Emigracja polskich pielęgniarek

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

Ministerstwo zdrowia o migracji pielęgniarek i położnych. Ile z nich wystąpiło o zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje zawodowe? Ile pozytywnie przeszło procedurę uznania kwalifikacji za granicą? Na powyższe zapytania senatora z dnia 9 czerwca 2016 roku ministerstwo zdrowia odpowiedziało w dniu 28 czerwca 2016 roku. Poniżej przytaczamy fragmenty odpowiedzi: „Odnosząc się do skali migracji pielęgniarek i położnych należy nadmienić, że szacowana ona jest na podstawie różnych danych, np. na podstawie liczby zaświadczeń potwierdzających kwalifikacje zawodowe wydawane przez samorząd zawodowy oraz na podstawie udostępnianych przez Komisję Europejską informacji o uznanych kwalifikacjach zawodowych. Równocześnie należy mieć na uwadze fakt, że swoboda przepływu osób jest jedną z fundamentalnych swobód Unii Europejskiej. Od 2014 r. do 2015 r. w Polsce wydano 18 966 zaświadczeń na potrzeby uznawania kwalifikacji zawodowych dla pielęgniarek i położnych. Czytaj dalej...

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.11 16:42:42 ~motyl

Niech nie mydlą OCZU TYM SPECJALISTKOM GRATULACJAMI tylko lepiej niech powiedzą ILE? za te specjalizacje dostaną PODWYŻKI . To dopiero, jest dobre pytanie a gratulacje niech SOBIE DARUJĄ BO ŻADNA W TYM ICH ZASŁUGA . Chciały i miały chęć te Panie to robiły specjalizacje > A oni CO ? chcą w ICH BLASKU OGRZAĆ SWOJE CZTERY LITERY jak zwykle zresztą . WARA ŁAPY OD TYCH PAŃ bo to nie WASZ TRUD I WKLAD .

#2  2017.09.11 18:53:02 ~ja

Wyjeżdżajcie, wszystkie, które czują się na siłach. Niezależnie od wieku bo tu wykończą nas do reszty. Zawsze byłam przeciwna takiemu zdaniu, bo kto będzie się opiekować nami, tu w kraju. Ale to i tak nie uratuje polskich szpitali a tylko wykończy pielęgniarki. Do mnie to już dotarło.

#3  2017.09.11 19:49:52 ~Paulina

Planuje wyjazd.Anglia.Irlandia. Ktos chetny? Razem razniej. el.paulina@wp.pl

#4  2017.09.12 15:50:44 ~ja

Ja za stara już, ale gdybym była młodsza spieprzałabym z tąd.

#5  2017.09.14 07:49:54 ~Elq

Za granica gdzie pracuje taki opiekun ma dwa razy mniejsza pensje od pielegniarki

Dodaj komentarz