodziny ,pracodawcy,MZ,prezydent itp wymagaja jeszcze więcej sluzby? .Prezydent jeśli nawet krytykowany ma przynaniej kasę i zapewniony byt.Ty nie martw sie o jego szacunek tylko o swoj bo nikt o twoj martwił się nie będzie. Na czele z prezydentem.Byłym, obecnym i przyszłym.

#75  2017.08.13 15:33:11 ~do 72

Za co cenisz Bredzislawa Bula Komoruskiego ? .Za to że przymykał oko na aferzystöw i złodziei bezdusznie i bezczelnie bogacacych sie kosztem najbiedniejszych w tym twoim kosztem?

#76  2017.08.13 16:11:19 ~ja

Do 75 no i teraz znowu rozmijanie się na drobiazgi - PO dało pielęgniarkom zembalowski a PIS co dla nich robi ? ano - degraduje ważny społecznie zawód !

#77  2017.08.13 16:12:34 ~obs.

Do 75 przyjdzie czas i na ocenę kaczorów - pożyjemy i zobaczymy

#78  2017.08.13 16:17:58 ~Piel.

Zajmijmy się meritum o czym napisane w postach, szczególnie w : 47, 49, 52, 53, 54, 59, 60, 61, 62, 63, 65, 67.

#79  2017.08.13 16:31:00 ~Pani Pielę

Do # 73, błąd myślowy. Nie według mnie MOŻNA zastąpić Panią Pielęgniarką, a póki co tak jest w większości szpitali, że pielęgniarka jest od wszystkiego oczywiście za najniższą krajową.

#80  2017.08.13 16:45:28 ~realia

Szpital przygotowuje się do akredytacji, procedury opracowuje kto? -PIELĘGNIARKI. Audytorzy odpytują kogo? PIELĘGNIARKI. Profity zbiera kto? LEKARZE.

#81  2017.08.13 17:03:30 ~piel.

Do 78 racja

#82  2017.08.14 09:50:26 ~zuza

DO 75 .A ty co pisowski trol czy tak już masz że obrażasz innych .Jeżeli twierdzisz że prezydent Komorowski cię okradł to złóż doniesienie a nie powtarzaj wypowiedzi których nie rozumiesz .Jeśli nie masz nic do powiedzenia w sprawie o której toczy się dyskusja to siedź cicho ,a między czasie przemyśl jakim ty jesteś człowiekiem i na podstawie wyciągniętych wniosków pomyśl czy na pewno masz prawo w ten sposób mówić o innych.

#83  2017.08.14 11:53:07 ~ja

Do 78 zgadza się

#84  2017.08.14 11:56:26 ~do #80

I czas najwyższy powiedzieć dość! właśnie teraz; jeśli już to za ile ? @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ZUZKA! a wiesz jak na prawdę nazywał się Komorowski a co robił jego DZIAD! proponuje zapoznać się z życiorysami tego i rudego:)

#85  2017.08.14 12:09:18 ~Piel.

Jeśli chodzi o PO to największą winę za niskie wynagrodzenia pielęgniarek i bałagan w służbie zdrowia ponosi nie kto inny a KOPACZ, która nie kiwnęła nawet palcem w naszą stronę. Przez 8 lat zajmowała wysokie stanowiska, m.in. ministra zdrowia - dopiero tuż przed wyborami jak dobra i nagle okazała wielką hojność - zgoda na.dodatek zembalowski. Dobre i to, ale nie pewne, bo jak na razie to PIS deprecjonuje zawód pielęgniarki głupią ustawą i jeszcze chce by dyrektorzy rządzili teraz sami tym dodatkiem na np. podwyżki dla salowych lub sprzątaczek czy in.nisko zarabiających. Tym bardziej, że od stycznia 2018 roku pensja minimum wzrośnie do 2.100. Tak więc co będzie od września gdy dyrektorzy wg swojego widzimisię zaczną dzielić zembalowski? No to się zacznie od września. W "Fakcie "z dn.09 sierpienia 2017 zamieszczono podtytuł "Czy pielęgniarki rozpoczną strajk? " - po co ten znak zapytania? Tytuł główny: "Radziwiłł na celowniku prezydenta" - str.2

#86  2017.08.14 12:12:21 ~piel.

Do 84 bez polityki historycznej. bo już mdłości biorą od tego, dość w tvp codziennie, bez tematów zastępczych - do roboty na ulice protestować ! Do 85 bardzo dobrze napisane - pozdrawiam! :)

#87  2017.08.14 12:18:42 ~obserwator

Do 85 dobrze napisane tylko dlaczego w ogóle nic nie mówi się o brakach pielęgniarek w głównych mediach m.in. telewizji? Wczoraj w stacji komercyjnej mówiono o braku policjantów i że się zwalniają. A o pielęgniarkach ciągle WIELKIE NIC=LEKCEWAŻENIE PERSONELU I CHORYCH + KIEPSKA JAKOŚĆ OPIEKI, =ZAGROŻENIE ZDROWIA I ŻYCIA !

#88  2017.08.14 13:42:18 ~motyl

Korzystając z chwili czasu chcę odnieść się do : dlaczego do dzisiaj brak odpowiedzi , szczurzycy " na zadane pytanie ? Na jakich stanowiskach potrzebny jest i wymagany , specjalista pielęgniarstw " różnych? CISZA - bo wtedy kiedy NIE WIE CO MA ODPOWIEDZIEĆ - milczy . Niech , wyleje tą wodę z ust i odpowie na zadane jej pytanie .Ja wiedziałem ze nie odpowie NIC , BO TACY LUDZIE NIE MAJĄ HONORU .

#89  2017.08.14 13:46:08 ~ja

Do 88 a może na proteście wkrótce nam odpowie ?

#90  2017.08.14 13:50:25 ~P-NIARKI

A kiedy szczurzyca odezwie się medialnie i po raz pierwszy ukaże swe oblicze medialnie ? Co szczurzyca-dzik ? Jaki tam z niej sekretarz stanu - kolejna wredna pielęgniarka dla pielęgniarek na wyższym stołku - ostrzegamy upadek może być bolesny bardzo !

#91  2017.08.14 16:59:15 ~hm, gdzie

Gdzie te pielęgniarki ? że tak tu kiepsko piszą a może boją się tematów niebezpiecznych? ODWAGI! pewnie śpią po pazerstwie albo wczasują po licznych pazerstwach albo są na pielgrzymce a kiedy zawalczą ?

#92  2017.08.14 17:00:19 ~ja

Do 90 i 91 dobrze napisane :)))

#93  2017.08.14 17:01:13 ~Grzesiek 2

Witam wszystkich serdecznie, Zastanawiam się nad jedną kwestia, a mianowicie; ukończyłem (3 letnie) studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo, (3 letnie) ratownictwo medyczne, studia (2 letnie) magisterskie na kierunku zdrowie publiczne o spec: organizacji i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz (2 letnią) specjalizację z dziedziny anestezjologi i intensywnej terapii medycznej (oraz wiele innych kursów itd.) ( łączny czas nauki wynosi 10 lat o nakładach finansowych nie wspomnę). Podejmując trud szkolenia, chciałem osiągnąć najwyższy pułap a tu zaskoczenie. Zastanawiam się do jakiej grupy będę zaszeregowany, jak będą się kształtować moje zarobki i oczywiście czy mam poświęcić kolejne lata na POWIELANIE MAGISTERSKICH STUDIÓW WYŻSZYCH ? zamiast rozmyślać nad studiami III stopnia. Pieniądze to nie wszytko, ale bez nich ciężko żyć. Co myślicie o tym PAŃSTWO pozdrawiam

#94  2017.08.14 17:12:54 ~Do #93

Zapomniałeś tylko podać jedną drobną informację - czy pracujesz jako pielęgniarz czy ratownik i co równie ważne jakie masz stanowisko wpisane w umowie o pracę.

#95  2017.08.14 17:49:43 ~do # 94

Rozmowa toczy się odnośnie pielęgniarstwa, również w tej sprawie piszę, Umowa o pracę stanowisko: pielęgniarz specjalista grupa XI/XII

#96  2017.08.14 20:45:16 ~Do #95

Z ukończonych studiów i szkoleń zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu znaczenie ma tylko licencjat pielęgniarstwa i specjalizacja - pozostałe nie będą niestety miały znaczenia. Jeżeli jesteś zatrudniony na stanowisku specjalisty zostaniesz zakwalifikowany do gr. 8 - wsp. 0,73 . Wynagrodzenie - jeżeli Twoje wynagrodzenie zasadnicze jest obecnie niższe niż 2847 zł obowiązkiem pracodawcy będzie podwyższyć Ci wynagrodzenie o 10 % różnicy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby Twój pracodawca dał Ci większą podwyżkę. W obecnym stanie prawnym studia doktoranckie bez zmiany stanowiska bądź miejsca pracy nic Ci nie dadzą. Pozostaje zatem uzyskanie magisterium z pielęgniarstwa i wówczas gr.7 - wsp. 1,05

#97  2017.08.14 21:46:51 ~#PIELĘGNIA

Do #59.Masz rację.POZA tym my tu sobie gadu,gadu,ble,ble,ble.pogadamy,ponarzekamy w swoim gronie i nic z tego nie wynika.BO NAWZAJEM SIĘ NIE SZANUJEMY! I Jedna drugą w łyżce wody by utopiła za parę groszy! OBURZAMY się tylko na tym portalu,ale w REALU już brak nam odwagi. Nie mam nic do ratowników,ale popatrzcie koleżanki PIELĘGNIARKI-oni dostali podwyżkę taką,jak my,BEZ WIĘKSZEGO PROBLEMU! My miałyśmy szumne białe miasteczka! cuda,wianki! PO CO? NIKT NAS NIE USZANOWAŁ I NIE SZANUJE! Stara jestem,ale wciąż mam NADZIEJĘ,że za parę lat,z braku laku(pielęgniarek),nas docenią. Stawiają WYGÓROWANE wymagania-nam PIELĘGNIARKOM(średnia 50-lat! ) ale zapominają,że NIEDŁUGO nie będzie komu stawiać tych wymagań! bo pójdziemy na emeryturę.A może liczą,że stare,schorowane,styrane pielęgniarki będą opiekować się pacjentami? Współczuje chorym!

