Łódź - w szpitalu na zwolnieniach przebywa już ponad 30 pielęgniarek. Dyrektor: mamy epidemie i ona się powiększa! Pielęgniarki: liczba pielęgniarek na L4 może zwiększyć się do 60. Dyrektor: spodziewałem się takiej sytuacji, kiedy podwyżki dla lekarzy wywalczyli rezydenci...

Pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich.

                    Kliknij tutaj, aby zobaczyć całość...

Zobacz także:

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko...


Gazeta Wyborcza: Szpitale w Łodzi. Dyrekcja Kopernika: "Protest pielęgniarek może sparaliżować pracę szpitala"


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.19 07:02:23 ~MeadowDew

Znając dyrektora to 300zł brutto dodatku do pensji. Jak to jest że dla lekarzy są pieniądze a dla pielęgniarek nigdy nie ma ?

#2  2018.04.19 07:29:12 ~piel.

Brawo pielęgniarki z Łodzi i tak trzymać.W naszym zawodzie wszelkie podwyżki odbywają się poprzez walkę bo nikt nas nie ceni,a więc ceńmy się same i nie zadawalajmy się ochłapami,bierzmy przykład z lekarzy. Teraz jest nas czas.

#3  2018.04.19 07:38:29 ~Gosc

Brawo pielęgniarki z Łodzi walczcie o swoje

#4  2018.04.19 08:09:01 ~piel.

Tak brawo pielęgniarki z Łodzi ale i dołączcie pielęgniarki z całej Polski ! Nawet jednego słowa nie było w ogólnopolskich mediach żeby to bogowie byli ! A dyrektor obrzydliwy szyderca nazywa sytuację epidemia ? Teraz dyrektor niech dźwiga pacjentów to szybko poszerzy krag epidemii !

#5  2018.04.19 08:20:40 ~piel

Wszędzie zadowolone,bo u nich lekko i dostatnio biją tylko Łodzi brawo.

#6  2018.04.19 08:28:27 ~Pielegniar

Pielęgniarki z Łodzi, tak trzymać. Siła jest w jedności i grupie. Wierzę że konsekwencją osiągniecie zamierzony cel. Nie poddawajcie się. Media też zaczną widzieć problem to jest kwestia czasu. Obawiają się lawiny strajków. Może czas zacząć działać?

#7  2018.04.19 08:31:09 ~Benedykt X

Brawo ,Panie z Łodzi -jako nieliczne macie godność i honor (no i jaja)

#8  2018.04.19 09:08:08 ~mm

Brawo koleżanki! Podziwiam wasza solidarność. Wszyscy się przyzwyczaili ze pielęgniarki chodzą chore do pracy. U nas jedyne L4 jakie pamiętam to ciąża albo wypadek samochodowy, tak nas wytresowali.

#9  2018.04.19 09:31:16 ~liz

Trzymam za Was kciuki, koleżanki.

#10  2018.04.19 10:03:33 ~Piel

Chore pielegniarki z radioterapii z kopernika zastapily nieobecne w pracy na ortopedii.To sie nazywa solidarnosc.

#11  2018.04.19 10:06:58 ~ja

Dlaczego nie ma odzewu na całą Polskę, na co czekamy? Przecież nikt nam nie da godnie zarabiać , teraz nasze braki kadrowe trzeba wykorzystać. Gdzie są nasze związki, jak zwykle śpią!

#12  2018.04.19 10:06:58 ~ja

Dlaczego nie ma odzewu na całą Polskę, na co czekamy? Przecież nikt nam nie da godnie zarabiać , teraz nasze braki kadrowe trzeba wykorzystać. Gdzie są nasze związki, jak zwykle śpią!

#13  2018.04.19 10:18:42 ~ja

Do 10 - ktoś tym prymitywom z radioterapii powinien dac nauczkę obrzydliwa pazerność na kasę prymitywy poszły ! SKANDAL! DLACZEGO SPRAWA ŁODZKICH PIELĘGNIAREK NIE ZOSTALA NAGLOSNIONA W MEDIACH OGOLNOPOLSKICH - NAWET W TZW. BRUKOWCACH BRAK INFO ! CO ZA ZLOSLIWY I WREDNY DYREKTOR TAM JEST JAK MOZE PONIZAC PIELĘGNIARKI 300 ZL ? TYM BARDZIEJ, ZE PRZEWIDYWAŁ ! CO NAUCZYL SIE OD CENTRUM ZDROWIA DZIECKA I TEZ DAJE 300 - TYLKO NIE BADZCIE TAKIE GLUPIE JAK TE Z CZDZ I NIE PODNOSCIE OCHLAPOW ! WCZORAJ SZUMOWSKI WYSTAPIL W GOSCIU WIADOMOŚCI W TVP 1 I NAWET SLOWA O PIELEGNIARKACH - TROCHE TYLKO O MEDYCYNIE SZKOLNEJ ALE ZEBY NIC NIE POWIEDZIAL O PIELEGNIARKACH Z ŁODZI ?

