O, gdyby izbianki i kierowniczki miały ustawowy obowiązek przepracowania bezpośrednio z chorymi 1-go m-ca w roku (bez taryfy ulgowej)...

Pielęgniarstwo 2017.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

O, gdyby izbianki i kierowniczki miały ustawowy obowiązek przepracowania bezpośrednio z chorymi 1-go m-ca w roku (bez taryfy ulgowej) - na pewno okazałoby się, że połowa papierów niepotrzebna i że ludzi trzeba więcej. To co-może podsuniemy taką świetną inicjatywę posłom? Argumenty - że tracą kontakt z zawodem, bo medycyna sunie do przodu, a one lata przy pracy administracyjnej. My po 5 latach tracimy PWZ. No i że skoro biorą zembalowe, to muszą spełnić warunek pracy z chorym w szpitalu. Pozdrawiam!

Zobacz komentowany artykuł: Komentarz na pielegniarki.info.pl: Niech jeszcze bardziej ograniczą personel pielęgniarski pracujący w oddziałach szpitalnych, powymyślali jakieś kategoryzacje...pracujemy jak woły pociągowe, ciągle coś nowego w obowiązkach, kto się zastanawia się jak i kiedy ten wół ma to wykonać a te procesy pielęgnowania...

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także aktualności według działów - Oferty pracy dla pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.09 15:08:09 ~a_

Dyzur x w m-cu , ale dyzur samodzielny na oddziale min.30 osobowym! Jestem ZA! :))))))))

#2  2017.09.09 15:21:54 ~rene

Ja też jestem Za!

#3  2017.09.09 15:35:46 ~b.b

To dobry plan. Jak wiekszosc dobrych propozycji raczej nigdy nie wejdzie w życie, ale mimo wszystko daje do myślenia.

#4  2017.09.09 16:01:02 ~Taaak

Już nie raz przychodziło mi to do głowy,żeby wpuścić te "mądrale" pomiędzy chorych.Tylko pacjentów żal.

#5  2017.09.09 16:05:22 ~Ewa

Przydałoby się.Również tym,które kształcą młode pokolenie pielęgniarek na podstawie wiadomości z książki lub internetu,bo z prawdziwym pacjentem miały do czynienia lata świetlne temu.

#6  2017.09.09 20:13:36 ~MaX

Niema co biadolić tylko powinnyście głosować na nowe osoby. Ciągle te same kolesiostwo jest wybierane. Przez kogo? Kolejnym wymogiem powinna być kadencyjność.

#7  2017.09.09 20:32:23 ~odcinkowa

Oddziałowe i naczelne też obowiązkowo 1 miesiąc na odcinku.A nie pilnowanie stołka i wchodzenie w układy by go nie stracić.

#8  2017.09.10 01:44:08 ~piel

To jest jedna wielka sitwa ogromna sekta tam normalnego człowieka nie dopuszczą, same się wybierają, podkładając jedna drugiej a z góry wiadomo kto zostanie, a jak jakaś osoba się wkradnie to po krótkim czasie gra na tych samych skrzypcach, każdy to zna z własnego podwórka i z tym procederem wybierania się wzajemnie nikt nie może skończyć

#9  2017.09.10 05:45:18 ~Megin

Cudny pomysł juz dawno o tym mowiłam Ciekawe doswiadczenie i niech zostaną na pojedynczy dyżur przy normalnym ruch na oddziale tylko współczuję tej która odbierałaby po niej dyzur

#10  2017.09.10 05:58:41 ~piel

Izby to elita stworzona nie po to żeby orać jak plebs i zarabiać grosze.

#11  2017.09.10 08:34:01 ~Łucja

Macie świętą rację tylko więcej powinnyście się angażować bo gadaniem po kątach nikt się nie przejmuje ! W marcu na zjeździe delegatów w izbach złożyłam wniosek o odebranie izbom 13 stek i przekazanie na nasze sanatoria i sieroty po nas - sala wstrzymała oddech bez słowa a paniczki po dłuższym namyśle powiedziały że 13 nie mają tylko premie roczne i co Wy na to ? Sala milczała pomimo mojego głośnego sarkazmu !