#98  2017.08.15 06:07:22 ~do97

Większość chorych zdrowiej wygląda od starych,zahukanych pielęgniarek,więc współczuj może najpierw sobie.

#99  2017.08.15 10:18:28 ~ja

Do 93 zmień zawód i to szybko !

#100  2017.08.15 10:20:45 ~ners

KIEDY BIAŁY MARSZ, PROTESTY, ZWOLNIENIA - MASOWE ? KIEDY KONIEC PAZERSTWA ?

#101  2017.08.15 10:58:26 ~do 98

Popieram

#102  2017.08.15 13:32:09 ~ja też

Do 100 ten post szczególnie godny poparcia! no i co ? odp. zero głosów.bo pazerstwa żal na 5 etatach ? !

#103  2017.08.15 13:37:08 ~PRAWDA

Do 98 : a młode polują na lekarzy (śmiechu warte w dzisiejszych czasach! ), podlizują się oddziałowym i lekarzom a z pazerstwa padają po 5 etatach - szybko podstarzałe, szare zmęczone i chamskie - zresztą dużo ich ze wsi to i pazerne, pokorne ale i chamskie - no dużo teraz plebsu w pielęgniarstwie a co do starości każdy będzie lub nie doczeka -piszę jak jest!

#104  2017.08.15 13:41:53 ~do100

Nie w tym kraju,nie z tymi wypranymi przez komunę służalczymi siostrami.One garbate,bezzębne,pomarszczone,schorowane polecą służyć do pięciu placówek za parę groszy,bo nie można pacjentów zostawić bez fachowej posługi.

#105  2017.08.15 14:05:35 ~tyż prawda

Do 104 więcej szacunku bo i ty będziesz tym o czym piszesz albo jesteś - pokaż się bohaterze od szczekania, zrób coś, napisz mądrze, nie troluj a młodzi z zębami to co ? imprezują po zarwanych pazernych nockach z zębami zdartymi, cuchnący szpitalem i fekaliami ! do roboty młodzi, mądra walka, protesty a nie pazerstwo na 5 etatach.a to do czasu, po 40-tce wysiadasz ! Pisiory gorzej piorą Panie Pielęgniarki od komuny, oni wszystkich piorą - kradną na co dzień od wszystkich na 500 plus na patologię która hleje i wyrzuca dzieci przez okna ot i pisiorowskie rządy !

#106  2017.08.15 14:06:58 ~ja

Do 104 troll i prostak.pewnie opiekun mści się za to, że walczymy przeciw deprecjacji !

#107  2017.08.15 15:24:50 ~piel

Zacznijmy dbać O SIEBIE,cenić się,nauczyć słowa asertywność,odpoczywać tyle ile organizm potrzebuje,a wtedy rzeczywistość zmieni się bez rewolucji,manifestacji i reform.

#108  2017.08.15 16:22:05 ~Obserwator

Szkoda, ze takie prymitywne komentarze ! Troche wiecej klasy "pseudoelito " pielegniarek!

#109  2017.08.15 16:58:53 ~do108

Elita nie utrzymuje się z jałmużny

#110  2017.08.15 19:05:40 ~Piel.

Do 108 a ty kim jesteś jeśli tak oceniasz ? nie masz prawa trollu - powyżej całe mnóstwo merytorycznych i odważnych komentarzy - no ale twoje niskie IQ nie pozwala na zrozumienie tegoż.

#111  2017.08.15 19:06:46 ~ja

Obserwatorze kiepska inteligencja elita zarabia podstawowa sprawa !

#112  2017.08.15 19:14:16 ~do 104

Do 104: no cóż głupiec napisał więc mu odpowiem pewnie i tak nie zrozumie : komunistyczne, stare siostry wychodziły zawsze na protesty (o ząbki dbają a od ciebie wali na odległość jeśli poruszasz tę kwestię) a te młode uprawiają pazerstwo na 5 etatach, nawet nie myślą o proteście.Przeprowadziły się do szpitala, prowadzą łowczy i koczowniczy tryb życia, dodam mocno pazerski, egoistyczny - rodzina na bok.To się pomści szybciej niż im się wydaje.A jeszcze jedno jakżeś młody/młoda to się teraz powieś żeby nie być starym - jedyne wyjście. Zrozumiano cokolwiek ?

#113  2017.08.15 20:28:46 ~mgr

Ależ prymitywne teksty.

#114  2017.08.15 20:30:10 ~do 104,112

Najważniejsza sprawa to zostawić w cholerę dodatkowe prace

#115  2017.08.16 01:24:39 ~Obserwator

Do 109 110 111. O iteligencjii to mozecie pomarzyc! Wam jej brak ,pseudoelita" to nie eita! Tresc komentarza trzeba jeszcze zroumiec, z waszym IQ to jest bardzo trudne!

#116  2017.08.16 01:30:54 ~do115

Kto z kim przestaje takim się staje

#117  2017.08.16 01:44:50 ~Obserwator

Do 116. ,Jedna owca parszywa cale stado zarazi"

#118  2017.08.16 09:29:55 ~Stasiapiel

Wiecie ja myślę że największym błędem było otworzenie studiów pielęgniarskich. Dawniej nie było magistrów licencjatów i nie było kłótni o to kto jakie ma wykształcenie . Teraz wszyscy się żrą bo jedna ma magistra druga licencjat a trzecia jeszcze specjalizację. Poza tym z całym szacunkiem dla naszego zawodu ale pielęgniarstwo to nie medycyna czy farmacja, nie wymaga moim zdaniem wyższego wykształcenia i tytułu mgr przed nazwiskiem. Poza tym studia źle przygotowują młode dziewczyny do zawodu nie kładzie się nacisku na kształcenie praktyczne tylko zapycha im się głowę teorią, w efekcie czego absolwentka takich studiów jest "niby mądra" ale za to całkowicie pozbawiona zdolności manualnych które powiedzmy sobie wprost są w zawodzie pielęgniarki najważniejsze! Wiem to po sobie skończyłam LM jeszcze za komuny, nie mam licencjatu, magistra, kursów, specjalizacji po prostu tak jak się wykształciłam tak pracuję do dzisiaj ale gdy trzeba coś ważnego zrobić na oddziale lekarze zwracają się do mnie nie do "pań mgr", to kolejny dowód że wykształcenie nikogo mądrzejszym jeszcze nie uczyniło! Pozdrawiam pielęgniarka z 35 letnim stażem pracy!

#119  2017.08.16 11:26:15 ~Zuzanna

Całkowicie popieram #118. W końcu ktoś coś mądrego napisał.

#120  2017.08.16 13:29:05 ~IDA

DO 118 ,dzięki takiemu myśleniu mamy to co mamy,rola pielęgniarki sprowadzana do prostych czynności pielęgnacyjnych ale dobrze wykonanych manualnie,a co zresztą? .Brak wysiłku,działań celem podnoszeniu wiedzy ,doskonalenia itp.Proponuje powrót do XVI wieku. Szkoda ze nasze środowisko jest tak niereformowalne.Pozdrawiam

#121  2017.08.16 15:18:45 ~Monia

Oj Id,Ida jak Ty jeszcze długo musisz pożyć i popracować, żeby wiele zrozumieć. Czy przez to doskonalenie będziesz wskrzesać umarłych ? Wszystkie pielęgniarki na oddziałach muszą wykonywać wysokospecjalistyczne procedury i te po studiach i te po LM, po prostu wykonują identyczną pracę i ponoszą identyczną odpowiedzialność za błędy. Wszyscy możemy doszkalać się czy to na studiach czy we własnym zakresie,nie posiadając z tego tytułu papierków,ale nie umiejszajmy niczyjej wiedzy czy też doświadczenia,którym dzielimy się z innymi,tak jak to działa w innych profesjach. i sprawdza się,prawda?

#122  2017.08.16 15:38:04 ~Mola

Zgadzam się z #121.Brawo Monia! Szanujmy się wzajemnie!

#123  2017.08.16 15:51:05 ~Do 118 i 1

Ale niestety kształcenie jest na poziomie wyższym w tej profesji i dlaczego w takiej sytuacji u np fizjoterapeuty liczy się wykształcenie do wynagrodzenia a u pielęgniarki nie. Wiedzy nigdy za wiele fajnie jak jesteśmy przygotowane manualnie ale wiedza teoretyczna też jest potrzebna, człowiek całe życie się uczy, to jeżeli jest taki wymóg co do kształcenia to niech zapłacą godziwie a nie tak jak opiekunowi po rocznej szkole.

#124  2017.08.16 16:40:13 ~piel

Mam wrażenie,że koleżanki pokończyły studia magisterskie tylko po to,aby żebrać o szacunek i uznanie dla ich wspaniałości.Żebranie nikomu prestiżu nie podniesie.

#125  2017.08.16 17:21:33 ~mgr

Zazdrosne leniwe nieuki.

