Komentarz na pielegniarki.info.pl: Niech jeszcze bardziej ograniczą personel pielęgniarski pracujący w oddziałach szpitalnych, powymyślali jakieś kategoryzacje...pracujemy jak woły pociągowe, ciągle coś nowego w obowiązkach, kto się zastanawia się jak i kiedy ten wół ma to wykonać a te procesy pielęgnowania...

Komentarze pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Niech jeszcze bardziej ograniczą personel pielęgniarski pracujący w oddziałach szpitalnych, powymyślali jakieś kategoryzacje. To pielęgniarstwo XXI wieku to istna paranoja, pracujemy jak woły pociągowe, ciągle coś nowego w obowiązkach, ale czy któraś z dyrektorek, naczelnych zastanawia się jak i kiedy ten wół ma to wykonać? A te procesy pielęgnowania czemu mają niby służyć? Zrobili z nas totalne idiotki, które mają odznaczać, że pacjent poklepany, że dostał krople, że wykonano okład by obniżyć temperaturę. Istne pierdoły i jak mamy wyrobić się na zakrętach.

Zobacz komentowany artykuł: Zakaz umów kontraktowych - tylko umowa o pracę?

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także aktualności według działów - Oferty pracy dla pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.08 21:14:11 ~Joasia

Za moich czasów takich bzdur na szczęście pisać nie musiałyśmy. I też nie zawsze był czas na pielęgnację, zwłaszcza na oddziałach zabiegowych (np.chirurgia ogólna). Była tak niezliczona fura zleceń do wykonania, bo jeszcze podawano antybiotyki domięśniowo, zazwyczaj co 6 godzin, taca uginała się od strzykawek (oddział 60 osobowy), leki doustne na zakręcie, zabiegi na ostro, profile, p/bólowe, lewatywy, sondy, uff, można wymieniać i to wszystko na jedne ręce. (salowych brak), że o jakiejkolwiek pielęgnacji nie było mowy, papierów też nie było mało. Więc nie bardzo sobie wyobrażam pisanie o czymś, czego nie mogłyśmy realizować. Ale to był XX wiek. A na studiach w procesie pielęgnowania najbardziej mi się podobała ocena działań. Majstersztyk.

#2  2017.09.09 00:05:58 ~Go

O,gdyby izbianki i kierowniczki miały ustawowy obowiązek przepracowania bezpośrednio z chorymi 1-go m-ca w roku(bez taryfy ulgowej) - na pewno okazałoby się, że połowa papierów niepotrzebna i że ludzi trzeba wiecej.To co-może podsuniemy taką swiatlą inicjatywę posłom? ŻArgumenty-że tracą kontakt z zawodem,bo medycyna sunie do przodu,a one lata przy pracy administracyjnej.My po 5 latach tracimy PWZ.No i że skoro biorą zembalowe,to muszą spełnić warunek pracy z chorym w szpitalu.Pozdrawiam!

#3  2017.09.09 06:11:30 ~Megin

Ja uważam że wobec braku pielęgniarek panie pielęgniarki z izbyt powinny pracować na oddziałach na dyżury dwunastkowe myślę że wiele spraw by to wyprostowało

#4  2017.09.09 06:54:36 ~Greta

Trudno sobie to wyobrazić,ale niebawem sytuacja zacznie się zmieniać na gorsze,bo będzie nas jeszcze mniej

#5  2017.09.09 09:34:00 ~do4

I nikt oprócz nas nie będzie się tym przejmował

#6  2017.09.09 12:38:27 ~piel

Lekarz, kierownik czy inny funkcyjny normalnie pracuje ,ma kontakt z rzeczywistością , jest wiarygodny dla studentów bo mówi o tym co rzeczywiscie robi na co dzień . A pielęgniarki funkcyjne i inne , pracujące na uczelniach oderwane od pielęgniarskiej rzeczywistości.