#14  2018.04.19 10:26:57 ~Piel.

Do 6 zanim media zaczną mówić siła osłabnie i nie bedzie napiecia na caly kraj - znowu zduszą wszystko w zarodku ! NA CO CZEKAMY - NA UKRAINKI ZEBY NAM KASE WYRWALY ? ! PO TAK CIĘŻKIEJ PRACY W SZPITALU MAMY UPOKARZAJACE EMERYTURY NAJNIZSZE W INNYCH ZAWODACH GDZIE PLACONE BYLY TRZYNASTKI TE EMERYTURY SA WYZSZE ! PIELEGNIARKA GORZEJ TRAKTOWANA OD SPRZATACZKI W SZKOLE TE MAJA TRZYNASTKI ! A PTOK ŚPI MALAS ? O SZCZUREK NAWET NIE PYTAM !

#15  2018.04.19 10:29:31 ~Ja

Do 13-14 b. dobrze napisane

#16  2018.04.19 10:49:56 ~e_

Rezydenci dostali szybko podwyżki nie dodatki i to nie małe - to niech sobie po pracują teraz za pielęgniarki - niech spróbują tego miodu ! Podobno opatrunki robią a czy baseny też noszą ? Pewnie salowym nakazano i już salowe mogą teraz pracować przy pacjentach !

#17  2018.04.19 10:53:42 ~do 16

Prawda - mało komentarzy - reagujcie !

#18  2018.04.19 10:56:36 ~Piel

Do 6 jakie może co za może ! Natychmiast !

#19  2018.04.19 11:01:14 ~ja

Do 11 nie śpią tylko udają ze śpią najlepiej śmieci pod dywan jak zwykle NA CO MY CZEKAMY - NA UKRAINKI ?

#20  2018.04.19 11:09:02 ~Agnieszka

Brawo dziewczyny. Może to szansa i dla nas.polaczmy siły?

#21  2018.04.19 11:17:19 ~ab

Do 29 i po co to może? zamiast POLACZYMY SILY W CALYM KRAJU !

#22  2018.04.19 11:18:42 ~do 16

Bardzo słuszne uwagi - celny komentarz

#23  2018.04.19 11:31:38 ~PIEL

Teraz może być tylko gorzej. Jeżeli pielęgniarki w szpitalu, w którym jest źle teraz się nie postawią, będą docelowo pracować za minimum, tak jak Ukrainki, które na swoją odpowiedzialność ściągnie dyrektor szpitala i zatrudni je na początek jako opiekunki. Teraz jest ostatnia szansa. Ja wolałabym, żeby mnie wyrzucili z pracy niż znosić takie upokorzenia. Oni mają w dupie nasze wykształcenie. Nie dadzą nam tego. Postawmy się jak lekarze. Idźcie na L4, a nie dajcie się delegować na inny oddział.

#24  2018.04.19 11:58:20 ~Gosia pie

Brawo za odwagę zdrówko najcenniejsze . powinna taka akcja być w całym kraju w każdym szpitalu to może coś by ruszyło.

#25  2018.04.19 11:59:45 ~em

Spr . nigdzie w żadnym portalu głównym w prasie czy w głównych mediach telewizyjnych nie ma żadnych info na temat pielegniarek z ŁODZI ! O LEKARZACH KAZDE INFO BYLO OD RAZU TAK JAK I PODWYZKI - PAZERNE HAROWKI ZOSTAWCIE WAKATY I NA L-4 POZOSTALE TEZ I TO WSZEDZIE ! WALCZCIE O GODNE PODWYŻKI AK KIEROWCY WYWALCZYLI OSTATNIO NAWET NIE PROTESTOWALI TYLKO ZAGROZILI STRAJKIEM MINIMALNA 4,400 PLUS PREMIA

#26  2018.04.19 12:19:30 ~piel.

Pielegniarek nikt nie szanuje i my same się nie szanujemy. Wczoraj przeglądając pismo ZDROWIE z maja/2018 zwróciłam uwagę na majowe kalendarium. I tak 11 maja jest Dzień bez Śmiecenia a 14 maja Dzień Farmaceuty i cyt." warto złożyć życzenia swojej "Pani magister", która również ma wkład w dbanie o nasze zdrowie. 12 MAJA MIEDZYNARODOWY DZIEN PIELEGNIARKI ZOSTAL POMINIETY ! JAK ZWYKLE TOTALNE POLSKIE LEKCEWAZENIE !

