Ministerstwo zdrowia rozważa: "zagwarantowanie np. dodatkowego urlopu wypoczynkowego dla pielęgniarek i położnych po 50 r.ż. lub po 20 latach pracy w wymiarze 12 dni - uzyskiwanego stopniowo co 2 lata".

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Poseł w interpelacji z dnia 27 czerwca 2017 roku do ministra zdrowia w sprawie zapewnienia pacjentom profesjonalnej kadry medycznej, odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego i sanitarnego, przy zatrudnianiu pielęgniarek i położnych, zadał między innymi pytanie:

Czy przewidywane jest umożliwienie pielęgniarkom i położnym wcześniejszego przejścia na emeryturę?

Co odpowiedziało ministerstwo zdrowia?

Cytuję:

"Odnosząc się do 6 pytania czy przewidywane jest umożliwienie pielęgniarkom i położnym wcześniejszego przejścia na emeryturę uprzejmie wyjaśniam, iż Ministerstwo Zdrowia nie planuje prac w tym zakresie. Natomiast w ramach prac ww. Zespołu ds. opracowania strategii rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce rozważane są rozwiązania mające na celu zachęcić pielęgniarki i położne do pozostawania na rynku pracy poprzez zagwarantowanie np. dodatkowego urlopu wypoczynkowego dla osób po 50 r.ż. lub po 20 latach pracy w wymiarze 12 dni - uzyskiwanego stopniowo co 2 lata (propozycja zgłoszona przez przedstawicieli środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych)".

Z upoważnienia

MINISTRA ZDROWIA

PODSEKRETARZ STANU

Zbigniew J. Król

31 lipca 2017 roku 

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.16 17:25:49 ~piel.

Fajnie, podoba mi się ten pomysł.

#2  2017.08.16 17:31:57 ~Pig.pig

Dobry pomysł .plus rok zdrowotnego tak jak nauczyciele

#3  2017.08.16 17:35:25 ~Piel1

Ok dobry pomysł .Powinna być do rozważenia propozycja przejścia na wcześniejszą emeryture dla piel. Pracujących na oddziałach lub urlop zdrowotny

#4  2017.08.16 17:38:54 ~Sara

Fajny pomysł :) tylko nie rozumiem co oznacza "w wymiarze 12 dni - uzyskiwanego stopniowo co 2 lata ". Czyli co 2 lata dostanę dodatkowo 12 dni urlopu ? czyli 6 dni dodatkowo w roku ? śmiechu warte :(. Chyba że źle to interpretuję.

#5  2017.08.16 17:46:50 ~Spec. Mgr

Chyba tak. Co 2 lata-12 dni

#6  2017.08.16 17:48:45 ~Pielęgniar

Uzyskiwany stopniowo? Tzn.co rok 2 dni? Wtedy w wieku 62 lat będzie mi przysługiwało 12 dni.Tylko,że jeżeli nic się nie zmieni to ja już zamierzam być na emeryturze i będę miała i tak wolne.

#7  2017.08.16 17:53:38 ~Piel

Kasy nie chcą dać a już myślą o urlopie

#8  2017.08.16 18:05:33 ~Piel...

A mnie sie ten pomysł nie podoba! Bo zamiast skracac wiek pracy to przez ta propozycję planują żebyśmy pracowały ponad wiek emerytalny! A wiele z nas już po 40tce boryka sie z wieloma chorobami w tym głównie kręgosłupa i stawów! Co to są te 12 dni urlopu a też nie wiadomo do końca jak ich zrozumieć z tym pomyslem w tych chorobach!

#9  2017.08.16 18:17:41 ~pigula

Mnie się podoba ale pod warunkiem że będzie miał mnie kto zastąpić w pracy bo zarządzam personelem i jak jedna mi wypada na urlop inna idzie na zwolnienie z moich pań pielęgniarek to sytuacja jest beznadziejna a mnie dopada sterss skąd wziąć personel na zastępstwo.koszmar spędza mi sen z powiek a chętnych do pracy przy takich pensjach brak!

#10  2017.08.16 18:17:48 ~mgr

Lepiej niech dadzą, podobnie jak nauczycielom, możliwość 3 razy przez cały swój okres zatrudnienia wzięcia rocznego urlopu na podreperowanie zdrowia. I tak jak u nauczycieli - pełnopłatny.

#11  2017.08.16 18:21:50 ~mgr

Do #9, jak jesteś pielęgniarką oddziałową to wiesz, że jeśli nie masz personelu prosisz swoich naczelnych o uzupełnienie braków. Jeśli nie otrzymasz wsparcia, wystawiasz Paniom pielęgniarkom dodatkowe dyżury PŁATNE - dyrekcja nie zapewnia obsady, to płaci.

#12  2017.08.16 18:22:05 ~Sara

To jeżeli tak ma być co 2 lata 6 dni dodatkowego wolnego to ja dziękuję Pffff, wolę iść na zwolnienie z którego nie korzystałam od 20 lat a należy mi się psu micha z moim chorym kręgosłupem. Oczywiście jak zwykle nasze mądre panie musiały coś spartolić, nie można było zaproponować co roku 12 dni ?

#13  2017.08.16 18:23:17 ~Sara

Sorki pomyliłam się wyżej miało być co 2 lata 12 dni wolnego.

#14  2017.08.16 21:26:33 ~piel

Po 2 dni co dwa lata, czyli 12 dni wyjdzie dokładnie w wieku 60 lat.

#15  2017.08.16 22:06:22 ~#15

Jestem nauczycielką i nikomu nie zazdroszczę jego przywilejów zawodowych. Przecież dostęp do zawodu nauczycielskiego jest wolny i każdy może skorzystać. Życzę pielęgniarkom i położnym jak najlepszych warunków pracy i płacy. Pozdrawiam.

#16  2017.08.16 22:21:19 ~ech...

Dlaczego nasz zawód nie jest szanowany ? Jeju jaka łaska 12 dni , no szok !