#7  2017.09.09 13:43:40 ~do 6

To prawda

#8  2017.09.09 14:58:34 ~służba

Wróćmy jak za dawnych lat do systemu ośmiogodzinnego;będziecie mniej wyeksploatowane a i pacjentów bardziej poznacie:)

#9  2017.09.09 15:11:21 ~buba

Żadnego dyrektora ani naczelnej ,ani izbianki to nie obchodzi że pielęgniarka"nie może wyrobić". Ważne aby w papierach było odfajczone, a jak w papierach nie będzie porządku (czyt.-nie wykonano zleceń z braku czasu) to i tak będzie wina pielęgniarki bo nie potrafi sobie pracy zorganizować. Czy w naszej polskiej rzeczywistości coś można zrobić? Żadne monity , apele , prośby i protesty -to skończy się powołaniem kolejnego zespołu urzędników ,komisji która będzie się "przyglądała", mierzyła czas wyk. czynności, a panie oddziałowe z licencją poganiacza stada. Tylko odejście od łóżek albo grupowe wypowiedzenia.

#10  2017.09.09 15:21:09 ~ja

Kategoryzacje i inne głupoty wymyślają umysłowo podobne do uczelnianych wykładowczyń,nie mające pojęcia o pracy w szpitalu.

#11  2017.09.09 15:49:13 ~do służby

Jestem za. A Ty chyba nigdy nie próbowałeś (łaś)ułożyć grafiku. To się weź za grafik i zrób go w 5 pielęgniarek (wszystkich łącznie) nie na dyżurze. Powodzenia.

#12  2017.09.09 16:30:30 ~do ~ służb

Powrót do dyżurów ośmiogodzinnych - już nigdy w życiu.Kto pracował,ten niech się wypowie.Zero życia.7 popołudniówek,2x po 5 nocek,pomiędzy tym pojedyncze ranki i wolne.Mam nadzieję,że to nie wróci. A a propos papierologii- mistrzostwo głupizny w dokumentacji dotyczącej przyjęcia pacjenta w oddział.Posadziłabym przy biurku tę,która to wymyśliła,żeby mogła się wykazać.

#13  2017.09.09 16:45:41 ~#13

Ostatnio wypełniałam papiery jednego pacj.po zab. operacyjnym-na nic nie miałam czasu,leki podawałam w biegu,nie zauważyłam w ferworze walki,że opatrunek pod kołdrą chorego jest przesiąknięty krwią -te papiery są niebezpieczne dla życia i bezpieczeństwa pacj. Natomiast praca na 3 zmiany to kolejny element,który spowoduje ,że zawód stanie się mniej atrakcyjny-na nic nie ma czasu,ciągle siedzi się w pracy,chory system,już kiedyś tak pracowałam.

#14  2017.09.09 19:14:46 ~a_

Ktoregos pieknego dnia postanowilam, ze predzej mi reka uschnie niz wypelnie druk z kategoryzacja. Oznajmilam glosno, ze dzis ostatni raz wypelnialam ten druk i finito! Nikt tego nie analizuje, nic z tego nie wynika/ dla nikogo : ani dla nas, ani dla pacjenta/ i samo wypelnianie dla zapisywania pustych miejsc mam w glebokim powazaniu. I stalo sie! Nie musimy juz tego wypelniac:)))

#15  2017.09.09 20:05:36 ~do 9,10,12

100/100

#16  2017.09.09 20:11:41 ~do 2,3,6

1000/1000

#17  2017.09.09 21:14:35 ~Rena

Moje drogie Panie macie racje w sprawie Pań mgr, które pomyliły, swój zawód z "papierologią", większość z tych osób mylą zawód pielęgniarki z urzędniczką. Mało która próbowała pracować bezpośrednio pacjentem. Nie umniejszam zasług związanych z dokształcaniem. Dla mnie drogie Panie wyższe stawki powinny być związane z obowiązkami jakie te Panie powinny wykonywać w ramach swego wyższego wykształcenia, a więc: kroplówki, iniekcje,opatrunki, pielęgnacja odleżyn i inne zabiegi przy pacjentach bezpośrednio bo po to robiły mgr. Jako wyżej wykształcone. Z poważaniem Rena

#18  2017.09.09 21:43:08 ~ja

Bezsensowna papierologia powstała razem z gwałtownym wzrostem ilości magisterek spragnionych biurokratycznych wyzwań

#19  2017.09.09 23:30:26 ~do 6

Twoja wypowiedź porusza interesujący temat i nasuwa pytanie, kto lub od kiedy wprowadzono pielęgniarki "funkcyjne" lub nauczające zawodu bądź prowadzące prace badawcze z zakresu pielęgniarstwa, a jednocześnie nie wykonujące na co dzień praktyki pielęgniarskiej ?