#27  2018.04.19 12:32:26 ~Pielegniar

Dziewczyny z innych oddzialow solidaryzujmy sie z nimi i od poniedzialku rowniez zacznijmy dbac o swoje zdrowie Kopernik ruszamy bo te 300 zl zaproponowane to zenujace. Odwagi dziewczyny

#28  2018.04.19 13:12:53 ~anna

Moze to poczatek czegos wiekszego, jestem za

#29  2018.04.19 13:24:29 ~Anna

Może napiszmy do ministra niech zlikwiduje organy w pielęgniarstwie, bo i tak nic nowego nie wnoszą, pobierają pieniądze. Strategia i to wszystko co wymyśliły, a nam jak bylo, to nadal jest źle.Chcemy zarabiać więcej niż za granicą, bo robimy więcej. Ciężko pracujemy, dźwigamy itd, niech one zobaczą jak to jest ciezko pracować i marnie zarabiać!

#30  2018.04.19 14:18:15 ~pielegniar

Mam pytanie jaka podstawa dla pielegniarki jest zadawalajaca ,mam na mysli szpital zabiegowy

#31  2018.04.19 14:23:58 ~piel.

BRAWO, BRAWO I WIELKI SZACUNEK DLA PIELĘGNIAREK Z ŁODZI MOŻE TO BĘDZIE SPOSÓB I OBY BYŁA DUŻA SOLIDARNOŚĆ W ŚRÓD WAS KTÓREJ BRAKUJE W NASZYM ŚRODOWISKU I PRZEZ TO WSZYSCY SIĘ Z NAS ŚMIEJĄ W DUCHU ŻE NIC NIE OSIĄGNIEMY.

#32  2018.04.19 15:10:58 ~Piel

A w TV jak zwykle umarli są najwazniejsi, bo już nic nie chcą. Zróbmy ogólnokrajową akcję - Pielegniarko Zadbaj o Swoje Zdrowie .

#33  2018.04.19 15:28:14 ~pielęgniar

My się dziwimy ,że w TV cisza, ale na stronach NIPIP też nie ma żadnych informacji, czyżby strach , że cały kraj się ruszy?

#34  2018.04.19 15:38:42 ~do 33

A my się dziwimy ; że ponad 3000 czytających powyższy wątek i tylko ponad 30 komentarzy - strach, lenistwo czy pazerstwo pielegniarkom odbiera rozum ? Akurat strach NRPIP - WIELKIE UDAWANIE, ZE WSZYSTKO JEST OK. ! PISOWSKA CENZURA DZIAŁA - ZA PLATFORMY JAK GINEŁY DZIECI Z RĄK PATOLOGICZNYCH RODZICÓW TO MÓWIONO W WIADOMOŚCIACH GŁÓWNYCH TVP A TERAZ CODZIENNIE MOC TAKICH ZDARZEŃ A INFO TYLKO W KOMERCYJNYCH STACJACH TELEWIZYJNYCH - TAKIE CZASY - ZAKŁAMANIA I OBLUDY !

#35  2018.04.19 15:40:39 ~piel.

Do 28 jakie może? ma byc !

#36  2018.04.19 15:45:59 ~My

Do 32 super pomysł! CZAS PRZYSTĄPIĆ DO WIELKIEJ I WYTRWAŁEJ AKCJI - WALKI W CAŁYM KRAJU ! Popieramy 34 !

#37  2018.04.19 16:00:24 ~do36

Małe,lokalne proteściki nikomu niczego nie zmienią,a ogólnopolskiej akcji zarząd nie zorganizuje,bo to nie w jego interesie.Worek pokutny na umęczony kark,albo ewakuacja jak najdalej od pokutnego zawodu.

#38  2018.04.19 16:13:41 ~piel

Ponad 30 pielęgniarek z Łodzi uznało wreszcie za priorytet własne życie ,własne zdrowie i własną godność.

#39  2018.04.19 16:18:05 ~Gość

Do Pań które mają dziwne zdanie na temat pielęgniarek z radiotrapii. Te prymitywy nie chodzą na ortopedię, naczyniówkę i inne oddziały, bo chcą, dostały oddelegowanie od dyrektora, więc jest to polecenie służbowe i te prymitywy czy chcą czy nie chcą muszą.

#40  2018.04.19 16:26:28 ~PIEL.

Do 34 bardzo dobrze napisane - 500 plus dostają na potęgę to piją i bija! A dlaczego w szpitalach nie ma siostrzyczek milosierdzia-zakonnic ? Przecież bliźniemu trzeba pomagać ! NIC Z TEJ ŁODZI NAM NIE WYJDZIE PROTEST OGÓLNOKRAJOWY NIE MA SZANS - SAMO SIE NIE ZROBI A PAZERNE HARÓWY DADZĄ RADĘ OBSKACZA I ŁÓDŹ I CALA POLSKE W DYZURACH ZASTEPCZYCH - TU LEZY PRZYCZYNA ALE I NIEWOLNICTWO W BARDZO OKROJONYCH ZESPOLACH SPOWODOWANE LEKIEM PRZED WALKĄ ALE I I LENISTWEM A NAWET PRZYZWYCZAJENIEM DO HAROWY - NIE TYLKO PAZERNEJ !