#126  2017.08.16 18:07:16 ~Kasia

Studia miały podnieść prestiż i dać MOŻLIWOŚĆ większego zarobku. Udało się, zarabiacie więcej niż wcześniej (te, które sie zwolniły i zatrudniły raz jeszcze na nowa umowę, ale to trzeba mieć głowę na karku, a nie otwarty odbyt do. no :D W każdym razie ten szalony bieg po kursy rozpoczęły dziewczyny po liceum medycznym, które nie miały studiów. Każda pielęgniarka po studiach licencjackich wie, że te z LM daja sie dymać na lewo i prawo. Do pani 125 mgr - troche kultury. Od nich uczysz sie pracy na oddziale. Pozdrawiam. Pielęgniarka lic. z 1.5l stażem

#127  2017.08.16 18:31:44 ~mgr

Kasiu, nie od nich uczę się pracy na oddziale, od moich koleżanek, które też bywają po LM, lecz są normalne, daleko im do zazdrości i szyderstwa. Słowa "zazdrosne, leniwe nieuki" tyczy się niedowartościowanych pań piszących tutaj. Gdzie tu brak kultury? stwierdziłam tylko fakt.

#128  2017.08.16 18:38:01 ~Do #125

Za swoją regułę przyjmuję pełny szacunek dla PAŃ MAGISTER . A to,że wśród nich są kompletne "zera" jak ty, tylko potwierdza poprawność mojej reguły. Ten wyjątek ją potwierdza. Mam nadzieję, że nie masz specjalizacji bądź też masz odpowiednie stanowisko kwalifikujące cię gr. 9. A niektóre z twoich "nieuków" będą zakwalifikowane wyżej. Kto będzie zazdrosny ? Może "uk".

#129  2017.08.16 23:17:53 ~piel

Tak właściwie szacunek nie zależy od ilości szkół, tylko na szacunek trzeba zapracować samym sobą wszystkie o tym dobrze wiemy jak byśmy miały do siebie szacunek nie było by wśród nas tyle złości i nienawiści, ale jak się czyta niektóre komentarze to człowiek nie wytrzymuje, kończy się cierpliwość i aż palce same rwą się do klawiatury by niegrzecznie odpowiedzieć

#130  2017.08.16 23:20:40 ~do 124

Chodziło mi o kształcenie pielęgniarek teraz przecież nie ma szkół średnich tylko wyższe

#131  2017.08.17 07:05:53 ~piel.

Https://pulmonologia.esculap.com/news/149229/lekarze-zastrajkuj-przeciw-podwy-kom%20? utm_campaign=goniec1569&utm_source=esculap_nielekarze&utm_medium=goniec&utm_content=L03 A my - "gadu,gadu nocą,baju ,baju dniem"

#132  2017.08.17 11:48:33 ~piel.

Cześć, ręka do góry u kogo dyrektor chce nasze "zembalowe" włączyć do podwyżek dla wszystkich pracowników medycznych w szpitalu. Ja podnoszę jako pierwsza. Zapowiada się niezły cyrk, ponieważ dyrekcja uznała, że skoro te pieniądze dostali do dyspozycji mogą zrobić z nimi co chcą.

#133  2017.08.17 14:16:52 ~Do #132

Dyrekcja nie ma prawa tego zrobić. Podział "Zembalowego" musi być zaakceptowany przez związek zawodowy zrzeszający wyłącznie pielęgniarki i położne lub przy braku takiego w zakładzie przez okręgową izbę pielęgniarek i położnych , informacja o podziale jest przekazywana co miesiąc razem z fakturą do NFZ. Jest to warunek otrzymania pieniędzy z NFZ. Są to pieniądze wyłącznie dla pielęgniarek i położnych i przeznaczenie ich na inne cele skutkuje wysokimi karami finansowymi nakładanymi przez NFZ.

#134  2017.08.17 14:21:48 ~Mola

Boże co za dno! Wpisy niektórych pań są godne pożałowania! ( np pani mgr # 125).Wstyd mi za takie osoby! Ludzie nas nie szanują bo same opluwamy się wzajemnie.Opanujcie się (niektóre panie)

#135  2017.08.17 18:37:48 ~obserwator

Mola ty nie mieszaj Boga w wasze chamstwa. Akurat zgadzam się z piszącym #125.

#136  2017.08.17 19:31:31 ~Do #135

Trochę mi Bóg nie pasuje do "chamstwa". Z głupotą raczej przejdzie. Twoją.

#137  2017.08.18 11:34:26 ~piel

Deprecjacja oznacza spadek wartości,a cóż to oznacza dla pielęgniarstwa w tym kraju,które z niewielkimi wyjątkami było i jest warte najniższą krajową,jaka to deprecjacja?

#138  2017.08.18 14:49:59 ~do 118

Do Stasiapielęg kobieto idż na emeryturę i to szybko i nie ośmieszaj się i nie ośmieszaj swoich koleżanek takim wpisem publicznie ! a może troll z PISU ? To pielęgniarki same się podzieliły i skłóciły wykształceniem - szczególnie takie jak .ty siostry po LM- podlizuchy pierwsze lekarzy - zasłużyłaś na taki mój wpis za to ze podżegasz wykształceniem! Tyle razy pisałam DOŚĆ PODŻEGANIA I KŁÓTNI O WYKSZTAŁCENIE ! A może byś napisała mądrzej np. o deprecjacji zawodowej (a wiesz co to jest ? ) Poczytaj sobie bo zostałaś i ty zaniżona finansowo na równi z opiekunem medycznym !

#139  2017.08.18 14:52:52 ~piel.

Do 138 prawda

#140  2017.08.18 14:58:54 ~ja

Do 115 najpierw sam sie naucz.tu: pisać zanim będziesz pouczał innych czy oceniał

#141  2017.08.19 13:06:31 ~Pikus

Do ,jasnie ja"- 140. To tylko literowka zle wystukana na klawiaturze! Nic madrego nie wniosl twoj komentarz ociemniala gwiazdo!

#142  2017.08.19 15:19:36 ~do 141

Do 141 jak i ten twój ciemny trollu !

#143  2017.08.19 15:29:23 ~młoda

Do 138 racja zamiast do góry to w dól koleżanki oczernia i spycha 118! Jak ci nie wstyd ty Stasiopiel ? - akurat nick super dla ciebie.Pragnę ci zwrócić uwagę że to my młode obliczamy dawki leków do pompy, ustawianie itd. prosicie się o to czasem ze wstydem i dlaczego tu nie napiszecie ? i nie jest prawdą że wszystko robicie to co magistrowie bo i od nich dużo się uczycie, bo w medycynie dużo zmian -nawet te starsze respiratora się boją - przykładów jest dużo! a lekarze ciebie wołają bo lubią takie pokorne podlizujące się i doktoryzujące bez powodu bo nie wszyscy są doktorami a gdyby nawet wskazana forma służbowa pan-pani no ale Stasiopiel jest nie do pokonania! Najlepsza koniecznie z medalem Florencji powinna chodzić po oddziale!

#144  2017.08.19 15:31:41 ~monka

Do 142 prawda

#145  2017.08.19 15:32:05 ~erka

Do 143 brawo !

#146  2017.08.19 16:08:03 ~WZYWAMY

UWAGA ! UWAGA ! RZĄD PIS TZW.DOBRA ZMIANA SZYKUJE WYSOKIE PODWYŻKI DLA SĄDOWNICTWA OK. 2000 ZŁ OD 2018 ROKU WSZYSTKIM DAJĄ TYLKO NIE PIELĘGNIARKOM POLSKIM PANI SZCZUREK PROSIMY O POKAZANIE SIĘ W KOŃCU W POLSKIEJ TELEWIZJI I PORUSZENIE AKTUALNEGO PROBLEMU ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO CZYLI DEPRECJACJI ZAWODOWEJ ! PANI KRYSTYNO PTOK WZYWAMY RÓWNIEŻ DO PILNYCH DZIAŁAŃ W TYM ZAKRESIE JAK RÓWNIEŻ ŻĄDAMY DEBATY TELEWIZYJNEJ DOT. WARUNKÓW PRACY I PŁACY POLSKICH PIELĘGNIAREK !

#147  2017.08.19 16:18:49 ~Piel.

Do 146 BRAWO - oczekujemy odzewu !

#148  2017.08.19 16:35:39 ~do 143

Formalnie lekarz (współpracownik,czy pracodawca) ma obowiązek prawny realizować zapisy Ustawy z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej.W przypadku pielęgniarki jest to art.4 i 84-87. Taki obowiązek w Polsce zachodzi od 1935 r. - Ustawy o pielęgniarstwie. Pielęgniarka też ma obowiązek prawny realizować zapisy Ustawy o zawodzie lekarza i lekarza-dentysty.

#149  2017.08.19 16:51:17 ~Pikus

Akurat nie jestem trollem! Przykro czytac, powtarzam niektore komentarze piel , ktore reprezentuja tak niski poziom intelektulny, ktore z pewnoscia nie sa w stanie przekroczyc progu maturalnego z racji ubogiego zasobu slownictwa, ubostwa jezykowego, braku wyobrazni i rozumienia otaczajacej rzeczywistosci! Dla wszystkich piel jest szansa nauka i jeszcze raz nauka! Nie tylko zeby zmienic swoj status materialny z gr 9 do 7,8, ale przede wszystkim, zeby zrozumiec drugiego czlowieka-pacjenta! Bo kazda pielegniarka, pielegniarz nim bedzie wczesniej czy pozniej! Nie zapominajcie o tym! Nie moge uwierzyc , ze takie bezduszne osoby pracuja w tym zawodzie! , Bez serc, bez ducha, to szkieletow ludy; Mlodosci dodaj mi skrzydla! Zmeczone, wypalone piel pora na zasluzony odpoczynek renta lub emerytura!

#150  2017.08.19 16:59:41 ~Piel l 45

Chętnie odejdę na rentę przyznasz mi ją ?

#151  2017.08.19 17:08:42 ~Pikus

Do 150. Przykro ale ja nie przyznaje takich swiadczen! Chyba zasz droge do ich uzyskania pan/pani piel 45+ jesli jest taka potrzeba!