#20  2017.09.10 03:05:45 ~piel

Powinno obowiązywać hasło-Nie dla wysokokształconych idiotów,opracowujących papierologię dla uczciwie pracującego personelu medycznego.

#21  2017.09.10 12:26:22 ~a_

Drogie koleżanki: magisterki nie maja z tym nic wspólnego. To dyrekcja do spółki z naczelna i oddziałowymi zabezpiecza sobie plecy i niestety nam też tymi papierkami. Prosty przykład: w procesie pielegnowania np. pisze sie, ze odleżyna została w taki to sposób zabezpieczona, chory oklepany itp, czyli zapisane=zrobione, tak? Nie tak jak kiedyś, kiedy to robiłyśmy i nie zapisywałyśmy. Coś co nie jest zapisane, nie istnieje. Taka jest dzisiaj rzeczywistość, a że nie mamy na to czasu z różnych powodów, to już całkiem inna historia.

#22  2017.09.10 12:47:12 ~do21

Twoje uzasadnienie jest słuszne,ale idzie o to gdzie są kurwa granice zwalania tychże dodatkowych, koniecznych czynności na mikroskopijną ilość pielęgniarek?

#23  2017.09.10 14:27:48 ~a_

Zebysmy nie wiem jak tu kurwowaly, to niczego nie zmieni. Niestety. Braki personelu beda jeszcze wieksze, a karteluszek wszelakich przybywa w zastraszajacym tempie! Po prostu: jezeli nikomu sie nie chce wypelnic jakiegoś druku, to na pewno podrzucą to nam:)))) I wkurwiaszcze i smieszne to! Dajemy sie wkrecąc . Niestety! Ciągle dajemy sie wkręcać w niezliczone druki! A oddzialowej reką każdorazowo usycha, jak musi coś wypełniać:(((

#24  2017.09.10 16:56:40 ~do 23

Zawód pielęgniarki jest formalnie regulowany w Polsce. Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. w art.4 i 84-87, opisuje praktykę pielęgniarską. Z tego wynika, że wszelkie "wkręcanie" jest ograniczone przez Ustawodawcę. Przekroczenie tych zapisów to złamanie prawa.

#25  2017.09.10 17:46:46 ~do24

Łamanie prawa na pielęgniarkach jest dobrze pilnowane przez nasze przedstawicielki,więc dygnitarze mogą robić co tylko chcą,a pielęgniarki mają wykonać i cicho siedzieć.

#26  2017.09.12 01:21:53 ~piel

Zostawmy to łóżko chorego w oddziałach są konowały doktorzy zabezpieczą potrzebujących a my na strajk a właśnie jeszcze przydupasy oddziałowe zostaną, może wtedy coś zdziałamy inaczej na odcinku same nogi powyciągamy w jedności siła, pisząc tu, wylewając swój jad i frustrację nic nie wskóramy

#27  2017.09.12 19:53:06 ~piel.

A więc woły pociągowe, odezwijcie się w końcu a nie chowacie głowy w piasek myślicie że oddziałowa i naczelna wszystko za was załatwią, lepsze pensje, kursy darmowe, mniej pracy więcej personelu, na litość boską jak przychodzi co do czego to nikt nie ma nic do powiedzenia wszystkim dobrze!

#28  2017.09.12 23:50:36 ~piel

Masz rację 27 i polecą na kursy, opłacą się z pożyczki lub dodatkowego etatu bo większość t z wiochy się wyrwała i myślą, że pana boga za nogi złapały a z wiochy to pracowite są woła przerobią i dla tego tak mamy przez ten plebs wsiowy

#29  2017.09.13 08:56:27 ~do izb pie

Zacznijcie mieć dyżury po kilka w miesiącu na ciężkich oddziałach ,to od razu papierologię zmniejszycie

#30  2017.09.13 11:31:48 ~do27,28

Racja

#31  2017.09.13 14:30:20 ~Do #28

"Z miastaście-dupaście" - pewnikiem kompletna idiotka z Warsiawy.