#17  2017.08.16 22:45:59 ~# 2

Dobre nawet pół roku zdrowotnego ! a teraz nie mamy nic, urlop też się przyda zawsze to coś

#18  2017.08.16 22:53:05 ~Pielęg

Łaska pana nie zna granic! Niech sobie w dupę wsadzą tę jałmużnę! Jak będę chciała, to wezmę miesiąc zwolnienia, a nie będę czekała na 12 dni dodatkowego urlopu dopiero w wieku 60 lat! Kabareciarze od siedmiu boleści!

#19  2017.08.16 23:04:22 ~piel

Niech godnie zapłacą a nie urlopem oczy mydlą, zresztą zawsze uważałam, że pielęgniarka pracująca przy łóżku chorego w trybie zmianowym mogłaby odejść na wcześniejszą emeryturę, dlaczego nikt nie myśli o zdrowiu kobiet pracujących przez ponad 30 lat na zmianach w dyżurach nocnych, nawet w sektorach mundurowych sekretarki odchodziły po 15 latach na wcześniejsze emerytury

#20  2017.08.16 23:10:38 ~mgr piel.

Następny wybieg taki jak z podwyżkami. Nie ustala konkretnie, że w danym czasie należy się tyle urlopu np.zdrowotnego-tylko rozkładają na raty, Z BIEGIEM CZASU . Jak to czytam robi mi się niedobrze. Podwyżki docelowo 2021 r. z pieniędzy już wcześniej przyznanych przez Zębale, na dodatek jakieś chore współczynniki, zrownujace większość pielęgniarek z płacą opiekuna, a teraz kolejny poroniony pomysł, żeby znów omamić pielęgniarki -niech żyją nadzieją, że będzie im lepiej i jak te konie pociagowe, aby do przodu . Przecież to już zakrawa na kpiny. Dlaczego nie ma konkretnych działań, które faktycznie zachęcą do pracy w tym zawodzie. To co w tej chwili się dzieje to ruchy pozorwane, dające złudzenie, na lepsze jutro. Tyle tylko, że część z nas nie doczeka tych dobrodziejstw, bo zabraknie zdrowia, albo będzie do tej pory na nedznej emeryturze. Od ponad 30 -stu lat żyje nadzieja, że będzie lepiej, czas płynie i nic się nie zmienia, a właściwie jest coraz gorzej-rośnie presja, mobbing i wymagania. Ktoś założył sobie, że pielęgniarki są tak naiwne, że każdy kit można im wcisnąć. Tylko, że my już nie jesteśmy służbą i skończyliśmy z wolontariatem. Może nasze władze samorządowe wraz ze związkiem zawodowym zechcą łaskawie się przebudzic i podjąć konkretne działania zmierzające do REALNEJ POPRAWY naszych warunków pracy, zamiast wymyślać kolejne formy kształcenia, bo nasza cierpliwość i zdrowie są u kresu wytrzymałości. Obiecanki już nie robią na nas wrażenia, a jedynie pogrążają ten zawód jeszcze bardziej. Młodzi jak najdalej od tego zawodu, szkoda życia i zdrowia, tu nic się nie zmieni! To jest marazm.

#21  2017.08.16 23:20:48 ~mgr piel.

Do #19 Nie dadzą wcześniejszych emerytur, bo gdzie znajdą takich osilkow. Przecież większość z nas chętnie by z tego skorzystała. Więc wolą dalej mamić. Jedyne wyjście to praca na jeden etat i wyjdzie cała prawda.

#22  2017.08.16 23:23:27 ~21

A może co 2 lata jeden dzień - już widzę jak wszyscy nam zazdroszczą

#23  2017.08.16 23:38:12 ~do 22

Tak nam pozazdroszczą ja te 400 Zembalowe

#24  2017.08.16 23:41:01 ~piel

Będą mówić ale tym pielęgniarkom nawalili co roku 400 a teraz jeszcze 12 dni urlopu i ja to już słyszę jak ludzie będą to komentować

#25  2017.08.16 23:43:51 ~do 21

Bo my jesteśmy gladiatorki szczególnie te 45+

#26  2017.08.17 01:36:10 ~piel

To się qrfa już dawno należy ! . To skandal ,że nauczyciele i inne zawody zachowały PRL owski przywilej- urlopy dla poratowania zdrowia a pielęgniarki , coraz bardziej eksploatowane do dzisiaj NIE MAJĄ ! . "POMYSŁ" ,ROZWAŻANIA ? . Dlaczego IZBY jeszcze tego nie załatwiły. Podwyżek nie mogą , urlopów nie mogą to co mogą ? . Są jak kula u nogi,do pseudoszkoleń i obniżania prestiżu zawodu. Takim zerem jak JEST teraz to pielęgniarka nigdy nie była więc "misja" izb pielęgniarskich powinna się JUŻ zakończyć bo ich istnienie to jeden wielki pic i żenada. Jedyne co im wychodzi to pobieranie kasy i szkodzenie pielęgniarkom . Te urlopy jak i tzw podwyżki to jedna wielka ściema gówniana tak jak ten zawód śmiedzący, ciążący i bez szacunku od nikogo. Zeby pielęgniarka zapier. lała w szpitalu do emerytury bez prawa do choćby dnia dodatkowego urlopu( nauczyciel ma 3 lata) to niewyobrażalny skandal i sk-syństwo ! .

#27  2017.08.17 02:14:41 ~55

PROPZYCJE PIELEGNIARKI PO 25 30 LATACH PRACY W SYSTEMIE ZMIANOWYM WCZSNIEJSZA EMERYTURA , URLOPY ZDROWOTNE ROCZNE , DODATKOWE URLOPY W WYMIAR 15 DNI ROBOCZE W CIAGU ROKU ,GODNA PŁACA.