#152  2017.08.19 17:20:29 ~Do 151

To po co piszesz głupoty.Do emerytury jeszcze daleko a odejść na rentę to może trzeba nie mieć nóg albo rąk chociaż takim też nie przyznają.Poczytaj trochę.pozdrawiam

#153  2017.08.19 17:25:17 ~xxx

Ludzie np.w Castoramie,średnie wykształcenie,zarabiają 5 tyś zł. /netto/1 etat.

#154  2017.08.19 17:39:16 ~,,,,

Wiecznie nedowartościowane pielęgniarki,zostaną doktorami,i same o sobie powiedzą,że jeszcze nie zasługują na godziwą pensję,bo za małe wykształcenie.Dokąd zmierzacie ? Podejrzewam,że pielęgniarki walczą same ze sobą,która lepsza,która mądrzejsza,a uprawnienia,obowiązki nadal są takie same.O wszystkim decyduje lekarz.Ludzie z ulicy mają "stos" leków bez recepty,Gorzej z pielęgniarkami,którym nic nie wolno,niezależnie od wykształcenia.

#155  2017.08.19 17:42:29 ~Pikus

Do152. Twoj komentarz alez jest zjadliwy, to ja odpowiem w podobnym tonie! Glowe tez trzeba leczyc! Na podstawie tych komentarzy wiele osob juz nie powinno pracowac w tym zawodzie! Szkoda tylko tych chorych, ktorzy zdani sa na laske bezdusznych piel takich jak ty 150, 151- 45+! **

#156  2017.08.19 18:04:37 ~Do155

Może dobry psycholog ci pomoże spróbuj .Agresję da się leczyć

#157  2017.08.19 18:44:15 ~a_

Cale 2 %.

#158  2017.08.19 18:47:13 ~Pikus

Moze ty masz z tym problem, wiec udaj sie do psychologa, a moze do psychiatry? komentarz nie podoba sie? Praca sie nie podoba i placa sie nie podoba! Ustawa wreszcie reguluje place piel, oczywiscie niezadowolone sa te, ktore nie chca podjac trudu nauki ! Taka jest tu prawda! Bardzo dobrze, ze taki jest podzial Krzywde zrobiono piel ze starego systemu ksztalcenia, zmieniajac dyrektywe o uzupelnieniu wyksztalcenia do poziomu licencjatu! Dzis nie byloby problemu z zrozumieniem tegoz podzialu! Osoby mlode wyksztalcone znaja swoja sciezke zawodowa i szybko zmienia gr 9 na 7,8, gorzej jest z piel starego systmu, ktore chca zarabiac tyle co mgr ze specjalzacja i boli ich to, ze kolezanka mlodsza z mniejszym doswiadczeniem bedzie zarabiala wiecej, a doswiadczenie zawodowe zdobedzie tak jak wy je zdobywalyscie poprzez prace, po ukonczeniu szkol medycznych obowiazujacych w tamtym systemie ksztalcenia!

#159  2017.08.19 19:24:59 ~Mgr

Już nie chce się czytać tych wypocin.NUDA

#160  2017.08.19 19:47:02 ~Gosc

Do 159 idz na spacer zrelaksuj sie i nie czytaj wypocin oraz zmien zawod p Mgr od czego?

#161  2017.08.19 19:55:14 ~nie medyk

Do 149 jakim prawem piszesz o pielęgniarkach i uogólniasz o nich opinie? Szkoda, że nie wykonujesz tego odpowiedzialnego, trudnego, wykonywanego w każdy dzień, noce i święta - wymagającego wiedzy i kiepsko opłacanego w Polsce zawodu.Braki pielęgniarek w tym zawodzie o czymś mówią - problem z rozumieniem otaczającej rzeczywistości? Z brakiem wyobrażni? A w tym zakresie panuje w naszym kraju celowa, medialna cisza - to fakt. Obrażasz a ty kim jesteś ? Na pewno z twoją wyobrażnią nie jest najlepiej.Ja pracuję z nauczycielami- nie jestem medykiem (w rodzinie mam wspaniałą pielęgniarkę) i jak obserwuję zachowanie nauczycieli ich rozumienie rzeczywistości .to ogarnia mnie przerażenie. Dużo można by na ten temat pisać. Bardzo drażnią mnie wszelkie stereotypy, które w Polsce są nadal powielane.W każdej grupie zawodowej są różni ludzie, ale są grupy zawodowe nad którymi otwiera się parasol ochronny - nad pielęgniarkami nigdy.Za ten brak szacunku sami odcierpicie i wasze rodziny.Już teraz uczcie się trudnej sztuki pielęgnowania.A pielęgniarstwo to nie tylko pielęgnowanie samo w sobie (proszę spr na stronach uczelni medycznych PIELĘGNIARSTWO) Polskie stereotypy to zacofanie!

#162  2017.08.19 19:56:00 ~ja

A ty gość od czego ? pisz o sobie

#163  2017.08.19 19:59:34 ~a_

Do #161~nie -medyk. dobrze i madrze napisane.

#164  2017.08.19 20:09:05 ~Pikus

Do 161.Jesli nie pracujesz z piel to nie podwazaj mojej opinii ! Zgodze sie z tym , ze to trudny zawod i nie dla kazdej osoby! Pielegniarki sa najbardziej wypalonymi osobami , nie szanuja sie wzajemnie i sa zlosliwe i zawistne!

#165  2017.08.19 20:17:45 ~Gosc

Pisze wlasnie o tobie ale ty nic nadal nie rozumiesz! Przeczytaj ze zrozumieniem komentarz 164 to do Ciebie pasuje!

#166  2017.08.19 20:18:59 ~ER

Do 164 i dodajmy że skłócane przez wladze,rząd celowo - podziwiam te osoby w życiu bym za te pieniądze nie chciała wykonywać tego zawodu tym bardziej w Polsce !

#167  2017.08.19 20:20:02 ~PIEL.

A co to za gość ? tu portal PPIP

#168  2017.08.19 20:25:41 ~Anna

WYPALONE A KTO IM DAJE PSYCHOLOGA JAK W INNYCH ZAWODACH? Do 161 mądrze napisane - każdy ma prawo pisać i wydawać opinie - tym bardziej jak w rodzinie ktoś ma pielęgniarkę. I ja mam i tylko jej mogę współczuć, tak ciężkiej pracy za marne sprzątacze grosze.KTO NA TO POZWOLIŁ ? I TRUDNO SIĘ JEST DZIWIĆ ICH FRUSTRACJI!

#169  2017.08.19 20:37:40 ~Piel.

Do 168 brawo - dzięki, pozdrawiam :) Nie ma nic bardziej nie etycznego jak krytykowanie pielęgniarek - powinno to być karane. Zawód społecznie ważny i wszyscy przeciwko tej grupie zawodowej.Panie z sieciówek lepiej traktowane i opłacane a w medycynie nadal komuna w relacjach a nawet gorzej!

#170  2017.08.19 20:38:25 ~erka

Do 166 prawda

#171  2017.08.19 20:40:04 ~i ja

Do 164 niesamowity paradoks zawód trudny i tak marnie opłacany.

#172  2017.08.19 20:48:04 ~Pikus

Do 166.Skoro nie podoba sie praca w Polsce to moga podjac prace opiekuna/opiekunki w krajach UE, droga wolna! Prosze spojrzec obiektywnie na petycje o co tu chodzi, tak naprawde! Wszystkie grupy zawodowe w ochronie zdrowia w tej ustawie nie maja kokosow! Jestesmy Narodem wyzyskiwanym, tanimi wyrobnikami w UE. Kto sie wzbogacil z uczciwej pracy? Prosze sobie na to pytanie odpowiedziec!

#173  2017.08.19 20:59:53 ~nie pikuś

Ej ty Pikuś. aleś troll jednak zdradziłeś się tym wpisem. Spokojna głowa są dobrze wykształcone, znają język i młoda pielęgniarka polska opiekunką nie będzie! a te starsze a sporo ich jest mają już emeryturę, albo będą miały wkrótce.pażdziernik 2017 tuż, tuż :)! Chyba że, ty pikusiu na opiekuna. Pikuś to pikuś, wiadomo na opiekuna super! Aleś troll p.w. i nie obrażaj polskich pielęgniarek !

#174  2017.08.19 21:01:31 ~i ja też m

Do 173 super napisane co nożyce w 172 się odezwały ?

#175  2017.08.19 21:03:07 ~motylek

Do 172 ale zaśmierdziało PISEM ! a fuj !

#176  2017.08.19 21:08:10 ~Pielęgniar

Do 169 dzięki za odpowiedz na poziomie, pozdrawiam :) a nie takie trollowskie i prostackie : 149, 164, 172 i tym podobne.

#177  2017.08.19 21:23:06 ~Pikus

Musi jednak nastapic zmiana pokoleniowa! Takie prymitywne komentarze swiadcza o niskim poziomie intelektualnym i upolitycznieniu tego portalu Ulica i zagranica taki jest cel wabienia piel bez charakteru, miernych , biernych i wiernych ideom PRL!

#178  2017.08.19 21:28:57 ~a_

Zmiana pokoleniowa? Mlode pielegniarki wyksztalcone nie podejmuja pracy za grosze, bez mozliwosci awansu, za to z duzym obciazeniem fizycznym i psychicznym. Wyjezdzaja. I bardzo dobrze! Pan Pikus niech juz teraz zacznie sie wglebiac w tajniki samoopieki.