#41  2018.04.19 16:42:53 ~mx

Do 37 wstarczyla by nasza zwykla uczciwa solidarnosc zawodowa, że od jutro bierzemy zwolnienia lekarskie i organizujemy się same bez rządowych związków. PytanIe do pielegniarek z ŁODZI : CZY PRZEKAZAŁYSCIE INFO DO MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH ? ZACZNIJMY OD NAGŁOŚNIENIA SPRAWY I TO SZYBKO - TO PIERWSZY KROK ! I piszcie tu pod tym tematem bo jakoś kiepskie to zainteresowanie!

#42  2018.04.19 16:44:55 ~Piel.

Do 41 super

#43  2018.04.19 16:52:26 ~Piel.

Do 27 jakie dziewczyny i jak tak słyszą inni jak do siebie mówimy to jesteśmy dla nich takimi tylko dziewczynamI. Jesteśmy : KOLEŻANKAMI - KOLEGAMI

#44  2018.04.19 16:56:02 ~Ja

Do 43 słuszna uwaga

#45  2018.04.19 17:03:29 ~do 39

Do 39 bzdura mogły odmówić pracują na innym oddziale może to uderzyć w pacjentów a ponadto była jeszcze opcja L-4 . Bzdury i mydlenie oczu !

#46  2018.04.19 17:07:16 ~piel.

Do 13. to,że kilka pielęgniarek z radioterapii zostało w trybie nagłym oddelegowane na ortopedię i nie miały czasu na podjęcie jakichkolwiek kroków,nie oznacza ,że nie solidaryzują się z koleżankami.Jeżeli pani nie zna realiów,to niech się nie wypowiada prymitywnie!

#47  2018.04.19 17:07:27 ~piel.

Do 45 oczywiście, że tak ! zgadzam się z wypowiedzią!

#48  2018.04.19 17:18:34 ~do 45

Prymitywny to mało powiedziane - podlizuchy i dupowlazy jeszcze !

#49  2018.04.19 17:21:36 ~PIP

Do 46 miały prawo odmowy !

#50  2018.04.19 17:53:45 ~piel

Judasze z radioterapii ! na szubienice z nimi

#51  2018.04.19 18:04:35 ~?

To dlaczego te z radioterapii nie " zachorowały", skoro jest epidemia w Łodzi?

#52  2018.04.19 18:32:44 ~Piel m

Jestem jak najbardziej za. Tez jestem z Łodzi i z chęcią poszedlbym w ślady za kolezankami z Kopernika ale u mnie w szpitalu koleżanki boja sie utraty pracy i nie chca strajkowac. A to jest jedyna droga by wegzekwować podwyzki. Uwazam ze w każdy szpital w Lodzi mniej czy wiecej nas ale powinno zrobic to samo. Pokazać ze bez nas ochrina zdrowia nie istnieje. To my powinnismy nadawac ton rozmow. Nas jest najwiecej. Odwagi ! Zasługujemy na podwyzki i szacunek i to jest najwyzszy czas zeby zadbac o zdrowie i pracowac na 1 etat za godne pieniadze.

#53  2018.04.19 18:43:37 ~zaniepokoj

Koleżanki nie oceniajcie jeśli nie znacie sytuacji. wszystkie jesteśmy ofiarami tego co się stało. Lekarze z ortopedii wywalczyli dla siebie ogromne podwyżki idąc na zwolnienia, ale odwołali operatywę- można było? Potem podpuścili pielęgniarki, kazali im odrzucić proponowane 300 zl i zachorować, ale operatywy już nie wstrzymali, tylko pracują pełną parą, bo muszą zarobić na swoje.I już nie solidaryzują się z koleżankami- czy to w porządku. Dodatkowo natychmiast podpiął się pod nie waleczny i nadąsany lekarz związkowiec, który przy okazji żąda 3 średnich krajowych dla kolegów. Pielęgniarki z innych oddziałów ratują sytuację,bo najgorsze co może się teraz stać to śmierć pacjenta.Przecież nie może być tak, ze pracując w tym zawodzie wszystkie odejdziemy od chorych. PROTESTUJĄCE KOLEŻANKI - jesteśmy po waszej stronie, pracujemy za was żeby uchronić was i chorych przed tragedią. Jednak napięcie i zmęczenie sytuacją jest tak poważne że nie wiemy ile nam wystarczy sił palonych najpierw na harówkę, a potem na opluwanie nas

#54  2018.04.19 18:55:49 ~piel

Pamiętajmy. To nie jest fabryka śrubek, gdzie można wstrzymać produkcję. Jak wszystkie zastrajkujemy to skrzywdzimy ludzi i zyskamy tylko wyrzuty sumienia i pogardę ludzi.A my potrzebujemy poparcia. Te które glośno i doniośle zaprotestowały, zrobiły dobrą robotę, bo nagłośnily nasz problem i już wszyscy wiedzą co się stanie gdy nas zabraknie. Podziwiamy was i szanujemy, ale my wam nie szkodzimy tylko pomagamy jak możemy

#55  2018.04.19 19:16:40 ~Piel.

