Komentarz na pielegniarki.info.pl: To jest zmierzch polskiego pielęgniarstwa. Powołali kolejne zespoły aby debatować nad poprawą warunków pracy pielęgniarek. Może za 30 lat coś ustalą. Dalej będzie improwizacja i mydlenie oczu. I dzielenie wirtualnymi podwyżkami. Tu się nic nie zmieni, szkoda czasu na złudzenia.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Powołali kolejne zespoły, aby debatować nad poprawą warunków pracy. Może za 30 lat coś ustalą, a może dalej będzie improwizacja i mydlenie oczu. I dzielenie wirtualnymi podwyżkami. Tu się nic nie zmieni, szkoda czasu na złudzenia. To jest zmierzch polskiego pielęgniarstwa. To, że społeczeństwo bardzo nas krytykuje wynika z frustracji i mentalności Polaków - ja mam źle to dlaczego inni mają mieć lepiej. Apel do koleżanek, które wybierają się na emeryturę: Szanowne koleżanki nie podejmujcie dodatkowej pracy po przejściu na emeryturę! Niech zobaczą jaki jest deficyt pielęgniarek. Poszanujcie tę resztę zdrowia, które Wam zostało. Jak nastąpi sensowna poprawa płac to sobie weźmiecie kilka dyżurów. Ale wówczas będzie Was stać choćby na konkretny relaks i rehabilitację zdrowia. Zacznijmy się same szanować, bo inni nam tego nie zapewnią! Pozdrawiam wszystkie szanujące się koleżanki.

Zobacz komentowany artykuł: Dyrekcja szpitala: Decyzja pielęgniarki o przejściu na emeryturę może być uwarunkowana tym, że pielęgniarka ma tak schorowany kręgosłup, że po prostu nie jest w stanie już dalej pracować. Praca pielęgniarki jest też pracą fizyczną. Nie tylko bowiem potrzebna jest tu wiedza medyczna, ale też umiejętność odpowiedniego uchwycenia pacjenta, a także siła fizyczna. Do tego dochodzi przepracowanie oraz to, że praca pielęgniarki ma charakter urazogenny...

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także aktualności według działów - Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.08 18:51:09 ~Majo

Kiedy 36lat temu zaczynaam swoja pracę byłam pełna optymizmu. Cieszyłam się jak szłam do pracy,jak miałam urlop to tęskniłam za oddziałem, za koleżankami. Zdarzało się ,że jechałam do szpitała,żeby się spotkać z dziewczynami i zapytać co słychać. Zarobki nie były wtedy najgorsze w porownaniu z innymi zawodami. Potem było już tylko gorzej, wszystko zaczęło się psuć. Ciagle słyszałam ,że będzie lepiej, że będę godnie zarabiać, że poprawią się warunki pracy,że zwiększy się obsada,że będą opiekunki,że nie będę pisała dwóch raportów(książka raportów i komputer),że będę szanowana itd,itp. A co mam.Obiecanki przez co najmniej 30 lat.I nie uwierzę ,że sytuacja się zmieni. A ja do emerytury mam jeszcze dwa lata.Wytrzymam,mam nadzieję, zacisnę zęby i wytrzymam.Ale nie dam się namówić na pracę po przejściu na emeryturę. Za żadne pieniądze. Nie chciała bym wyglądać tak jak moje niektóre koleżanki pracujące na dwa lub trzy etaty.Chcę się cieszyć życiem z rodziną.

#2  2017.09.08 19:44:46 ~Piel

Brawo oby więcej takich wpisów. Niestety młode pielegniarki mają tylko $ w oczach i myślą że będą miliony zarabiały.

#3  2017.09.08 20:47:40 ~J.P

Dobijam do emerytury . Wybór zawodu pielęgniarki to był najgorszy wybór w moim życiu.