#28  2017.08.17 02:17:56 ~Ad 9

Warunki to sobie możesz stawiac w domu. Powinnaś znać najnowszą ustawę o zawodach pip i wiedzieć,że zgodnie z nią jesteś pielęgniarką która ma obowiązek opieki nad chorym a za funkcję i "zarządzanie personelem" masz dodatkowe pieniądze Jeśli źle "zarządzasz", masz mało chętnych to tej pracy to stajesz równo do roboty z tym który został na dyżurze.Jeżeli jesteś zestresowana to powinnaś zrezygnować z funkcji oddziałowej i przejść na odcinek albo zacząć chodzić do psychiatry. Tak jak pewnie część z "twoich "pielęgniarek które mają koszmary ,nie śpią po nocach ,piszą komentarze,bo mają stres , przed kolejnym dyżurem i zestresowaną oddziałową która sobie nie radzi i frustrację przenosi na podległy presonel.

#29  2017.08.17 02:26:13 ~NIE

CORAZ MNIEJ CHĘTNYCH DO ROBOTY W TYM ZAWODZIE BO NIE ZŁAPIĄ NA KOLEJNE ,BEZCZELNE OBIETNICE BEZ POKRYCIA. "CHAMSTO, CHAMSTWO I JESZCZE RAZ CHAMSTWO". JAK MÓWIŁ KLASYK. R.I.P

#30  2017.08.17 02:47:00 ~sofia

do końca kadencji będzie rozważać i kolejna dobra zmiana zacznie rozważać od początku

#31  2017.08.17 07:02:42 ~Rys

Chyba wszystkim odbiło czy inne zawody to są nic nie warte a może by pielęgniarki i ministerstwo poszło na budowę i zobaczyli jak jak ludzie pracują a zarobki nie są cudowne i bardzo dużo ludzi na czarno pracuje wescie ludzie się do pracy a nie będziecie o glupotach gadać jak wejść pielęgniarką w dupe

#32  2017.08.17 07:23:31 ~Piel

I znowu co 2 lata. A my przed emeryturą niczego nie możemy się doczekać. Podwyżki w 2021, zanim zaczną zajmować się urlopem znowu minie wieczność. Z ustawami potrzebnymi PISi lecą po nocach a niewolnice do harówki!

#33  2017.08.17 07:49:36 ~mar

Ale bonus poprostu beka . A na co mi to wolne ja chcę KASY! Lekarze przygotowują się do strajku głodowego a my co? Może znowu będziemy śpiewać albo opluwać się nawzajem ?

#34  2017.08.17 07:57:50 ~pieleg

Brawo .W końcu ktoś dostrzegł problem .Tworzy się jakiś system .Lepiej późno niż wcale .pielegniarki chca pracować ale potrzebują właśnie regeneracji organizmu i psychiki .

#35  2017.08.17 08:19:33 ~połł

Już w nic nie uwierzę. Będzie tak skonstruowane aby jak najmniej osób skorzystało. Zresztą kiedy wykorzystać tyle dni urlopu jak już z obecnym jest problem. Czysta fikcja.

#36  2017.08.17 09:40:00 ~piel

Dyskutujcie o gruszkach na wierzbie.A to przecież kolejna nieudolna tak jak ta cala banda pisowska- propaganda.

#37  2017.08.17 10:18:42 ~Do 31

Spadaj Rychu na forum dla budowlańców, a nie filozofuj pielęgniarkom, bo gówno wiesz na temat ich pracy. Sam weź się do roboty, a nie udzielaj o 7 ej rano rad w temacie, o którym nie masz bladego pojęcia!

#38  2017.08.17 10:41:03 ~ja

To jest ściema, po to aby Nas oderwać od (PODWYŻEK), od STRAJKU -02.10.2017-organizowanego przez Lekarzy. Już, znowu zaczynają obiecywać GRUSZKI na WIERZBIE. NIE WIERZĘ I WY NIE WIERZCIE IM

#39  2017.08.17 10:41:16 ~funia

Wow! kolejny raz lizanie cukierka przez papierek!

#40  2017.08.17 11:27:10 ~Piel.

Jeszcze nigdy tak źle się nie pracowało.brakuje rąk do pracy,a mydlą nam oczy.Jestem za strajkiem, zróbmy coś w końcu a nie tylko piszmy na portalu!

#41  2017.08.17 12:01:14 ~do 40

Popieram a kto go zorganizuje jestem pierwsza na wyjazd może pon Mielcarek bo związki i izbowe hieny cichutko siedzą na dupach i liczą kasę nam zapier. . . oną

#42  2017.08.17 12:21:13 ~piel

Taki dodatkowy urlop to żadna łaska! Zajechali nas, białych niewolników w obozach pracy i tylko patrzeć jak będą padać jak muchy! Wiem, wiem, zaraz pojawią się komentarze, że piguły twarde baby, ale to się okaże. Sama jestem już stara i wiem co mówię. Są takie, które do końca nie przyznają się, że nie radzą sobie ani z wysiłkiem fizycznym ani z psychiką, pamięcią. Pazerność odbiera rozum i stwarza zagrożenie dla pacjenta. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Inspekcje Pracy przymykają oczy ta to. A waleczna"Solidarność" też ma to w dupie!

#43  2017.08.17 12:46:04 ~do 20

Zgadzam się całkowicie.Takie posty pielęgniarek powinno się publikować w ogólnopolskich mediach.Myślę ,że pod tymi słowami podpisałaby się większość z nas i podejrzewam wszystkie które przepracowały w polskim szpitalu 5-10 lat. Ten głos powinien dotrzeć do MZ z podpisami pielęgniarek.

#44  2017.08.17 12:58:28 ~pie.

Z tymi urlopami to zamydlanie oczu,a może się uda i przestaną walczyć o podwyżki.Nie bądżmy naiwne.Nie odbiegajmy od konkretnego tematu-podwyżek.Bo już nie raz zamydlili nam oczy.

#45  2017.08.17 13:02:22 ~piel.

"TAKI DODATKOWY URLOP TO ŻADNA ŁASKA ! . ZAJECHALI NAS, BIAŁYCH NIEWOLNIKÓW W OBOZACH PRACY I TYLKO PATRZEĆ JAK BĘDĄ PADAĆ JAK MUCHY ! "

#46  2017.08.17 13:07:57 ~a

Doskonały pomysł, tylko ciekawe kiedy ten urlop mamy wybrać. Na dzień dzisiejszy dopiero byłam w stanie wybrać urlop za ubiegły rok, za obecny nie mam wybranego ani jednego dnia. W sytuacji kiedy idziemy na urlopy dyżury są w pojedynkę, wracając z urlopu po tygodniu pracy mamy już dość. To jaki sens tych dodatkowych urlopów!