53-53 jak można tak pisać na oddziale zostali jeszcze lekarze a niech raz zamkną szpital to zaczną nas szanować ! Nadal medialna cisza o Łodzi! I teraz każdy sobie rzepkę skrobie!

#56  2018.04.19 19:24:50 ~ja

Do 54 wskaż mi źródła nagłośnienia - społeczeństwo nie wchodzi na portale zawodowe- jeśli to bardzo rzadko - jakie nagłośnienie - nie wprowadzaj ludzi w błąd w żadnym ogólnopolskim medium nie było info.Nawet kolezanki pielegniarki o tym nie wiedza bo pyt. Dziwię się bardzo ze p.Mielcarek nic nie pomaga w tym zakresie. Coś się dzieje ważnego a media rządowe i inne milczą. Skandal - a jak lekarze coś robią od razu nadają!

#57  2018.04.19 19:29:42 ~mcD

Do 52 czego wy się boicie i jeszcze publicznie o tym piszecie i podcinacie skrzydła innym ? Nie piszcie takich bzdur - pracy dla pielegniarek w brud tylko trzeba być wytrwałul, odważnym i mądrym w tej walce a nie pazernie zaharowanym na 3 etatach !

#58  2018.04.19 19:39:03 ~do 54

Jak można tak pisać ? A przemeczona pielęgniarka nie zagraża pacjentowi? A brak norm zatrudnienia powoduje dużo zagrożeń dla pacjenta włącznie ze zwiększeniem zgonów co ma miejsce w Polsce. Najlepiej śmieci pod dywan i udawanie florencji n. albo celowe trolowanie ! Ogarnij sie !

#59  2018.04.19 19:43:13 ~Do 53, 54

Co Wy wypisujecie. Dlaczego kolejny raz "Pielęgniarki z innych oddziałów ratują sytuację"? Czy to pielęgniarki doprowadziły do takiej sytuacji, gdzie już większość z nas jest na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego z powodu ciągłego dokładania nam obowiązków bez żadnych gratyfikacji? Do minimalnej obsady na dyżurach? To my skrzywdzimy ludzi? A my to co? Roboty? Oby jak najmniej tak myślących osób.

#60  2018.04.19 19:48:59 ~Piel.

Prosze za chwile w "Wiadomosciach" w TVP 1 będzie na temat konkursu dotyczącego retoryki - o pielegniarkach nigdzie nawet slowa !

#61  2018.04.19 20:03:45 ~widzę

3-5 dni góra tydzień wrócą z L4 - rzucony ochłap 300-500 zł brutto szybko zgraną i pokornie wrócą do pacjentow a w innych szpitalach i społeczeństwo nawet nie będą wiedzieli co ważnego działo się w łódzkim koperniku !

#62  2018.04.19 20:18:08 ~Anna p

Wiele razy pisałam na tym portalu o niechęci ozzpip w lodzi do pomocy pielęgniarkom! Pisałam ze za domaganie sie rozmów z pracodawca o podwyżkach zostałam usunięta ze Zwiazku! Zarzucano mi ze podburzam pielegniarki i nie respektuje postanowień zwiazkowych! Jakie to postanowienia? O wiecznym czekaniu na pieniądze? O strategii? O zatrudnianiu opiekunów? Śmiech na sali! Koleżanki ze zwiazku ochoczo poparły wniosek o wywalenie a teraz mówią ze nie wiedziały o co chodzi! OZZPiP w Lodzi już powinien pomoc w szp. Kopernika. Jakim prawem przewodniczący Zarzadu Regionu nie działa? Gdzie statut zwiazku? Przecież to związek podpisuje porozumienia i każda głupotę ktora podsunie rząd! Wypisujmy sie zczegos takiego bo nas nie reprezentują i skupmy sie wszystkie przynajmniej na razie w Lodzi!

#63  2018.04.19 20:22:40 ~piel

I zaraz po nich wystartują następni: opiekunowie, sanitariusze, farmaceuci , salowe, i wszyscy tak samo udowodnią ze są niezastąpieni bo w tym kraju brakuje juz ludzi do pracy

#64  2018.04.19 20:55:19 ~Piel

Ile tu krzykaczek.ile tu mądrych z patentem na wszystko.targowica.plucie i ocenianie.nic nam nie zrobią same się zagryziemy mądrale

#65  2018.04.19 21:06:21 ~Piel

Wszystkim krzykaczkom proponuje prawdziwy gest solidarności .niech od jutra ida na zwolnienie.