#12  2017.09.10 11:38:23 ~Qqlka

Również uważam, że powinny pracować przy łóżku pacjenta. Myślę, że wtedy miałyby lepsze i trafniejsze spostrzeżenia i pomysły ulepszeń dotyczących zawodu. Są to doświadczeni a z pierwszej. Poza tym my tracimy prawo wykonywania zawodu po 5 latach a one mają taryfę ulgowa. I w takim przypadku Zebalowe byłoby jak najbardziej zasłużone.

#13  2017.09.10 11:54:20 ~do 11

To święte z pól i łąk! Nagrody roczne! A czym to się różni od 13-tek! Jak można! Tam pazerność jeszcze większego kalibru! U schyłku mojej "kariery zawodowej" jeszcze dobijają tym.

#14  2017.09.10 12:01:05 ~do 8

Jeden sposób chyba na nie. Wszystkie, jak jedna z umówionym miesiącem przestajemy płacić składki. Wcześniej musimy na piśmie w księgowości złożyć pismo o nieodprowadzanie z pensji składek na rzecz Izb Piel. Myślę, że nawet jak cały personel pielęgniarski z danego szpitala tak zrobi to co, zabiorą nam prawo wykonywania zawodu? A co z przetrwaniem szpitala? Pomyślmy. Niech się zrobi głośno na całą Polskę! Czas coś z tym zrobić! Musi być głośno w kraju i to z różnych miejsc.

#15  2017.09.10 12:40:10 ~do14

Działanie niezgodne z przepisami prawa kończy się egzekucją komorniczą,więc z tym co proponujesz to nie wyjdzie.Ale np można zbojkotować prowadzone przez izby gówniane szkolenia i spowodować w ten inteligentny sposób zmniejszenie ich dochodów.

#16  2017.09.10 12:50:30 ~Aja tra

Jestem za.

#17  2017.09.10 14:22:06 ~do 15

Ja wiem, że odwet to zajęcia komornicze. Ale jakby było nas bardzo dużo, całymi szpitalami,to byłoby głośno i w końcu może by się coś ruszyło. Byłyby tak bezduszne dla tak poniżonej grupy zawodowej i dobiłyby nas komornikami? To chyba byłby sygnał dla władz, nie wiem, prokuratury? Ja wiem, że prawo jest po stronie izb, ale może czas to zmienić.

#18  2017.09.10 16:24:08 ~Go

Nie licz na ludzkie odruchy ze strony tej "sekty"- tak,to doskonałe określenie dla Izb.Wedlug mnie powinno byc ich mniej.

#19  2017.09.10 17:06:20 ~anna

Jestem za likwidacją izb pielęgniarskich to darmozjady utrzymujące się z naszych składek .Izby są jak ZUS wypasione budynki w środku luksusowo i panie które wiecznie się goszczą wręczają sobie kwiatki i złote czepki z odpowiednią gratyfikacją.Spróbuj poprosić w izbach o pomoc nigdy jej nie otrzymasz . Jestem za likwidacją tego nikomu nie potrzebnego tworu i ich śmiesznych biuletynów szkoda papieru

#20  2017.09.11 09:47:38 ~do19

Izby mam w dupie,tak jak one mnie.Nie chodzę tam,bo nie ma po co,na durne kursy też.Tyle jako zwykła obywatelka mogę zrobić,nic więcej.

#21  2017.09.12 10:07:27 ~pielegniar

Powinny pracować tak jak my, wtedy takich bzdur by nie podpisywaly. Ciekawe czy one magisterki dałyby sobie odebrac status wyzszego wyksztalcenia i pieniedzy. Same tylko o skladki walcza!

#22  2017.09.13 01:44:12 ~do 20

O , doskonale