#47  2017.08.17 13:10:57 ~a

Doskonały pomysł, tylko ciekawe kiedy ten urlop mamy wybrać. Na dzień dzisiejszy dopiero byłam w stanie wybrać urlop za ubiegły rok, za obecny nie mam wybranego ani jednego dnia. W sytuacji kiedy idziemy na urlopy dyżury są w pojedynkę, wracając z urlopu po tygodniu pracy mamy już dość. To jaki sens tych dodatkowych urlopów!

#48  2017.08.17 13:27:28 ~do #42

Solidarnością to sobie gęby nie wycieraj! masz swoje branżówki to je opluwaj; jakby one tyle Ci wywalczyły co Solidarność i nie przeszkadzały w działaniach; to nie byłabyś w czarnej dupie teraz więc zanim coś palniesz to się dziesięć razy zastanów!

#49  2017.08.17 13:29:52 ~piel.dypl.

Jaki Wspanialy pomysl NO NAPRAWDE Tylko nikt nie pomyslal o Tym ze to kolejna INTRYGA sklocenie pielegniarek juz na MAXA . Ciekawe u kogo w glowce roja sie takie pomysly . TAK MALO NAS a jeszcze dodatkowe urlopy JA jak jestem zdrowa to chce zarabiac pieniadze a jak zachoruje to na zwolniene a nie na urlop zeby podreperowac organizm. Czesto gesto bywalo tak ze z przeziebieniem na lekach czlowiek lecial do roboty bo nie bylo zastepstwa i tak przez 35 lat na przeziebienie czy nawet grype TERAZ basta Moje zdrowie jest wazniejsze i czas Zaczac myslec o SOBIE to sie nazywa ZDROWY EGOIZM lub EGOCENTRYZM jak kto woli,i dobrze mi z TYM:D

#50  2017.08.17 13:39:47 ~piel.dypl.

Znowu dobry chwyt zeby zatrzymac pielegniarki po 50-tce mam nadzieje ze nikt sie nie nabierze i wszystkie majace prawo odejsc na wczesniejsza emeryture ODEJDA W WIEKU 55 I NIECH ZYJE WOLNOSC.

#51  2017.08.17 13:46:29 ~Do 28

Zamykasz drzwi po dyżurze i masz głęboko w . co się dzieje w oddziale natomiast oddziałowa w każdej chwili może otrzymać telefon z oddziału bo jakiś problem wystąpił.Zanim coś napiszesz to popracuj trochę na tym stanowisku lub zapytaj zastępcę oddziałowej jak przeżywa każdą nieobecność oddziałowej.

#52  2017.08.17 14:04:10 ~a_

Wszystko juz znamy : MINIMALNA obsada dyzurow, MINIMALNA placa, a teraz MINIMALNY urolp zdrowotny. On sie dopiero zastanawia, rozwaza i takie tam srutu tutu. .na to nie dam sie nabrac! Tanie ichnie numery mamy juz opanowane do znudzenia.

#53  2017.08.17 14:57:06 ~Do 51

No to jak ci tak źle bidulko, to rusz swoją dupę na odcinek, a na swój stołek (zajmowany pewnie przez x lat dzięki fikcyjnym konkursom) wpuść obrotniejszą koleżankę! Nie wiem, mamy ci współczuć czy co, bo już nie rozumiem? Nie płacz nad swoją "ciężką niedolą", tylko idź na oddział, popracuj tak jak odcinkowe z grafiku, momentalnie się odstresujesz, a potem pisz te śmieszne i żałosne komentarze ubolewające nad losem biednych oddziałowych, przyspawanych do stołków od wielu lat!

#54  2017.08.17 15:18:17 ~do 48

A jak się zachowała "Solidarność" jak dostaliśmy dodatek Zembali? Nie odwoływała się? Krótką masz pamięć!

#55  2017.08.17 15:19:33 ~do 51

Jestem ciekawa jak panie oddziałowe, naczelne formułują zakres obowiązków pielęgniarki odcinkowej, czy ustalają tzw. normy zatrudnienia pielęgniarek, w oparciu o prawo funkcjonujące w Polsce.

#56  2017.08.17 15:20:15 ~a_

Do #51, mialam taka oddzialowa, ze z ulga czekalysmy az pojdzie na urolp, /mimo ze to glupie/ i cieszylysmy sie jak szla na L4. Taki z niej poganiacz niewolnikow, ze krzywo patrzyla, kiedy ktos jadl sniadanie na siedzaco! To skandal! wg. tego babiszona powinnysmy jesc w biegu lub na stojaco- wtedy szybciej wchodzi. Wytrzymalam tam AZ 2 lata. Ona nadal jest oddzialowa. Tego typu oddzialowe nie poprawia nigdy i w zaden sposob naszej pracy.

#57  2017.08.17 16:44:01 ~mm

To ciekawe, tak ciężko i źle jest być oddziałową.tylko nie słyszałam żeby któraś zrezygnowała i wróciła do pracy na dyżurach.

#58  2017.08.17 17:01:03 ~lil 35

Do 51 może bardziej przeżywa by jej szefowie dodatku nie zabrali a urlopy każdej zmianowej liczą tak by jak najszybciej z nich zejść BEZ SKRUPUŁÓW jak się odezwiesz toś WRÓG

#59  2017.08.17 17:16:40 ~piel

Urlopy rozważają śmieszne nawet na przymusowe dokształcanie typu z krwiodawstwa nie ma urlopu szkoleniowego a oni tu wyjeżdżają z jakimiś 12 dniami- oszuści, kłamcy

#60  2017.08.17 17:20:22 ~piel

A oddziałowa niech nie przeżywa tylko marsz na odcinek, trzeba w końcu ustąpić miejsca osobie prężnej, która ma coś do powiedzenia może coś wywalczy dla oddziału a nie siedzi taka co tylko się z wszystkim trzęsie ale nie zrezygnuje bo poza. . . dalać ciężko

#61  2017.08.17 17:51:04 ~lek.