#66  2018.04.19 21:07:36 ~do 62

Wszystko jest prawda znana nie od dzis. Dla rzadu PiS zwiazki zawodowe to ich przyjaciel, przystawka jak ostatnio ktos powiedział w tvp. Wszystko jest ok bo tak wymaga PIS.De facto związków nie mamy.Słychać już było wcześniej o wypiisywanieisywaniu się ludzi ze związków! Np.szpital MSWIA w Warszawie. LUDZIE WYCHODZCIE Z TYCH OSZUKAŃCZYCH ZWIAZKOW I TWÓRZCIE NOWE STRUKTURY !

#67  2018.04.19 21:10:02 ~INFO

Dlaczego P.Mielcarek nie współpracuje z mediami ogólnopolskimi i nie pomógł w przekazaniu info o Łodzi ?

#68  2018.04.19 21:10:04 ~INFO

Dlaczego P.Mielcarek nie współpracuje z mediami ogólnopolskimi i nie pomógł w przekazaniu info o Łodzi ?

#69  2018.04.19 21:11:42 ~do53

Jak nie wystarcza sił to należy się L4

#70  2018.04.19 21:15:36 ~PIEL

Popieram i podziwiam wole walki Pielegniarek z Łodzi. Nie wiem czy któras w szpitalu w którym pracuje zdobylaby sie na taka solidarnosc. Kielce popiera i kibicuje . Nie odpuszczajcie.

#71  2018.04.19 21:16:08 ~ja

A 64 co proponuje? Zamiast krytykować ? Troll z dobrej zmiany ?

#72  2018.04.19 21:17:16 ~Piel.

Właśnie ?

#73  2018.04.19 21:20:47 ~do 65

Obyś to zrobiła pierwsza i jak najdłużej tylko ujawnij sie

#74  2018.04.19 21:25:45 ~piel

Do 54."Pamietajmy. To nie fabryka śrubek gdzie można wstrzymać produkcję ". Pamietajmy . Pielegniarka to nie - jak chciałoby wielu -wielofunkcyjny robot z możliwością zaprogramowania na wielogodzinną, wieloczynnościową i bezawaryjną pracę . Wielu decydentów ,bez wyrzutów sumienia i sprzeciwu ze strony innych krzywdzi pielegniarki ,zmuszajac do pracy ponad siły ,bo nie widzi w nich ludzi tylko automaty i narzędzia do wykonywania zadań.

#75  2018.04.19 21:32:02 ~obserwator

Do 70 kielce juz pokazaly swoja walke punktowa - wyjdzcie pod sejm a nie wirtualne zachety na ktore prawie nie ma reakcji i tak od lat! Co to jest teraz za moda że te małe miasta same walczą kiedyś to był masowy protest ! W innych szpitalach pielegniarki teraz czesto zdobywają się na te tzw. punktowe walki - nie wiem co cię dziwi ? Co prowadzi do jeszcze wiekszych podzialow i bardzo nas oslabia jako grupe zawodowa.

#76  2018.04.19 21:32:42 ~do74

Racja!

#77  2018.04.19 21:36:46 ~i ja

Do 75 zgadza się taka to teraz rzeczywistość ! Do 68 P.Mielcarek woli bezpieczniejsza robotę - memy oj memy !

#78  2018.04.19 21:39:13 ~Piel.

Do 66 bardzo mądrze

#79  2018.04.19 21:39:53 ~Xxx

Szkoda tylko, że pielęgniarki które poszły na zwolnienie chcą wywalczyć pieniądze dla siebie a nie dla wszystkich pielęgniarek z Kopernika.

#80  2018.04.19 21:42:57 ~do 79

Do 79 reszta też może wziąść L-4 przecież te co poszły zaryzykowaly odważnie a wy na co czekacie i jeszcze tu takie pytania ?

#81  2018.04.19 21:45:48 ~Piel

Zgadzam się z 79.torako dostawali taką kasę od 9 lat.teraz mamy je wspierać żeby nadal dostawał.a jak nas deleguja do roboty za nie w obcy oddzial to na szubienice

#82  2018.04.19 21:46:06 ~do 80

Prawda

#83  2018.04.19 21:49:33 ~do 26

Komentarz wart uwagi

#84  2018.04.19 21:54:29 ~Piel

Dyrektor zaproponowal 300 zl tylko wybranym odzialom ale pielegniarki stwierdzily ze za malo i chca 1000 ale tylko dla siebie nie dla wszystkich.

#85  2018.04.19 21:57:13 ~Xxx

Przykre jest to, że w tej dyskusji najważniejsza jest kasa i my pielęgniarki, a gdzie w tym wszystkim jest pacjent? Podobno nasz zawód to misja, ale może się mylę.

#86  2018.04.19 22:00:23 ~hm

Nie chce mi się wierzyć, że to piszą pielęgniarki. Przecież ortografii uczą już w szkole podstawowej. Pielęgniarki powinny mieć wykształcenie minimum średnie.

#87  2018.04.19 22:00:47 ~Xxx

84 ma rację i warto dodać, że na tych oddziałach pielęgniarki już mają wyższe pensje niż na innych oddziałach.