#4  2017.09.08 23:34:34 ~Sofii

W zupełności popieram 3

#5  2017.09.09 11:21:48 ~Piel

Tak,myslisz ze w innych zawodach lepiej sie zarabia ? ,slucham,powiedz gdzie ? .

#6  2017.09.09 13:38:18 ~do 5

Jeśli nie zarobią więcej to przynajmniej nie na dźwigają się . Zobacz na inny zawód medyczny,np. laborant, tech. farmacji, tech rtg, administracja, czy oni tak ciężko pracują fizycznie? A zarobki mamy zrównane. Przecież my mamy tak chore kręgosłupy, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą płacić odszkodowań, bo jak widzą nasze MR, zdj. Rtg, tomografy, to orzekają, że przyczyna dolegliwości jest w starych zmianach kręgosłupa. To o czym to świadczy, pytam się?

#7  2017.09.09 17:13:00 ~#7

Może w innych zawodach lepiej się nie zarabia,ale nie wącha się gówna i nie myje zanieczyszczonych pośladków kałem, nie stoi się z miską nerkowatą nad pacj. kiedy wymiotuje jak kot,nie dzwiga ciężarów po 150kg,robimy to we dwie,bo każdy począwszy od lekarza unika pomocy twierdząc,że nie jest od tego.A my jesteśmy od wszystkiego , bo zakres obowiązków pielęgniarki w Polsce nie jest jasno sprecyzowany,sama mam wiele dylematów co w ramach swoich obowiązków powinnam wykonywać,i zawsze wychodzi na to ,że wszystko-bo pielęgniarka jest od wszystkiego,tak wszyscy twierdzą.Nasze kochane Paniusie z Izb zamiast zastanawiać się jak podzielić i skłócić pielęgniarki w Polsce powinny popracować nad zakresem obowiązków pielęgniarki.

#8  2017.09.10 00:14:26 ~wypalona

Za podnoszenie ciężarów i zmywanie gówna powinien przysługiwać dodatek extra za szkodliwość i wcześniejsza emerytura. Ciężary i gówno to symole pracy pielęgniarskiej,dosłowne i metaforyczne, wieloznaczne,wielowymiarowe. Pielęgniarstwo , to z medycznych najgorszy zawód pod każdym względem. Najbardziej sponiewierany przez kolejnych rządzących,decydentów, MZ,pracodawców, dyrektorów,przełożonych,izby, związki,społeczeństwo. W konsekwencji-znienawidzony przez nas samych.

#9  2017.09.10 04:08:39 ~piel m

Tak, pisze tu z reguły osoby wypalone, ale ja będę bronić pielęgniarstwa, to prawda że są odchody , wymiociny itp, ale dzięki pracy zmianowej, można w tym zawodzie osiągać niezłe dochody, ja rozumiem że ktoś powie ze tyle godzin itp, ale ta praca w tej chwili może choć nie musi przypominać pracę jakby się prowadziło własną działalność gosp. Ja znam osoby które zarabiają nawet 7 tyś.i szczerze powiem dziewczyna wygląda b. ładnie bo stać ją na przedmioty z wyższej półki. Co z tego że pójdziesz do pracy w administracji na 8 godz, tam kokosów nie zarobisz, wiem to akurat dobrze.

#10  2017.09.10 12:22:51 ~do 9

Chyba piszesz o sobie, bo inaczej byś nie broniła. Takich ,jak piszesz może jest 1 %.

#11  2017.09.10 12:27:17 ~cd do 9

A propos, u mnie administracja ma tyle na kwitku a czasami i więcej niż ja z dodatkiem za nocki i święta. Bez tego dodatku miałabym autentycznie netto minimalną po 39 latach pracy.

#12  2017.09.10 12:36:43 ~a_

Do #9, jasne , jasne. Gonic po nowa torebke, ciuch i tak bez konca. Jednak prawda jest taka, ze przychodzi kolezanka prosto z nocki na dniowke i oczekuje, ze dam fory, bo : sie spoznia,jest zmeczona, zle wyglada, chce wczesniej wyjsc itp. Tak wiec bardzo prosze : moze byc wszystko i z najwyzszej polki, ale nie moim kosztem.