#179  2017.08.19 22:11:00 ~prawda

Ależ ten pikus czy jak tam mu jest prosty w pisaniu w 177 - agresywny ten jego post bo nie ma argumentów tym bardziej, że dostał dużo intelektualnych nokautów od p.pielęgniarek i innych ! To nie upolitycznianie - to obecny rząd jawnie degraduje pielęgniarki a jak by mógł to by i to zembalowskie siłą wyrwał ! Ale prostak skąd on się tu wziął? Do tej pory nie było tu żadnych pikusów !

#180  2017.08.19 22:12:35 ~młode

Do 177 obudz się i nastąpiła nie pozwolimy wam na degradację, deprecjację polskich pielęgniarek !

#181  2017.08.19 22:13:59 ~Piel.

Do 178 nic dodać, nic ująć -super

#182  2017.08.19 22:16:54 ~PIS ?

Do 177 - ulica i zagranica . gdzieś ja to słyszałem? - zaraz, zaraz prezes naszego klubu ?

#183  2017.08.19 22:20:59 ~Pielęgniar

Do 180 i tak trzymajcie Szanowne Koleżanki. Do 182: i moje zdanie jest takie same :)

#184  2017.08.19 22:31:34 ~doradca z

Do 177 obudż się człowieku gdzie ty żyjesz porozmawiaj z gimnazjalistami czy maturzystami w jakim stopniu są zainteresowani zawodem pielęgniarki w Polsce - śmiechu warte a miała być taka promocja zawodu ! O jakiej ty zmianie piszesz - dziś młodzi nie stworzeni do harówki fizycznej. w odchodach ludzkich przez 12 godzin, bez podnośników i in.ułatwień, tak jak i do nadmiernego stresu i obciążenia psychicznego - za sprzątacze pieniądze i przy brakach personelu, bez przywilejów (te chociaż 13-tki mają np.wożne w szkołach) w świątek, piątek i niedzielę - szukaj głupich! Czasy Florencji nie wrócą!

#185  2017.08.19 22:35:38 ~Obserwator

Do 184 super celnie, super nokaut ! wielka prawda! wabienia pielęgniarek co za określenie, zrywaliśmy boczki :)))))) akurat wabienie potrzebne - co myśleliście, że 500 plus załatwi wszystko - nie ten adres !

#186  2017.08.19 22:35:42 ~Pikus

Pikus da sobie rade! Pomysl raczej o sobie, bo nie wiesz kim jest Pikus! Wszystkie piel nie wyjada! W krajach UE trzeba jeszcze przejsc sciezke awansu od opiekuna do piel. Duzo piel nie jest w stanie sie zaklimatyzowac do takich warunkow i o dziwo wracaja do kraju! Sprobuj pracy na obczyznie w pokoiku wieloosobowym z marnym jedzonkiem na poczatek! Mozna popracowac tez na zmywaku majac mgr! Tam nie placa za polskie wyksztalcenie! Fajnie jest w Niemczech, Irlandii, Anglii, a moze w Norwegii , tam placa najwiecej. Nie narzekaj na swoj kraj tylko jedz z rodzina juz teraz zaraz ! Ale nie wracaj! Adresaci-109,110,111,118,121,126,138,152,156,161,174,175,176,178

#187  2017.08.19 22:43:21 ~a_

Pikus, wiem, wiem co najmniej prezes klubu;-) zgadlam, prawda? :)))) Wysylalam TYLKO do nauki samoopieki, a tu prosze ile porad i zyczen.

#188  2017.08.19 22:51:34 ~z zagranic

Ojojoj patrzcie pikus straszy. Zaraz was pogryzie, ale długo pisał ten 186 post ! co ty możesz pikus wiedzieć o pracy zagranicą polskiej pielęgniarki nie opiekunki.Właśnie otrzymałam świetne referencje.Z wyjazdami nie ma problemu, kto chce to wyjedzie a ty pikus nie masz prawa nakazywać! Wszystkie posty pikusa na prymitywnym poziomie więc z mojej strony cyferek brak.Powodzenia życzę polskiemu pielęgniarstwu :) Polskie pielęgniarki zaklimatyzowały się (oj jakie stare określenie) świetnie w krajach tropikalnych to Europa Zach.dla nich to pikus ! :) PRAGNĘ PRZYPOMNIEĆ W POLSCE NAJMNIEJ PIELĘGNIAREK NA 1000 MIESZKAŃCÓW JESTEŚMY W OGONIE EUROPY !

#189  2017.08.19 22:56:06 ~demokracja

Do 186 krytykuje PRL a pisze sam w jego stylu i zastrasza w podobno demokratycznym kraju a to przebiegły lis ! i tobie się skończą kiedyś ośmiorniczki bo teraz wy na ośmiorniczkach jedziecie dobra zmiano ! non stop sobie kasę wypłacacie wkrótce biednym sędziom po 2000 podwyżki dacie!

#190  2017.08.19 22:56:58 ~ja

Do 187 ja byłam pierwsza :)))

#191  2017.08.19 22:58:54 ~a_

Oj tam, oj tam :))) pierwsza, pierwsza! wielkie halo! :)))

#192  2017.08.19 22:59:59 ~a_

A tak na marginesie: prezes pewnie znow rzezbi jakis "pikny" post:)))

#193  2017.08.19 23:01:16 ~motylek

Więcej zarabiają na zmywaku jak pielęgniarka w Polsce nie ośmieszaj się co spałeś do tej pory - o tym wszyscy wiedzą, bez farmazonów mi tu! To polski rząd skazuje P.Pielęgniarki na wyjazdy tyle że warunki do życia są tam o niebo lepsze niż w Polsce!

#194  2017.08.19 23:02:15 ~he

Do 192 który ukaże się przed północą , he :)

#195  2017.08.19 23:03:35 ~Pikus

Do 138.Oj glupitka! oj glupiutka pielegniareczko! A z polityka to juz kiepsciutko lepiej jednak noczniczek w raczke i do Europy Zach, tam czekaja! Metna wode nalezy oczyscic!

#196  2017.08.19 23:04:27 ~Kol.piel.

Do 188 nic dodać nic ująć - merytoryczny poziom, pozdrawiam :)

#197  2017.08.19 23:11:06 ~190

Do 191 :)))

#198  2017.08.19 23:11:54 ~a_

Panie prezesie .nie mozna jakos przyspieszyc? Zima idzie :p

#199  2017.08.19 23:13:29 ~Obserwator

I tak mamy portal piel zdefiniowany! Portal pielegniarek PO wstep wzbroniony!

#200  2017.08.19 23:17:13 ~Pielęgniar

Do 195: głuptasku, prymitywny dziadziu używasz słów reliktów. idż lepiej spać, bo możliwości twoje wyczerpane, które i tak denne były! Idż bo ZAWAŁ gotowy a SPECJALISTEK POLSKICH PIELĘGNIAREK BRAK - pewnie cię kiedyś dorwiemy!

#201  2017.08.19 23:19:07 ~wsparcie

Do 199 mądre tylko patrzeć jak o 6 rano zamkną, ale P.Mielcarek może liczyć na nasze wsparcie :)

#202  2017.08.19 23:21:02 ~deprecjacj

Do 199 jest to portal dla ludzi walczących z deprecjacją ! i nie tylko!

#203  2017.08.19 23:25:54 ~a_

Na tym portalu polityki niech bedzie tylko tyle , ile dotyczy naszego zawodu, czyli absolutne minimum opierajace sie o akty prawne nas dotyczace. Osobiste przekonania i deklaracje polityczne nie maja tu miejsca.

#204  2017.08.19 23:25:55 ~PO

Szczurek i inni mają z tym portalem problem jedyny taki . nie ? napiszcie co o tym myślicie Koleżanki i Koledzy, pozdrawiam :)

#205  2017.08.19 23:26:04 ~Pikus

Oj mozesz sie przeliczyc, gdy trafisz do mnie! Brak argumentow wyzwala w tobie dzika agresje! Potrzebujesz rowniez pomocyl Zmien zawod!

#206  2017.08.19 23:28:57 ~a_

Panie Pikus, za duzo wykrzyknikow;-)) to jest oznaka irtytacji:))) Nie trzeba sie tak bulwersowac w nocy:))))

#207  2017.08.19 23:29:15 ~Pielęgniar

Do 203 bardzo dobrze napisane a po za tym wybieramy was to mamy prawo do polityki.Polityka to my, społeczeństwo, współtworzymy ją.

#208  2017.08.19 23:31:49 ~208

Do 205 pikus pokaż swoje oblicze teraz taki jesteś odważny to zaraz co pokażę kim ja jestem ! nie powielaj moich słów kierowanych do ciebie gdy brakuje argumentów!

#209  2017.08.19 23:32:46 ~forum

Do 204 słuszna uwaga jesteśmy tu niezłą zakałą

#210  2017.08.19 23:34:57 ~ho,ho,ho

Pikus bliski zawału że ho,ho,ho :) ciekawe czy KIM ukaże swoje oblicze ? :)

#211  2017.08.19 23:36:22 ~a_

KIM ir sen? ;-)))

#212  2017.08.19 23:38:38 ~JA

Tak, tak prezesa słowa "możesz się przeliczyć" On ma problem z wysławianiem się. Powinien chodzić na korepetycje do Pana Prezydenta Dudy.

#213  2017.08.19 23:39:47 ~P

Do 211 dobre, dobre i co dalej rzeżbi czy zawał ?

#214  2017.08.19 23:44:10 ~my

Słuchajcie ale niezły ubaw nadajecie z tym panem pikusem. Śmiejemy się do łez, ale się trafił paranoik z manią prześladowczą a może i napoleona miał w brzuchu ? spytajmy :)

#215  2017.08.19 23:45:08 ~tu psychia

Panie Pikus czy miał pan Napoleona w brzuchu ?