Oddzialowa od fizycznej roboty ma was. Oddzialowa jest od myslenia.

#62  2017.08.17 18:06:19 ~Do 15

Nie zazdrościsz innym zawodom przywilejów bo sama masz ich najwięcej.Syty glodnego nie zrozumie Oczywiście to nie Twoja wina że nie wszyscy sa traktowani sprawiedliwie.Kolejni rządzący zdaję sobie sprawę ze nauczyciele mają zbyt wieie przywilejów ale im nie zabierają bo to potencjalni wyborcy. To liczna grupa zawodowa bo zawód nauczyciela właśnie ze względu na liczne przywileje jest bardzo atrakcyjny.Natomiast pielęgniareki. malo nas żadnych przywilejów tylko dodatkowe obowiązki.Rząd się wykaże pozorną dbałością o zdrowie społeczeństwa dodając nan obowiązk? [ .Tylko niektóre pielęgniareki tego nie udzwigną ale kogo to obchodzi 0 .

#63  2017.08.17 18:30:31 ~do 61

To niech myśli a jak nie umie myśleć to niech za. . dala, przy tym stanowisku trzeba umieć działać a nie tylko kasę brać

#64  2017.08.17 18:36:00 ~dokończeni

Wybrała taką dyrekcja niby to z konkursu a jak się konkurs odbywa wszystkie wiemy podkłada się koleżanka dupoliz i w ten sposób wybiera się osoby wygodne nie dla pielęgniarek tylko dla dyrekcji co to jedna z drugą gęby nawet nie otworzy bo się nie umie wypowiedzieć i taka to osoba jest wygodna TYLKO JA SIĘ PYTAM DLA KOGO BO NA PEWNO NIE DLA PIELĘGNIAREK PODWŁADNYM JEJ

#65  2017.08.17 18:50:34 ~?

Powiadasz, nie umie się wypowiedzieć? Jakie wykształcenie ma twoja oddziałowa, podejrzewam, że jest mgr. A jakie wykształcenie masz ty? Podejrzewam" że ukończone LM.

#66  2017.08.17 19:01:04 ~do 61

A to sobie wystawiłaś laurkę i po nicku udowodniłaś,że masz kompleksy i problemy z myśleniem.

#67  2017.08.17 19:10:58 ~hahaha

Hahaha wystarczy podpuścić, a plebs pluje hahaha

#68  2017.08.17 19:19:05 ~do 61

Rozumiem, że reszta Pań pielęgniarek według "Szanownego lekarza" nie myśli. I to na forum Pan się o nas tak wypowiada? I liczy na pomoc we wszystkim.jak wasza większość. na kawę, jak się pacjent nazywa itp. Szanowny Panie może i liczysz, że 2.10 będziemy za Pana strajkować? Psujesz opinie swojego środowiska, co łamie wasze zasady, czekaj na sąd kolegów.

#69  2017.08.17 19:26:27 ~maja

Http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/pielegniarki-nie-dostaly-dodatku-od-ministra-wstrzymal-je-szpital,n,1000203955.html a nie mówiłam.

#70  2017.08.17 19:41:15 ~do 69

Ale myślał pan dyrektor, że dodatkiem Zembali może rozporządzać jak mu się podoba. A to się wielmożny pan zdziwił -:)

#71  2017.08.17 19:58:40 ~piel

Do 51 Wróć na odcinek i przestań się męczyć z myśleniem. Po dyżurze zamkniesz drzwi i masz wszystko głęboko w d-e.Betonowi bez empatii nie grozi obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe po wieloletnim kontakcie z cierpiącym chorymi.

#72  2017.08.17 20:58:12 ~Wkró

Należałby sie urlop z urzędu po ukończeniu 50 r.ż,bez wybierania czy emerytura czy urlop.Należy się za te wszystkie nieprzespane noce ,świątki piątki i niedziele.Prace na dwa etaty bo za jedna pensje ,zyć się nie da.Nauczyciel ma kartę a my mamy .nic.Nauczyciel ma prawo do wolnego ,w święta ,wakacje i ferie .Ma jeszcze urlop na podratowanie zdrowia.A my co.kopa.Wybór .Czy urlop czy wczesniejsza emerytura.Kto nad tym myśli? A moż ja coś źle zrozumiałam.To sory i spadam na dyżur.

#73  2017.08.17 21:07:19 ~piel.dypl.

Myślę,że powoli dojrzewamy do strajku -jest oburzenie- jest wielkie poczucie niesprawiedliwości- jest bunt i to w końcu musi znaleźć jakieś ujście.To w końcu pieprznie. W naszym kraju ,mając takich przedstawicieli nie doczekamy się sprawiedliwości i nikt nam nic nie da na tacy. Śmieją się nam w twarz opowiadają jakieś bajki z tysiąca i jednej nocy,panie w pożółkłych czepkach zatrzymały się na jakimś etapie i chociaż są pielęgniarkami kompletnie nas nie rozumieją,mówią zupełnie innym językiem-jakaś wieża babel? /czy coś?

#74  2017.08.17 23:09:24 ~do 65

A właśnie tu się mylisz chyba oddziałową jesteś albo w izbach kasę bierzesz

#75  2017.08.17 23:42:46 ~do 65

Ma "magistra" a wypowiedzieć się nie potrafi . Ale wiadomo, może bełkotać byle by była Mierna, Bierna i Wierna.

#76  2017.08.17 23:43:36 ~mgr piel.