#88  2018.04.19 22:06:19 ~Piel

To tak sprawa wyglada

#89  2018.04.19 22:09:33 ~do85

Spadaj trollu

#90  2018.04.19 22:11:01 ~Piel

Wybrane panie walczą o siebie.tym które nie dostały propozycji podwyżki nawet nie zaproponowaly przylaczemia się do akcji.tylko mają do nas pretensje że nie umieramy za ich pensje

#91  2018.04.19 22:17:49 ~Do 88

Rozumiem, że prawda boli i to nie trollowanie, tylko prawda o tym co się dzieje w Koperniku.

#92  2018.04.19 22:21:50 ~ad.26.

Dlatego należy bojkotować dzień pielęgniarki do czasu kiedy będzie nie lokalnie ale oficjalnie w świadomości jak dzień górnika żołnierza farmaceuty czy innego smieciarza .

#93  2018.04.20 04:54:07 ~Do#92

Z zapisu "dzień górnika żołnierza farmaceuty czy INNEGO ŚMIECIARZA" wynika, że nie zasługujesz na świętowanie 12 maja. Proponuję świętować 1 lipca, to bardziej twoje święto.

#94  2018.04.20 06:35:29 ~Do 81

Co za bełkot i poziom tego komentarza - to pielęgniarka pisała ?

#95  2018.04.20 06:38:52 ~Obserwator

Do 84 to niech wszystkie protestują a nie czekają na gotowe - zenujace- nawet walki trzeba was uczyć !

#96  2018.04.20 06:42:30 ~Piel.

DO 87 WASZA WINĄ ZE DAJECIE SIE TAK DZIELIC FINANSOWO NAWET NA ODDZIALY DO CZEGO TO JUZ DOSZLO !

#97  2018.04.20 06:44:46 ~Ja

Do 92 bojkotować ?

#98  2018.04.20 06:51:51 ~Piel.

Do 90 - a wy co nic nie potraficie? Tylko szybko za nie poszlyscie do pracy ? Ojojoj jakie to bidulki teraz !

#99  2018.04.20 06:55:55 ~ja

Do 90 co ty wypisujesz jakie umieranie i takie ble, ble i ble - pisz mądrze, proponuj !

#100  2018.04.20 07:53:07 ~Piel.

Bez sensu to całe tutaj pisanie komentarzy. Każdy sobie rzepke skrobie - coraz wieksze podzialy - gdzie nam do lekarzy ! Zwyczajnie - wstyd ! Zamiast ciągnąć w górę to wszystko idzie w dół. Dowód : powyższe, niektóre komentarze.Zamiast wykorzystać sytuację, że nas tak bardzo brakuje - to panuje powszechne zadowolenie dodatkami (które jeszcze sa) - tylko dodatek ! I dodatkowym harowaniem na kilku etatach kosztem pacjentów, siebie i swoich rodzin ! Poza tym związki nie działają - dlaczego płacicie na izby ? Związek zawodowy jest dla górników, nauczycieli - dla liczących się zawodów - Duda zwiazkowiec tylko z gornikami się liczy i podobnymi. Jak można pisać by bojkotować nasze święto zamiast tym bardziej promować? A teraz co to za protest pielegniarek w ŁODZI ? Jak pielegniarki to zwykle dupowlazy i podlizuchy pracujące za nieobecne koleżanki i to na takich specjalistycznych oddzialach - z radioterapii ? ZMIENCIE JAK NAJSZYBCIEJ SWOJA MENTALNOSC, SPOSÓB BYCIA, PRZEKAZYWANIA ISTOTNYCH INFO (NIE BLA, BAL,BAL DOOKOLA) MIEJCIE SZACUNEK I SOLIDARNOSC SAME DLA SIEBIE I KOLEZANEK I KOLEGOW - NIE DZIEWCZYN !

#101  2018.04.20 07:59:23 ~do 100

Bardzo trafny komentarz- pozdrawiam :)

#102  2018.04.20 08:45:30 ~a_

W kwestii solidarności: już jestem na 30 dniowym zwolnieniu:d "Dbają" o nas wszyscy, łącznie z NRPiP, która jest z siebie dumna , że stworzyła rejestr pielęgniarek i położnych. No cud! Ósmy cud świata! hehehe. Tyle lat im to zajęło! No i jak zasadniczo wpłynęło na nasze warunki płacy i pracy! /to jest oczywiście kpina/. SMK następny cud! To już 9! w mordę jeża! Musiałam sobie ściągnąć javę 7, bo bez tej starej wersji nie da się tam zalogować-cud techniki! Kiedyś 19-naście lat temu podobnie g*wniaczy był "Płatnik", no ale to było 19 lat temu! Ten SMK obraża inteligencję każdego, kto tam chce się zalogować! I pomyśleć że poszły grube bańki na stworzenie tego g*na! Siedzą takie stonki i NIC dla nas nie robią.