#216  2017.08.19 23:45:35 ~a_

Moze teraz juz toczy ? ;-))))) PS> Meritum sprawy gdzies sie zapodzialo- szkoda, ale chociaz raz od dawien dawna jest tu smiesznie.

#217  2017.08.19 23:49:08 ~Obserwator

A jednak nienawisc polityczna na tym portalu!

#218  2017.08.19 23:49:35 ~Post

Rzeżbi posta czy Napoleona w brzuchu ?

#219  2017.08.19 23:50:31 ~a_

Nastepny z mania przesladowcza;-))

#220  2017.08.19 23:54:16 ~do 216

Pan pikus jet kameleonem i teraz jest obsewatorem: patrz 217 a do 216: pocieszam, że wracamy od jutra do deprecjacji ze zdwojoną siłą i nie pozwolimy trollom tu nami manipulować.Pozdrawiam, dobrej nocy :)

#221  2017.08.19 23:56:27 ~a_

Dobrej i spokojnej nocy.

#222  2017.08.19 23:58:07 ~podpowiedż

Do 219 to jest ten sam ale, że nie inteligentny - to łatwo go namierzyć troll ew. opiekun medyczny z pisu a jeśli opiekun to też i z peo może być i tyle w temacie.Dobranoc.

#223  2017.08.20 00:00:23 ~nie te cza

Do 217 polityka to my co to znaczy nienawiść - prawda i tyle a kto doprowadził do deprecjacji obecna polityka co chcesz zamieść pod dywan ? nie te czasy !

#224  2017.08.20 00:01:55 ~Marko

Masz racje Gr 9. Wszyscy razem walczmy z tymi trollamil. Nowa petycje zlozmy!

#225  2017.08.20 00:03:26 ~P

Do 221: z wzajemnością - dziękuję za miły dialog :) oby takich było więcej :)

#226  2017.08.20 00:08:16 ~DOBRANOC

Do 224 trolI o trollach nie odpowiadajcie na zaczepki prostackie.I ja mówię dobranoc.

#227  2017.08.20 00:34:13 ~*****

Zatanowcie sie nad swoimi komentarzami! Autorow agresywnych postow mozna odnalezc! Jak wam nie wstyd obrazac ludzi wymieniajac nazwiska, funkcje itp itd.Jesescie pielegniarkami z prawem wykonywania zawodu, a moze chcecie sie go pozbyc?

#228  2017.08.20 02:00:15 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#229  2017.08.20 02:00:50 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#230  2017.08.20 02:00:51 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#231  2017.08.20 02:00:52 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#232  2017.08.20 02:00:52 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#233  2017.08.20 02:00:52 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#234  2017.08.20 02:00:52 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#235  2017.08.20 02:00:52 ~do 179

Hahaha. Uwielbiam! .Pisz.Lubię czytać takie wpisy.

#236  2017.08.20 03:53:00 ~do.184.

Samo sedno gównianego zawodu ujęte. Chamy myślą, że do tego gówna zachecą . Czym ? Jeden powód? Może łatwość znalezienia fizycznej harówy bez pomocy ludzi i sprzętu w odchodach za pensję robotnika niewykwalifikowanego ? .

#237  2017.08.20 06:06:04 ~dejanira

Dajcie w końcu spokój tej nagonce na opiekunów medycznych .itp.To się robi nudne ! Gdzie były Wasze przedstawicielki jak powstawała ustawa? Licytujecie wykształcenie jak przekupki na targu.wstyd.tak uderzać i w tak złym świetle pokazywać własną grupę zawodową.Ponadto szpital to nie tylko pielęgniarka,więcej szacunku do innych zawodów służby zdrowia.

#238  2017.08.20 08:34:06 ~Maja

237,chyba koleżanką nie pracowała z opiekunkami i nie wie jak to jest.

#239  2017.08.20 08:45:24 ~do Maja

Pracuje z opiekunkami i jakoś nie widzę problemu.

#240  2017.08.20 10:47:54 ~@@@

Do 227 tu żadnej obrazy nie widzę i nie strasz prawem wykonywania zawodu bo to zupełnie inna kwestia - nie ośmieszaj się Jak ci nie wstyd chcesz na siłę zamknąć usta pielęgniarkom ? Pytam jaki prawem ? A wiesz co to jest demokracja ?

#241  2017.08.20 10:51:39 ~do 227

Za te ich funkcje im grubo płacimy i nie widzę tu absolutnie żadnej obrazy. Wczytaj się dokładnie i podaj chociaż jeden przykład.NIE STRASZ BO NIE MASZ PRAWA CO NA STOŁKU SIEDZISZ ŻE TAK ATAKUJESZ PIELĘGNIARKI? A CO NIE WIDZISZ JAK TU SĄ OBRAŻANE PIELĘGNIARKI CO POMROCZNOŚĆ JASNA ?

#242  2017.08.20 10:55:22 ~Piel.

Ale się uśmiałam z tego zabrania prawa wykonywania zawodu (227) do tego stopnia idzie inwigilacja na polskie pielęgniarki? Ale autor postu poszedł po tzw. bandzie a jak się ośmieszył! Wy róbcie wszystko by tych praw było jak najwięcej. bo najmniej nas w Polsce, wg porównawczych statystyk krajów unijnych i nie tylko.

#243  2017.08.20 11:04:02 ~###

240-242 mądre wpisy a do 227 prawa zawodu pielęgniarki same wam oddają i wybierają lżejsze zawody weż to pod uwagę i nie ośmieszaj się - niestety kolejny pisowski troll.PLATFORMA OBYWATELSKA NIE DEPRECJONOWAŁA ZAWODU PIELĘGNIARKI, DAŁA DODATEK KTÓRY TO PIS TERAZ CHCE ZABRAĆ. JAKĄ PODWYŻKĘ DO TEJ PORY NAM DALI ? ŻADNĄ ! ZA CO NAS MAJĄ ? ZA NIC ! KAŻDEJ GRUPIE ZAWODOWEJ DALI WKRÓTCE MINIMUM 2.100 M.IN. DLA SPRZĄTAJĄCYCH NIEWIELKA RÓŻNICA WG PIELĘGNIAREK. PO CO WIĘC STUDIOWAĆ PIELĘGNIARSTWO ? CZEKAM NA ODPOWIEDŻ !

#244  2017.08.20 11:16:29 ~Obserwator

A dlaczego to pielęgniarki nie mają prawa do polityki a kto tu chce im zamknąć usta ? co tylko szczypińska, szczurek, małas, krynicka i temu podobne mogą ? A co to ma być ? Wszystkie pielęgniarki interesujcie się na co dzień polityką bo jesteśmy w niej pominięte ! Śledżcie uważnie codzienne info w ogólnopolskich mediach (o pielęgniarkach w ogóle się nie mówi o ich brakach. i wszystko robią lekarze - w innych krajach mówi się o zespole - widać to polskie zacofanie w tej kwestii - szczególnie teraz) a nie tylko praca na 5 etatach. nie tędy droga! Kandydujcie do sejmu i senatu, samorządów.Jest nas tam bardzo mało i dlatego inni nas kopią i oszukują jak tylko można. BĄDŻCIE ODWAŻNE I ASERTYWNE W MIEJSCU PRACY - MACIE ASA W RĘKAWIE. BRAKUJE NAS!

#245  2017.08.20 11:18:54 ~mgr p-niar

Od 236 w dół i niektóre wpisy tego typu w górę brawo i popieram, pozdrawiam :)

#246  2017.08.20 11:20:26 ~ja

228 -235 chory/a czy co ?

#247  2017.08.20 11:25:41 ~hm

Kierowca autobusu min.4.300 brutto - mgr pielęgniarstwa 2.460 brutto czy coś koło tego - dobre.hm,hm,hm.Gratuluję tych ostatnich wpisów - mądrych i merytorycznych.Pozdrowionka.

#248  2017.08.20 11:33:18 ~&&

Do 247 nic dodać i nic ując

#249  2017.08.20 11:40:26 ~!!!

Zgadzam się w pełni i dorzucę jeszcze jeden kamyczek a może kamień oby brylant : owa deprecjacja pielęgniarek, która ma obecnie miejsce jest dla was ogromnym plusem, powinna was ZJEDNOCZYĆ BO DOTYCZY WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK NIEZALEŻNIE OD RODZAJU WYKSZTAŁCENIA CZEGO WAM BARDZO ŻYCZĘ! :)

#250  2017.08.20 11:42:16 ~Pielęgniar

244, 249 i podobne super napisane - popieram.

#251  2017.08.20 14:06:12 ~ja

Do 237 w szpitalach większość personelu to pielęgniarki, które pracują za przysłowiowe grosze a odpowiedzialność duża.

#252  2017.08.20 17:02:53 ~Piel.

Przeczytajcie sobie na temat zwiększenia liczby miejsc na studiach pielęgniarskich w Rynku Zdrowia o czym mówi P. Zofia Małas z dn.17 sierpień2017

#253  2017.08.20 17:06:42 ~mgr

Właśnie czytałem - i co im to da jak nie ma zainteresowania ? Pielęgniarki jak widzą co się dzieje teraz w szpitalach to szybko zmieniają zawody, dziś młodzi ludzie wiedzą co robią.Kończą studia i tylko 30 procent podejmuje pracę w zawodzie.

#254  2017.08.20 17:09:34 ~P

Do 221 Pan Pikus po zawale ? Czy przeżył ?

#255  2017.08.20 17:40:08 ~Piel.

Pewnie nie . bo cisza - nareszcie.

#256  2017.08.20 17:42:54 ~straszne

Ależ prymitywne towarzystwo.

#257  2017.08.20 20:37:04 ~nurse

Do 256 i ty skoro tu jesteś. Dla mnie jest tu różnorodność jak w każdym społeczeństwie czy w grupie zawodowej.Dużo tu mądrych i merytorycznych wypowiedzi i tak trzymać proszę. No cóż niektórym na rękę było by milczenie owiec.