Mamy takie przedstawicielki, które myślą głównie o sobie. Znam takie, co nieźle się ustawily i kręcą wszystkim jak chcą. Mają w głębokim poważaniu los przeciętnej pielęgniarki, myślą o karierze i własnych zyskach. Odnośnie tego super pomysłu z dodatkowym WIRTUALNYM urlopem, to zagrywka poniżej pasa. Nie po to wprowadzili w szpitalu 3 miesięczny okres rozliczeniowy żeby udogodnic pielęgniarkom, ale po to żeby dowolnie manewrowac grafikami i latać dziury. Przychodzisz do pracy i na dzień dobry masz zmianę w grafiku i musisz to zaakceptować, bo zaczyna się uswiadamianie, że nie robisz łaski akceptując takie działania. Bo nasz zawód tego wymaga. I rzecz jasna pielęgniarka musi być elastyczna i zapychać wszystkie dziury, bo oszczędności, a obsada musi być. Nieważne, że kosztem naszych planów, wypoczynku i zdrowia. A dodatkowe urlopy weźmiemy wirtualnie i wszyscy znowu będą szczęśliwi łącznie z naszym ministrem. Tyle lat nas mamili to już weszło im w krew. A nuż naiwne, mające jakieś wartości, pracujące na 2 etatach pielęgniarki kolejny raz uda się nabić w butelkę. Niech czekają na SUPER ZMIANY, 1600 brutto brutto już się nachapaly, w 2021 dostaną znowu kupę kasy, no i Z BIEGIEM CZASU CO 2 LATA 12 DNI DODATKOWEGO URLOPU. Normalnie sielanka, żyć i nie umierać. Nie wiem, czy zdołamy udźwignąć tyle SZCZĘŚCIA na raz. Takie profity, zawód marzeń. Będziemy pracować do śmierci, bo szkoda odchodzić z tak cudzej i dobrze płatnej pracy. Normalnie science fiction.

#77  2017.08.18 00:00:35 ~piel

Mało tego przyjdziesz do pracy a oddziałowa Ci mówi pani pójdzie na inny oddział bo tam jest dużo pracy do pomocy a ty stajesz w tym oddziale i nawet nie masz zielonego pojęcia jak dziewczyny tam mają zorganizowaną pracę ale co sztuka się liczy

#78  2017.08.18 00:06:43 ~do 61

Ile dostajesz od dyrekcji kasy za zamordyzm na podległych pielęgniarkach ? Czy wysokość premii zależy od stopnia powiedzmy- poskromienia podwładnego przez oddziałową ? .

#79  2017.08.18 06:47:42 ~do 77

Nie wierzę w tego typu sytuację, ponieważ osoby zajmujące się zarządzaniem w programie kształcenia mieli psychologię ogólną. W programie tej nauki jest wiedza z zakresu fizjologii mózgu.

#80  2017.08.18 07:20:31 ~do 77

Masz rację, rzucanie po oddziałach to degradacja pielęgniarstwa.Dlaczego my musimy być wszechstronne,a lekarze znają się tylko na swojej wąskiej specjalności? Takie skurwysyńs-o wprowadziły i upowszechniły oddziałowe i naczelne, dlatego mają wysokie pensje i szacunek dyrekcji,zamordyzm wobec pielęgniarek jest bardzo dobrze wyceniony.

#81  2017.08.18 10:14:30 ~do 77

Niue musisz wierzyć może gdzie ty pracujesz to się nie zdarza ale w szpitalu gdzie ja pracuję jest to notoryczny proceder

#82  2017.08.18 10:19:56 ~do79

What?

#83  2017.08.18 11:15:05 ~do80

Popieram,sama prawda

#84  2017.08.18 11:21:17 ~do 76

Wypociny rodem z Matrixa:)cóż za elokwencja! UHA ;HAAAAAAAAA!

#85  2017.08.18 12:07:26 ~irena

Teraz bieżacego urlopu pielęgniarki nie mogą wykorzystać , tworzą się zaległe a przy wzroście o dodatkowe 12 dni - możliwość realizacji zerowa ! zaś wprowadzenie koncepcji ewentualnego dodatkowego urlopu będzie pewnie polegała na tym, że od 50 roku życia, co roku po dwa dni - a to po to zeby zatrzymać - nie pielęgniarki w kraju , jak to jest szeroko komentowane - ale przed odlotem na emeryturę - przecież każdy po 60 roku życia ma prawo do emerytury ale nie obowiązek.prawda? Poza tym powiem Wam płakać się chce porostu - ta szumnie nazwana , zembalowa podwyżka'' jest całkowicie utracona wtedy, gdy pielegniarka zachoruje i nie może pracować - wszystko jej się zabiera! skandal! dalej kontynuując watek - ponieważ Ustawa podwyżkowa wprowadzona od lipca tego roku,nie stwierdza skąd będzie jej źródło finansowania, to zmusza się pielęgniarki do, oddania'' tamtej - wywalczonej podwyżki - dyrektorom , na zrealizowanie obecnej Ustawy dot. min. wynagrodzeń w ochronie zdrowia - skandal!

#86  2017.08.18 12:07:59 ~Do 84

Co ci się nie podoba we wpisie 76? Czytając ostatnią część twojej wypowiedzi powiedziałabym, że to raczej twoja elokwencja dupy nie urywa!

#87  2017.08.18 12:30:45 ~irena

Jeżeli chodzi o USTAWE podwyżkowa - zawiera ona błędy wyliczeniowe - i tak została podpisana. To wszystko gra liczb - mianowicie; w rubryce dot. obecnego wynagrodzenia zasadniczego czyli tzw. średnia dla grupy - dla naszych trzech grup wpisano: 2369, 2579. 2726 - czyli adekwatnie w myśl Rozp. powinna być to kwota bazowa od której w tym roku powinno się podwyższać uposażenie zasadnicze- pytam się w takim razie jak się to ma w przypadku pielęgniarek, które przez lata nie dostawały podwyżki i dzisiaj ich uposażenie zasadnicze to kwota - 2000 zl? przecież ,zembalowe'' w całym kraju to nie podwyżka tylko dodatek brutto brutto( czyli pielęgniarki same za ten dodatek płacą w ,całości' wszystkie składki i mają na czysto połowę mniej, natomiast tracą go wtedy, gdy zachorują! ), dalej idąc tropem w/w Ustawy w 2019 r. zawyżono kwoty i dla polepszenia wyobraźni zapisano: 2496, 2847, 4095 a niestety powinno być ;2423, 2691, 3306!

