Minister Radziwiłł podzielił pielęgniarki

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

 Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.08 11:44:16 ~mgr ze spe

Tak podzielił i tak jest, widocznie większości pielęgniarek to nie przeszkadza, bo skoro na ponad 200 tys pielęgniarek podpisało petycję tylko 7 tys to wszystko jest jasne, raptem 3,5% jest oburzonych a ponad 95% jest zadowolonych :-((((

#2  2017.09.08 11:58:51 ~jad

Podział jest po to by skłócić pielęgniarki. Łatwiej będzie nimi manipulować i wówczas to nic mądrego nie zrobimy. Piszcie proszę jakie podwyżki dostałyście, będziemy miały porównanie ,jak dbają o nasze żołądki ,trzeba zaciskać pasa żywność drożeje. Pracy i obowiązków nam przybywa.

#3  2017.09.08 12:00:56 ~Mgr spec.

Tak, masz rację. Ja już nie mogę się doczekać. Nareszcie ktoś docenił mój trud w zdobyciu wykształcenia i wiedzę. Jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej że nasze związki już są po rozmowie z dyrektorem. Ustalono że każda pielęgniarka dostanie podwyżkę wg. wykształcenia i zgodnie z ustawą.

#4  2017.09.08 12:11:54 ~Aga

Dostałam tyle ile się należy wg wykształcenie

#5  2017.09.08 12:40:49 ~motyl

Piszecie Panie bzdury .Jak dostałyście za wiedzę - to napiszcie jasno ile Wam dano 50zł czy może 100 zł i z tego powodu SKACZECIE ZE SZCZĘŚCIA . To bzdury co pisz Pani 1 że tak mało podpisało petycję . Być może albo raczej na pewno Panie wiedzą że to wszystko już musztarda po obiedzie . Bo nikt nie cofnie TEJ HANIEBNEJ USTAWY . Zdyskryminowano i zdeprecjonowano mgr .pielęg i to JASNE JEST JAK SŁOŃĆE . I nad czym tu dywagować - przecież PIS i minister dostali aprobatę JUDASZY ZA 40 srebrników . Przecież ma być jak było dopóki są kontrakty .A potem jak bedzie z budżetu to TEŻ KONOWAŁY JUŻ KŁADĄ LAPY za wczasu ( bo chca jak to ladnie nazywaja byc koordynatorami )- Od rzadzenia i KASY .

#6  2017.09.08 13:13:42 ~Dana

100 zł i o tyle pomniejszony dodatek, czyli prawie zero

#7  2017.09.08 13:19:15 ~Gosia

Żenujące nie ma co się cieszyć tylko plakac

#8  2017.09.08 15:57:18 ~Sofii

Dostałam 49.50 i o tyłe pomniejszony dodatek brutto brutto

#9  2017.09.08 17:06:07 ~do 5

To nie są bzdury co napisała pani komentarz 1 tylko to jest święta prawda 7 tys podpisów na ponad 200tys pielęgniarek to uważasz za bzdury?

#10  2017.09.08 17:09:13 ~do 3

To oczywiste, że wg.ustawy, wszystkich dyrektorów ustawa obliguje ale napisz czy dyrektor wziął kasę z Zembalowych czy ze środków własnych bo to jest teraz najważniejsze?

#11  2017.09.08 18:25:40 ~do 1

95% jest zastraszonych

#12  2017.09.08 18:29:55 ~do 3 ,4

Prowokacja czy jednak głupota i naiwność

#13  2017.09.08 19:05:12 ~Graszka ze

Różnica między magisterką a specjalistką jest za duża w porównaniu z specjalistką a pielęgniarką bez specjalizacji. U nas nikt jeszcze się nie kwapi do rozmów o podwyżkach. Czekamy.

#14  2017.09.08 19:31:40 ~elena

Czy ktoś dostał w tym miesiacu te pierwsze podwyżki wg.ustawy ministra Radziwiłła?

#15  2017.09.09 09:55:46 ~do 14

Nikt jeszcze nie dostał (może w nielicznych), bo wszędzie rozmowy są w toku, mają czas do końca września. Jeżeli ktoś np. dostał podwyżki 100 zł (komentarz nr 6) i o tyle samo mu zmniejszono dodatek to nie wyszedł na zero bo od tego idą pochodne, wysługa, świąteczne, nocne i godziny nadliczbowe.

#16  2017.09.09 21:21:25 ~Mgr spec.

430 do stawki, reszta w formie dodatku.

#17  2017.09.10 15:48:04 ~elize

Takie piguły zapracowane .W mojej rodzinie został założony jednej osobie PEG I NIE BYŁO NIKOMU ŻEBY WYTŁUMACZYŁ CO Z TYM ZROBIĆ? Pacjent został wypuszczony bez przeszkolenia,zostawiony sam sobie,rodzina zresztą też nie otrzymała żadnych instrukcji.Wstyd tylko o kasę się kłócicie.

#18  2017.09.10 16:57:06 ~Maria do 1

Dlaczego do pielęgniarek masz pretensje przeciesz lekarz ci mógł pokazać i przeprowadzić edukacje pacjenta i rodziny

#19  2017.09.10 17:08:31 ~elize

Lekarz powiedział ze pielęgniarki to mają zrobić.Wstrętna spychoterapia a pacjent poszkodowany.

#20  2017.09.10 18:44:03 ~jagoda

Nam chcą wysługę dac w podwyżke czy komus tez tak zaproponowano

#21  2017.09.10 22:14:58 ~maria do 1

Pielęgniarki będą się produkować a kto inny będzie brał pieniądze , zresztą niedługo nie będzie polskich pielęgniarek tylko ukraińskie to i tak pacjent się nie dogada a poza tym jeszcze jest internet. Za tę jałmużnę, którą zarabiamy powinnyśmy tylko wypić parę filiżanek kawy i iść do domu co zdaniem niektórych tylko to robimy. Nasz nowy dyrektor szpitala po zobaczeniu naszych pensji stwierdził, że są najniższe w Polsce.