Niebywała historia... Ministerstwo zdrowia w dniu 12 kwietnia 2018 roku w sejmie, ustami wiceministra Króla, wypowiada się w kwestii weryfikacji kwalifikacji lekarzy i pielęgniarek. W przypadku lekarzy, to wiceminister podkreśla, że sposób weryfikacji kwalifikacji musi być długi i pod wiodąca rolą izby lekarskiej. Natomiast w przypadku pielęgniarek, to dyrektor szpitala będzie oceniał czy kwalifikacje są odpowiednie.

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi.


Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 12 kwietnia 2018 roku

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Józef Król: 


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.14 15:34:20 ~omcmgr

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Józef Król mówi : "myślimy, pracujemy". Kłamie - winno być - przyjmujemy nagrody.

#2  2018.04.14 16:01:23 ~Anna

To znaczy że izba pielęgniarek niepotrzebna , wszyscy to wiedzą oprócz izbianek

#3  2018.04.14 16:33:15 ~piel. dypl

Nie czytał Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej albo nie radzi sobie z treścią?

#4  2018.04.14 19:31:14 ~Enia

Należałoby poddać natychmiastowej weryfikacji kompetencje tegoż pana, a ponieważ widać i slychac,że nie ma najmniejszych nawet to powinien być oderwany od koryta z nagrodami - sio do budy! Żenujący bełkot!

#5  2018.04.14 20:48:20 ~ona

Ciekawe który dyrektor lub naczelna zdecyduje się podjąć ryzyko zatrudniając ukraińską pielęgniarkę z innym wykształceniem bez nostryfikacji dyplomu ? zważając na to że mamy mega roszczeniowe społeczeństwo i w przypadku jej błędu kto poniesie odpowiedzialność tu prokurator się kłania

#6  2018.04.15 06:35:03 ~do5

Martwmy się o siebie,dyrektorzy sobie poradzą bez naszej troski

#7  2018.04.15 06:55:36 ~Do 5

Ja Ci powiem jak będzie . Zatrudnia Ukrainki na stanowisku opiekuna medycznego, a z czasem będą wykonywały to co pielęgniarki.

#8  2018.04.15 08:10:33 ~Pielęgniar

Ukraińskie pielęgniarki muszą tak jak i nasze mieć prawo wykonywania zawodu. Owszem można je zatrudnić na stanowisku opiekunki, ale czy za 2 tysiące jest się w stanie w Polsce utrzymać, wynajem mieszkania itd.

#9  2018.04.15 10:16:13 ~ja

Do 7 prawda ale to my za nie będziemy się tłumaczyć będą niezle cyrki ale dziadostwo nie dac swoim a obcym a lekarzom dali i to szybko ! Dlaczego my nie protestujemy ? W telewizji w ogóle temat nie naglosniony nt. ukrainek - celowo - cóż za chamstwo !

#10  2018.04.15 10:24:45 ~Do 8

Zapewne nie .czymś je zwabia! Widzisz kochana , że bardziej się dba o Ukrainki ( refundacja studiów, zaraz pewnie korzystne zakwaterowanie i cholera wie co jeszcze) A nie dba się o te koleżanki, które już pracują i które w większości chciałyby w kraju zostać, ale Ojczyzna ma je w powazaniu! Troszkę sobie same jesteśmy winne. Siedzialysmy zawsze z podkulonym ogonem , a jeśli już doszło do strajku , to wystarczył rzucony ochlap , albo zagranie na emocjach ( to niemoralne, niewinne chore dzieci zostają bez opieki , nie macie serca , jesteście pazerne) i pedzilysmy spowrotem na oddziały! A oni się z nas śmiali , dalej się śmieją i mają nas za nic , bo wiedzą, że gadaniu się skończy! Więc nie gadajmy tylko działajmy!

#11  2018.04.15 11:15:00 ~Piel.

Do 10 zgadzam się, ale to "troszkę" zamieniła bym na: mocno sobie zaszkodziłsmy i dalej to będzie trwać przez harówke na kilku etatach. A do 9 - prawda