#88  2017.08.18 12:53:10 ~irena

Analogicznie - w 2021 r. najniższe uposażenie zasadnicze będzie dużo mniejsze , niż to zapisano w powyższej Ustawie, poza tym współczynniki pracy , które nie będą w kolejnych latach modyfikowane - jedynie utrwalają stan obecnych, niskich zarobków w ochronie zdrowia a w perspektywie 5 lat , zamrażają'' je. I jeszcze jedno - zaproponowana ,sztywno'' podstawa kwoty 3900 zł brutto, mająca obowiązywać do 2019 r, spowoduje w perspektywie kolejnych pięciu lat wręcz obniżkę wynagrodzeń, przy wzroście płacy minimalnej od przyszłego roku, wzrośnie też przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej - a to nie będzie uaktualniane w ciągu najbliższych 5 lat. acha, i jeszcze jedno - w obecnym porządku prawnym funkcjonują dwie kategorie ,minimalnego wynagrodzenia'' - to zarezerwowane dla pracowników bez wykształcenia : czyli np. sprzątaczki, sklepowe, bileterki, pomoce w kuchni itp. a także dla pielęgniarek i położnych.

#89  2017.08.18 14:10:58 ~ja

Ależ łaskawca myślał by kto zawód z zerowymi przywilejami brak wcześniejszej emerytury brak 13-tek śmiechu warte 12 dni co dwa lata - min.21 dni co rok ! i to szybko bo stare jesteśmy i nie wytrzymujemy a ile chorób zawodowych ! a oni rozważają i jak zwykle na gadce się skończy !

#90  2017.08.18 14:32:59 ~do 89

Nic dodać nic ująć !

#91  2017.08.18 15:36:41 ~mgr piel.

I tak rozważają. rozważają. A ja rozważam zmianę zawodu bo tu już nic dobrego się nie wydarzy. Nie mam motywacji żeby się starać, skutecznie zniechęcono mnie do tej pracy jestem zmęczona tym bełkotem, którym od lat nas mamili i nic dobrego z tego nie wynika. Jest coraz gorzej. Brak szacunku przełożonych, brak szacunku pacjentów, rosnąca presja z każdej strony i nędzne warunki pracy. Obserwuje także zniechęcenie i wypalenie zawodowe u swoich koleżanek. Sprowadzono nas do roli niewolników i nie zanosi się na lepsze. Nieważne studia, specjalizacje, staż pracy liczy się dobro szpitala, pacjenta, natomiast pielęgniarki traktuje się jak cyborgi. Nawet nie pomyśleli o emeryturach pomostowych, bo kto będzie zasuwal na oddziałach. A to co się obecnie wyprawia z pielegniarkami woła o pomstę do nieba. Tak zachecili młodych ludzi do tego zawodu. Pokazali im że pięć lat studiów pielęgniarskich równa się wykształceniu opiekuna medycznego. Mam nadzieję , że oni szybko się zorientuja że te wszystkie obiecanki są pisane patykiem na wodzie. Mam nadzieję, że nie pozwolą się tak traktować i w porę wyjadą tam, gdzie ceni się pracę i wykształcenie pielęgniarki. I są określone standardy tej pracy. Szkoda życia i zdrowia na znoszenie takich upokorzen jakie nam się serwuje od lat.

#92  2017.08.18 18:10:32 ~do 91

Cyborgów tak by nie traktowali, bo taki jeden z drugim mógłby przylać (maszyna jest zawsze maszyną).

#93  2017.08.18 20:19:12 ~do 76

Dobrze napisane.

#94  2017.08.18 21:01:03 ~Kasia

Wierzcie w te bajki.Pielęgniarka dziadem i koniem roboczym jest i będzie.W naszym kraju liczą się oszczędności.

#95  2017.08.18 21:59:37 ~motyl

Panie radziwiłł te 12 dni co chcecie wcisnąć Paniom na tzw : otarcie łez to jest po prostu ŚMIESZNE . Mieliście poprawić sytuację Pań bo naprawdę na to zasługują . Są wykształcone i NIE WOLNO DLA WŁASNEGO INTERESU ( waszej grupy ) igrać i poniżać innych . To jest HANIEBNE i jeszcze przyjdzie czas na WAS - że będziecie poniżeni . I tak pacjenci , na czele ze mną nie mają dobrego zdania o was . Przez wiele lat oszczędzaliście i oszczędzacie na pacjentach i personelu . A teraz KPINA NA ZACHĘTĘ ( 12 dni ) .Ten zawód już dawno powinien znaleźć się wśród zawodów w szczególnych warunkach ( ogromny stres , poniżenie , przeciążenie psychiczne i fizyczne , obłożenie obowiązkami , które nie leżą w gestii tego zawodu ( wożenie chorych np: na badania ), narażenie na zakażenia ( ogromne ) , niskie wynagrodzenie = wypalenie zawodowe , brak motywacji do pracy , a największym czynnikiem wypalającym jest CIĄGŁE PONIŻANIE przez kadrę zarządzającą - też PIELĘGNIARKI ( ale w roli SZPICLI ) i konowałów którzy siedzą w ministerstwie i nie tylko .

#96  2017.08.18 22:01:18 ~motyl

Te 12 dni niech sobie w tyłek wsadzi -

#97  2017.08.18 22:28:01 ~a_

"kazdy z nas przez 5 min. dziennie jest idiota, wazne jednak aby tego czasu nie przedluzac" prawda panie ministrze? ;-)

#98  2017.08.19 05:43:40 ~piel.