#258  2017.08.20 20:38:59 ~my

Do 244 brawo !

#259  2017.08.20 20:40:01 ~Anna

Do 257 celna riposta :)

#260  2017.08.20 23:57:12 ~Majka

Pielęgniarka w Polsce to obraz nędzy i rozpaczy.Pracują jak woły i tak z tego główno mają.Niedawno byłam na kursie,średnia wieku 50+ zniszczone zaniedbane, niektóre bezzębne.Co się dzieje w tym kraju?

#261  2017.08.21 07:13:51 ~do260

Wszystko prawda,a najgorsze jest to,że ten obraz nędzy i rozpaczy boi się własnego cienia i przeprasza,że żyje.Pacjenci,ich rodziny,oddziałowe,doktory i dyrektory srają im na głowę,a one udają,że przyjemny deszczyk pada.

#262  2017.08.21 08:05:29 ~do 260

Taka jest rzeczywistość polskiego pielęgniarstwa. Ja jestem nie 50+ a 60(-). W moim szpitalu jest nas takich 40% i też podsuwają nam propozycje kursów. Sory, nie słyszałaś, że tak jest w naszej kochanej Polsce? Siły nie mamy dowlec się do obozu pracy a tam przetrwać jeszcze tyle godzin! Zapaść i agonia powolna dzięki pazernym :(

#263  2017.08.21 08:42:57 ~do262

Siły już brakuje tłumaczyć starym babom,że kursy to nie ich problem

#264  2017.08.21 11:31:48 ~ja

Do 260 moje obserwacje takie same.No cóż wina rządu a jeszcze bardziej pazernych z 5 etatów pielęgniarek.I OD NICH ZACZNIJMY I TO NATYCHMIAST ! PANI SZCZUREK KIEDY NORMY ZATRUDNIENIA ? Ciężko pracujemy nawet 13-tek nie mamy, pensje niske, zero przywileji - proszę zobaczcie jaki jest system zachęt chociaż by w takiej Biedronce! Natychmiast zacznijmy działać - utrudniać pracę wszystkim pazernym to pierwszy wasz obowiązkowy krok !

#265  2017.08.21 11:35:37 ~zembalowsk

Dziś 20 a ja nadal nie mam zembalowskiego - przychodnia publiczna warszawa płacone wg widzimisi dyrektora czy podpisu głównego księgowego a panie z płac celowo olewają nas bo one dodatku nie mają! Każdy nas załatwia jak może! Do 264 bardzo dobrze napisane.

#266  2017.08.21 11:36:48 ~do #262

Wypocin cd. kobitki! czas wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast bezskutecznie kłapać zakasać rękawy i stawić czoła tej cholernej niesprawiedliwości ! obudź się młodzieży!

#267  2017.08.21 11:37:10 ~Pazerne

Do 262 PRAWDA BRAĆ SIĘ ZA PAZERNE NIE POZWOLIĆ NA ŻADNE ODSYPIANIE DYŻURU - BO JA ZMĘCZONA !

#268  2017.08.21 11:42:16 ~a_

I po pikusie ;) Ktoś się tu ośmieszył pisząc, że mogą nam zabrać prawo wykonywania zawodu za obrażające wpisy - jak tu takich niema.Czy nie potrafią co niektórzy czytać ze zrozumieniem? Natomiast słów poniżających i obrażających pielęgniarki jest całe mnóstwo!

#269  2017.08.21 11:45:27 ~Piel.

Do 266 tak to prawda czas zacząć.tyle, że z tych wypocin to niezłe paliwo.zacznijmy też nie tylko od pazernych ale i od sprzedajnych związków zawodowych - p.w. za nich się weżmy bo nic dla nas nie robią tylko non stop za nasze pieniądze się integrują!

#270  2017.08.21 11:47:03 ~NFZ

Do 265 skandal piszcie skargę do NFZ u nas zadziałało!

#271  2017.08.21 11:49:20 ~ja

Do 264 brawo

#272  2017.08.21 11:54:36 ~maja

"Teraz jest pora, aby edukować i wyjaśnić sytuację koleżankom! Szanowne Panie/ Panowie weźmy LOS we własne ręce! Jeśli 6 tysięcy pielęgniarek UŚWIADOMI choć jedną osobę, tak właśnie osobę bo ta ustawa krzywdzi wszystkie pielęgniarki i położne, ale i PACJENTA (czyli nas i nasze rodziny teraz i w przyszłości) to liczba podpisów wzrośnie! Ja naprawdę rozumiem, że wiele z was nie ma skrzynek pocztowych, ale to można zmienić poprosić i założyć, ponadto można się podpisać ze skrzynki pocztowej córki czy syna, a i oni mogą się podpisać. Wiem, że macie już dość walki, ale jeśli się poddamy to nasz zawód "wyginie", a raczej zostanie "zamordowany" już na zawsze. Wszystkie działania ku temu zmierzają i nie pomoże propaganda. Proszę w imieniu swoim i moich bliskich DZIAŁAJCIE! Pozdrawiam wszystkie wytrwałe w zawodzie" komentarz jednej z koleżanek, moim zdaniem w punkt!

#273  2017.08.21 12:27:24 ~monia

Do 264, 269 celne komentarze

#274  2017.08.21 16:03:03 ~i ja

Do 268 potwierdzam

#275  2017.08.21 19:40:18 ~hm

Najpazerniesze babole wymyślają bzdurne kursy

#276  2017.08.21 19:44:33 ~a_

Polecam specjalizacje gotowania na gazie;-)))

#277  2017.08.21 20:02:53 ~do 272

Proponuję nadmiar energii skierować na pożyteczne działania np naukę języka obcego.

#278  2017.08.21 20:17:41 ~a_ do #277

Nie widze tam bledow otrograficznych , co najwyzej pare intepunkcyjnych. Tresc wypowiedzi 272 logiczna,wiec po co ta uwaga?

#279  2017.08.22 08:29:40 ~do278

Adn wypowiedzi 272-Walka pielęgniarek o lepsze jutro,heroiczne działania o przetrwanie zawodu nie przyniosły żadnych pozytywnych skutków chociaż trwają od wielu lat.Najwyższy czas dla tych co pozostały na zdrowy egoizm czyli naukę języka i wyjazd do normalnego kraju.Coś jeszcze wyjaśnić czy "załapałaś"?

#280  2017.08.22 12:25:03 ~a_

Co tu zalapywac? Post jest nieco patetyczny no i ok, kazdy ma prawo do wlasnego zdania i wyborow-tu na forum tez. Jedni inwestuja w kursy specjalistyczne , inni w jezykowe.

#281  2017.08.22 12:27:37 ~Do wice

Pani wiceministrowa Szczurek pielęgniarka obiecała promocję zawodu pielęgniarek. No i wiecie co? - uszyła promocja, ale - jak zwykle lekarzy! Już wczoraj w reklamie za promowano nowy serial dokumentalny : "Lekarze na start"podano m.in. jako info o wrześniowo-jesiennej ramówce w godzinach oglądalności no i zawsze trzymają poziom.A kiedy ukażą się seriale dokumentalne, poważne, na poziomie i p.w. realne o pielęgniarkach w godzinach oglądalności ? ? ? Jak do tej pory to pielęgniarka była promowana u kiepskich i w polsatowskim głupim i nierealnym gniocie ! Zatem chodzi nie o promocję zawodu tylko o deprecjację zawodu pielęgniarki z każdej strony ! OSTRZEGAM MŁODE, ŻEBY NIE ZGŁUPIAŁY I ZAPOMNIAŁY SZYBKO O PIELĘGNIARSTWIE !

#282  2017.08.22 12:32:28 ~meritum

Nie rozdrabniajcie się na drobne - meritum problemu 244, 281 - słuszne spostrzeżenie.Nie krytykujcie się wzajemnie, nie reagujcie na trolli. RÓBCIE SWOJE - WSPÓLNIE I SOLIDARNIE - JEDYNA TO DROGA !

#283  2017.08.22 12:33:21 ~281

Do 281 brakuje u poprawiam

#284  2017.08.22 12:34:12 ~281

Brakuje r przed u :) to dla dociekliwych

#285  2017.08.22 12:49:09 ~Piel.

272 mądry post na czasie nie widzę tam patosu a co do skrzynek to je mają tylko tu chodzi o brak odwagi tudzież lenistwo no i uprawianie pazerstwa na 5 etatach - to po co im skrzynki i czas tracić - trzeba spać non -stop po pazerstwach i to główna przyczyna ! WALCZMY Z PAZERNYMI NA ODDZIAŁACH - NIE CHROŃMY ICH PO DYŻURZE Z INNEGO SZPITALA, ZGŁASZAJMY DO INSPEKCJI PRACY ZASPANĄ PIELĘGNIARKĘ I KORZYSTAJMY Z TYCH SKRZYNEK I NIE TYLKO - MOŻLIWOŚCI JEST WIELE TYLKO ZACZNIJMY W KOŃCU DZIAŁAĆ !

#286  2017.08.22 12:50:17 ~nurse

Do 285 prawda!

#287  2017.08.22 12:58:33 ~Super m

Do 249 i to jest super meritum! - gratuluję, pozdrawiam. Wszystkie pielęgniarki zostały zdeprecjonowane i to powinno nas teraz pięknie pogodzić w walce o swoje. Nie po to mamy odpowiednie wykształcenie i bardzo różniące się obowiązki jak również odpowiedzialność, żeby jechać na tym samym wózku co opiekunowie!

#288  2017.08.22 12:59:25 ~do 287

Zgadzam się w pełni :)

#289  2017.08.22 13:00:40 ~ja

Do 281 prawda

#290  2017.08.22 13:02:23 ~piel.