#13  2017.09.10 14:31:09 ~Do9

Bronić pielęgniarstwo,to znaczy milczeć i przyzwalać na wszystko co złego się dzieje,nosić baseny i dzwigać ponad 100kg pacj. Sprzątać gabineciki po lekarzach-jak zwykle, w imię powołania i oddania dla pięknego zawodu.Kiedy zaczniecie wreszcie się szanować.Nie podjęłam pracy w przychodni,bo mój zakres obowiązków polegał min. na posługiwaniu lekarzowi-tzn.sprzątaniu po nim miejsca pracy ,jakby po sobie flejtuch nie mógł posprzątać,powiedziałam pani koordynującej,że mamy 21 wiek i czasy posługiwaczek -pielęgniarek dawno się skończyły,są przepisy BHP i każdy ma obowiązek osobiście utrzymywać porządek na swoim stanowisku pracy,bo to bezpieczeństwo pracownika i pacjenta.Mało tego,nadal lekarze są przekonani i tego też uczą ich na studiach,że pielęgniarka to ich posługiwaczka,przykładów wykonywania czynności ,które upadlają mnie jako kobietę i pielęgniarkę mogę mnożyć na tym forum dużo.Tylko gdzie w tym wszystkim prawda,że zawód pielęgniarki jest samodzielnym i wolnym zawodem.Pielęgniarka w przychodni czy w szpitalu, też ma swoje stanowisko pracy,wykonuje zabiegi samodzielnie i jakoś sobie świetnie radzi,często lekarz nie potrafi opatrunku zmienić jak pielęgniarka nie poda mu wszystkiego pod nos,a jak nie ma czasu to jest zbulwersowany i stwierdza ,że w takim razie opatrunku nie wykona ,bo nie ma asysty.Niech któraś z nas , spróbuje pozwolić sobie na taką fanaberię .Nam nie wolno powiedzieć,że nie zmienię pozycji pacj. ważącemu ponad 100kg,bo zabraniają przepisy BHP dzwigania takich ciężarów.Nie uważam, że wykonuję wolny i samodzielny zawód.Teoretycznie tak można pięknie to nazywać,ale praktyka wygląda inaczej,a wygląda tak,bo zawód nie ma jasno sklasyfikowanych zakresów obowiązków.Dużo nerwów mnie kosztuje, zwracanie uwagi lekarzom,że śmieci po sobie wyrzucamy do kosza,pielęgniarka to nie sprzątaczka itp.Ale ktoś ich tego nauczył.A wypalenie zawodowe jest zdrowe, bo pozwala krytycznie spojrzeć na swoją pracę , po to, aby podjąć walkę o wizerunek nas samych i naszego zawodu.Pielęgniarstwo się zmienia, tak jak czasy w których żyjemy,medycyna prze do przodu,slogany o powołaniu ,miłosierdziu,o tym,że pielęgniarka ma być karna i posłuszna i robić wszystko bo wielbi przecież swoją pracę -są już nie aktualne.Smieszą mnie ludzie ,którzy twierdzą,że wąchanie kału i mycie zanieczyszczonych pośladków jest piękne.Uważam,że jest obrzydliwe,i ta czynność powinna być sowicie opłacana.Obrzydzenie do kału ,wymiocin,świerzbu,wszy itp . to nie efekt wypalenia zawodowego, ale to zwykły ,normalny ,ludzki odruch i tyle.

#14  2017.09.10 22:30:33 ~do 9

Właściwie to co chciałaś powiedzieć i czego konkretnie bronisz ,bo jakoś nie mogę uchwycić sensu twojego bełkotu? .

#15  2017.09.10 22:57:47 ~ad 9

Przez takie pustaki jak blondynka z wpisu nr 9 harujemy za miskę ryżu .