To dalsza deprecjacja zawodu pielęgniarki, tylko strajk drogie Panie, nauczyciel moze w swej karierze wziąć 3 lata urlopu w 3 transzach, a nam 12 dni docelowo, naliczane po 50 r.ż. czyli dla osób, które ukończą 56 lat TO ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE, NIE POZWÓLMY TRAKTOWAĆ SIE JAK NIEWOLNICY. USTAWA O NAJNIŻSZYM WYNAGRODZENIU JEST NIE DO PRZYJĘCIA, ZA 5 LAT PRAWDOPODOBNIE NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIE BĘDZIE RÓWNE TEMU CO TA USTAWA ZAPEWNIA PIELEGNIARKOM. NIE POZWÓLMY NA TO ABY NAWET MGR PIELEGNIARSTWA BEZ SPECJALIZACJI (KTÓRA BEDZIE UZNANA W NIKŁYM PROCENCIE, MOZE NAWET PROMILU A ASPEKCIE WYMAGANYCH KWALIFIKACJI NA DANYM STANOWISKU PRACY) BYŁ ZRÓWNANY Z OPIEKUNEM MEDYCZNYM. TO HAŃBA NIE KŁÓCMY SIE , ONI NA TO LICZA, ZE NAS ROZBIJA I NIE ZDZIAŁAMY NIC W JEDNOŚCI SIŁA LEŻY ZWIĄZKI ZAWODOWE, SAMORZĄDY PIELĘGNIAREK PRZEZ PONAD 25 LAT NIE ROZWIĄZAŁY ZADNEGO PROBLEMU POLSKIEGO PIELEGNIARSTWA, ALE PENSYJKI BIORA I TO NIE LADA PROSZE O REFLEKSJE NAD TYM I ZJEDNOCZENIE I STANOWCZOŚĆ W WALCE O NASZE DOBRO

#99  2017.08.19 15:41:06 ~Renata

Do 98 bdb napisane czy Szczurek i Ptok przeczytały - zrozumiały ?

#100  2017.08.19 17:19:57 ~mgr piel.

Do #95 i 98-to jest właśnie sedno sprawy. Gdyby więcej koleżanek tak myślało i miało odwagę mówić o tym na codzień to bylibyśmy w o wiele lepszej sytuacji. Jeśli nadal będziemy biernie akceptować takie traktowanie to już niżej upaść nie można i nie mamy co liczyć,że ktoś nam pomoże bo nikt nie ma zamiaru. Jeśli my nie zawalczymy o swoją godność, choćby pracą na jednym etacie i nagłośnieniem, że przeciwstawiamy się takiemu traktowaniu to możemy zapomnieć o szacunku i poprawie warunków pracy. Biorąc pod uwagę, że za parę lat większość z nas przejdzie na dziadowska emeryturę , wypalona, z nadszarpnietym zdrowiem psychicznym (bo już niektóre koleżanki leczą się z powodu depresji i nerwicy) i fizycznym. Takie PROFITY po wielu latach stresów, nieprzespanych nocy, obelg i ciężkiej fizycznej pracy. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

#101  2017.08.19 18:37:22 ~a_

Milcza zwiazki, izby i inne naczelne. Pochowaly glowy w piasek.i pani jozia tez. Mysla ze wezma nas na przeczekanie, bo przeciez dyrekcja rzuci nam jakies podwyzki ,dodadza mglista obietnice 12 -dniowego urlopu i tym zatkaja buzie i /glowe/ pielegniarkom. Ludzkie pany, prawda? W mediach cicho, nie wychyla nikt noska w sprawie pielegniarek- spojrzmy prawdzie w oczy : jestesmy malo miedialnym tematem: ze co? ze stare, przeciazone robota, najczesciej w wesolkowatym natroju, sklonne do zartow z pacjentami / nie szkodzi ze juz np. 14:00 i nie zdazylyscie zjesc sniadania/no i co? NIC, wielkie NIC- przeciez zawsze tak bylo. .wiec o co nam chodzi? To jest rzeczywistosc zastana i NIKT nie ma ochoty tego zmieniac. Nie liczcie na oddzialowe, naczelne, izby czy inne zwiazki. Taka sytuacja jest wszystkim na reke. My pielegniarki musimy w koncu dojsc do sciany i powiedziec : dosc!

#102  2017.08.20 17:36:01 ~piel.dypl.

Pielegniarka kiedys na glowie nosila czepek Teraz powinno wyjsc zarzadzenie noszenia tzw."kogutow" swietlnych zeby na zakretach i krzyzowkach w oddziale miala pierwszenstwo w bieganiu :D no i jeszcze licznik z kasa fiskalna taka z montowana kamera I PLACA ZA PRACE :D

#103  2017.08.21 10:52:20 ~IRENA

Do 102 - jak mówił pewien wieszcz - ni straszne , ni śmieszne - Brawo! - doskonały komentarz, mocno mieszczący się w realiach polskiego szpitala hehe

#104  2017.08.21 12:59:27 ~Iw

Jestem dis po ,ciężkiej nocy, w Szpitalu zapraszam te panie które sypia takimi pomysłami do pracy przy pacjentach bo już chyba zapomniały na czym polega praca pielęgniarki i ze za ta prace powinno być godne wynagrodzenie . Ja już nie wierze w żadne obietnice .smutne to .Iwona pielęgniarka 26 lat pracy przy łożku chorego kursy studia a teraz jeszcze równam sie wynagrodzeniem z opiekunem medycznym .a myślałam ze nic mnie już nie zaskoczy . Pozdrawiam moje koleżanki pielęgniarki szanujmy sie i trzymajmy sie razem

#105  2017.08.21 22:50:17 ~mgr piel.

Też myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy, do momentu rozmowy z młodą koleżanką, która planuje wyjazd za granicę, bo tu zderzyła się ze szklanym sufitem i doszła do wniosku, że szkoda zdrowia. Zwłaszcza, że są małe szanse na polepszenie sytuacji w obliczu tego, że niektóre nasze koleżanki pracują w 4 miejscach i biorą dyżury ile się da. Więc myślę że fakty mówią same za siebie.

#106  2017.09.12 19:07:51 ~Ela

A co wy tak ciągle podpisujecie się mgr. Piel A po co te tytuły A nie lepiej podpisz się imieniem albo piel Czy te z mgr. to co jesteście z kosmosu , co lepsze teraz studia trzeba skończyć i źadna łaska Liczą się mądre wypowiedzi wnioski lub rady Ela A