Do 281 też oglądałem tę promocję - wiadomo kim jest nadawca tzw. telewizja publiczna.

#291  2017.08.22 16:14:42 ~a_

Nadal tylko 2 % , kolezanki co z Wami?

#292  2017.08.22 16:44:19 ~piel

Od lat jesteśmy wynagradzane jak tania siła robocza,więc może zmieńcie tą retorykę i nie wciskajcie deprecjacji,bo ten argument nie przemawia

#293  2017.08.23 12:22:25 ~Piel.

Niekoniecznie w tytule powinno być : instrukcja złożenia podpisu itd - prosta sprawa można by to inaczej ując. Wygląda na jakieś pielęgniarek nie rozgarnięcie :(

#294  2017.08.23 12:23:19 ~Obserwator

Do 292 i jedno i drugie jest słuszne

#295  2017.08.23 12:25:38 ~do 291

A kogo obchodzi godna praca -polskie pazerstwo pielęgniarskie na 5 etatach w rozkwicie, biegają jak szalone po szpitalach ! TO BIZNES - ŻYŁA ZŁOTA !

#296  2017.08.23 12:34:56 ~Madia

Uwaga a teraz najnowsze doniesienia z mediów : szykuje się nowy serial polsatowski tym razem fabularny nt. medyków i w promcji serialu napisano: że, Kurdej-Szatan wystąpi jako seksowna pielęgniarka - no to dopiero będzie.Wystarczy popatrzeć na nią w "Kocham cię Polsko" - tragedia, poziom jaki widać - głupie miny , krzykliwa, piskliwa no i pod pasowała im na pielęgniarkę - żeby się z nas znowu pośmiać. Wiadomo polsat - pielęgniarka u kiepskich czy gniot pielęgniarki.Scenarzysta Tadeusz Lamp (autor kiepskich nijakich seriali) wymyślił sobie seksowny wątek pielęgniarski - nie lekarski! ów pan natomiast szykuje poważny serial dokumentalny "Lekarze na start" też polsat lub puls jeśli się nie mylę.Wiadomo jaki poziom tych kanałów tvp! Za obrażanie symboli zawodowych na pewno nie darujemy ! polskie polsatowskie i nie tylko - zacofanie !

#297  2017.08.23 12:37:19 ~ja

Do 296 prawda słuszne uwagi i jeszcze jedno dodam, że polska pielęgniarka nawet w reklamie nie występuje.Np.ostatnia reklama o melatoninie: to taksówkarz pracuje w nocy i spać nie może ! BRAK SŁÓW ZA CO ONI NAS MAJĄ ?

#298  2017.08.23 12:42:33 ~Podłe!

Tak czytałam też i że, seksowna pielęgniarka wystąpi w godzinach oglądalności - pierwszy odcinek 10 września g.20 chyba polsat wyemituje "W rytmie serca" Co za - podłość? żeby nie było jednego dokumentalnego serialu o realiach polskiego pielęgniarstwa ? to skandal - poproście potencjalnych pacjentów, znajomych - pracowników stacji telewizyjnych, może coś w końcu wyemitują - tę całą prawdę!

#299  2017.08.23 12:44:38 ~Piel.

Do 295 słusznie

#300  2017.08.23 12:50:53 ~296

Poprawiam Tadeusz Lampka

#301  2017.08.23 12:52:40 ~mgr

Zgadza się odn.296 - napisano : utalentowany chirurg i seksowna pielęgniarka.szowinizm, chamstwo, prymitywizm !

#302  2017.08.23 12:53:17 ~ja

Do 296 brak słów

#303  2017.08.24 20:09:25 ~plll

Jaka inteligencja/twórców,aktorów/ ,takie seriale.

#304  2017.08.25 12:23:53 ~do296

Co was obchodzi jakiś telewizyjny gniot dla inteligentnych inaczej? Gdzie to wasze podkreślane wykształcenie-w las poszło?

#305  2017.08.25 14:11:38 ~xxxx

◾"Dustin Hoffman/film Rain Man/ w celu nauczenia się swojej roli musiał przebywać przez tydzień w zamkniętym budynku z osobami chorymi na autyzm. Życie i zachowanie bohatera badał też sam reżyser filmu Barry Levinson" Trzeba być prawdziwym aktorem i reżyserem.A nie takie coś,jak pani "aktorka"która ma sex w głowie i własny tyłek. Sztuka ma przekazywać prawdziwe wartości,a to co teraz się robi,to prymitywne porno.Do tego nadaje się większość współczesnych pseudo-aktorów.

#306  2017.08.25 21:49:46 ~do305

Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi

#307  2017.08.25 22:21:08 ~ja

Do 304 spłycasz temat

#308  2017.08.25 22:24:17 ~Piel.

Do 304 od razu inteligencja, wykształcenie.ech a tu chodzi o to, że ktoś słusznie zwraca uwagę na wizerunek pielęgniarki w mediach - w polskich mediach! czytaj ze zrozumieniem!

#309  2017.08.25 22:25:57 ~piel.

I co z tymi podpisami ?

#310  2017.08.27 13:54:38 ~do 195

Pikus jaki prawem obrażasz P.Pielęgniarki? Nazywając je głupimi pielęgniareczkami? Nawet słownik to podkreśla - zakładam, że wiesz o czym piszę. Są to osoby wykształcone, specjalistki i borykamy się z ich ogromnym brakiem w Polsce! Wstyd pod względem liczby pielęgniarek jesteśmy najgorsi w Europie!

#311  2017.08.27 13:55:05 ~ja

Do 310 prawda !

#312  2017.09.02 21:44:39 ~krycha

DZIEWCZYNY NASZA GRUPA ZAAWODOWA TO NAJWIEKSZY HLAM PLACIMY NA IZBY PANIE SIEDZA I SMIEJA SIE ZE MY ZASOWAMY PRZY LOZKU CHOREGO Z ZWICHROWANYMI KREGOSLUPAMI A ONE GONIA NAS DO ROBOTY I POSLUSZENSTWA LEKARZOM.SAME ZGOTOWALYSMY SOBIE TEN LOS ODDAJAC SWOJA GODNOSC I BOJAZLIWOSC W RECE NASZYCH ODDZIALOWYCH ,PRZLOZONY KTORE SIEDZA PRZY BIURKU I CZASAMI NAWET NIE PRACOWALY NA ODCINKU.JESTEM PO DYZURZE NASZA NACZELNA ZALATWILA NAM W BIURZE PRACY KURS SPECJALISTYCZNY KTORY JOZ MAMY.OBOWIAZKOWO ZAPISALA NAS SAMA NA LISTE ALE DLACZEGO? BO ONA MA PROFITY A MY OBOWIAZEK.ONA TRZEPIE KASE CHOCIAZ PRZEZ CZLY KURS JEST NIEOBECNA.JEDYNIE POJAWIA SIE NA EGZAMINIE FIKCJA BO TRZEBA ZADBAC O SWOJE.TO JEST Z WLASNEGO PODWORKA ZASCIANKOWEGO A CO DZIEJE SIE NA SAMEJ GORZE/? PRZYKLAD WIADOMO Z KAD IDZIE.GDYBY NASZE KOLEZANKI PO FACHU ODDZIALOWE,NACZELNE,PANIE W IZBACH I WYZEJ ZYLY Z TAKIEJ SZMEJ PESJI JAK MY NA ODCINKU TO ROZMOWY W MINISTERSTWIE BYLYBY INNE I ICH SKUTKI TEZ.POZDROWIENIA DLA ODCINKOWYCH CIEZKO PRACUJACYCH.KRYCHA

#313  2017.09.02 22:10:33 ~INA

Przestanmy tolerowac kontraktowe,emerytki na umowe o prace.Kolezanki? ale tylko z nazwy zawodu.Mowilysmy jednym glosem jak pracowalysmy na umowe o prace i pobieralysmy emerytury.Teraz wszystko sie zmienilo bo one albo maja jeszcz emeryture i pelny etat albo kontrakt na wielu etatach.MAM 35LAT pracy i chce dopracowac do emerytury i ani godzine dluzej.mysle ze nie ma drugiej takiej grupy zawodowej jak nasza;ludzi glupich,pracowitych a i cwaniakow/za biurkami/Szkoda mlodych lat ,idei ktore nam wpojono/obluda/Racje bytu maja teraz cwani,leniwi i dobrze kombinujacy.Smutne ale prawdziwe SZKODA pozdrawiam. INA

#314  2017.09.08 20:35:19 ~pola

Koleżanki wystarczy .że w jednym miesiącu np. listopad. każda przepracuje tylko wymaganą ilość godzin .wtedy minister otworzy oczy jak nas jest mało,uważam to za jedyny słuszny protest.

#315  2017.09.08 20:35:21 ~pola

Koleżanki wystarczy .że w jednym miesiącu np. listopad. każda przepracuje tylko wymaganą ilość godzin .wtedy minister otworzy oczy jak nas jest mało,uważam to za jedyny słuszny protest.

#316  2017.09.19 19:42:05 ~do M. Miel

Niemedyczni dają sobie podwyżki wg współczynników. To przecież niedozwolone. Radziwiłł pisał do Prezydenta, że nie można stosować współczynników dla niemedycznych, bo to łamie konstytucję. Trzeba im dać podwyżki tylko wtedy, kiedy mają mniej niż porównywalne stanowisko np w szkole, urzędzie. Panie Mariuszu niech Pan zapyta w MZ czy tak można. Panu odpowiadają na listy. U nas doszło do tego, że pielęgniarka z mgr bez specjalizacji ma 0,64, no i też te nieszczęsne opiekunki i sekretarki a nawet magazynier po zawodówce. To jakiś cyrk.