#103  2018.04.20 08:49:28 ~,,,,,,,,

Informacja w radiu:będzie uproszczona procedura przyjmowania do pracy cudzoziemców itd,ponieważ są zawody deficytowe jak np.kierowcy, lekarze,pielęgniarki.O lekarzach cały wywód,jak im jest trudbo,wyjeżdżają,a o pielęgniarkach ani słowa.Jak już czegoś nie zrobicie,to zmieni się Wasza sytuacja,ale na gorsze.

#104  2018.04.20 08:59:24 ~piel

Pielegniarki z radioterapii nie zasługuja by byc pielegniarkami to smieci ktore nalezy eliminowac z tak szlachetnego i pieknego zawodu

#105  2018.04.20 09:01:25 ~Gosia

Przestańcie się wzajemnie obrażać. Każdemu z nas potrzebna jest podwyżka, ale jeżeli same czegoś nie zrobimy np. praca na jeden etat czy po prostu pójście na zwolnienie,to nikt za nas jej nie wywalczy. Pozdrowienia i wielki szacun dla Pań które się odważyły.

#106  2018.04.20 09:16:56 ~a_

"Czegoś" zbyt często się powtarza! I żadne tam zróbmy! Każda niech zacznie od siebie: w końcu mamy swoje lata i nadźwigałyśmy się ciężarów jak Pudzian, kręgosłup wysiada, a praca nocna zrobiła swoje i chorujemy! ;d

#107  2018.04.20 09:23:39 ~piel

Droga solidaryzmu ktora obrały kolezanki z radioterapii jest zenujaca.Jak mozna sie tak zachowac? Nigdy do niczego nie dojdziemy.Apeluje do kolezanek o zdrowe podejscie do problemu.Zacznijmy sie w koncu szanowac.

#108  2018.04.20 09:26:21 ~a

Do 106 Super wypowiedz

#109  2018.04.20 09:33:09 ~kol

Te z radioterapii powinny sie obudzic brac przykład z nieobecnych kolezanek

#110  2018.04.20 09:37:47 ~,,,,,,

Do 105 super !

#111  2018.04.20 09:40:36 ~kol

Radioterapia na L4 dziewczyny to dla naszego wspolnego dobra

#112  2018.04.20 09:42:12 ~pl.

Nie mówcie,co kto powinien zrobić,ale naśladujcie dobry przykład,i organizujcie się w swoich zakładach ,walczcie tak samo.Niech te kropki/o czym było mówione/na mapie Polski,nie będą brakami,a prorestami pielegniarek.

#113  2018.04.20 09:53:14 ~piel

W szpitalu kopernika dyrektor kontroluje L4 naszych kolezanek potrzebna jest natychmiastowa pomoc !

#114  2018.04.20 10:08:16 ~kol

Epidemia L4 na cała Polske zjednoczmy sily

#115  2018.04.20 10:09:49 ~pracownicy

Koleżanki pielęgniarki zrobiłyście straszny bałagan

#116  2018.04.20 10:14:37 ~piel

Raczej jak zwykle wszystkiemu jest winna polska siostra BRAWO

#117  2018.04.20 10:26:16 ~piel

Do 115 człowieku lecz sie na glowe i nie pisz głupot

#118  2018.04.20 10:30:12 ~pracownicy

To forum stało się forma przekazu i kontaktu sióstr na zwolnieniach

#119  2018.04.20 10:36:30 ~kol

Do forum jest dla pielegniarek

#120  2018.04.20 11:00:53 ~piel.

Koleżanki z radioterapii chętnie poszłyby na zwolnienia,ale zamknięto ich oddział i przypuszczam że z tych zwolnień nie bardzo miałyby gdzie wrócić.Nie rozumiem dlaczego mówi się tylko o radioterapii,przecież ze wszystkich oddziałów koleżanki zabezpieczają ortopedię,mam tylko nadzieję,że nie są to dyżury płatne

#121  2018.04.20 11:23:14 ~do 106

Kontroler zwolnień niech przed kontrolą zrobi tym pielęgniarkom rezonans kręgosłupa. Średnia wieku pielęgniarki w polskim szpitalu ponad 50 lat i takie traktowanie. Tylko odejście z tego miejsca

#122  2018.04.20 12:16:23 ~piel

Do 120 nie pisz głupot .Wszedzie jest praca dla pielegniarek.Zacznijmy od siebie

#123  2018.04.20 12:44:43 ~pie

Biedactwa z radioterapii nie maja gdzie wrocic .Zal mi was ze jestescie takie puste.

#124  2018.04.20 12:59:44 ~pracownicy

Wejdą na wasze miejsca jak nie wrócicie.Chyba ze dadza wam pare groszy wiecej

#125  2018.04.20 13:07:43 ~a_

Do powyżej: drżymy wszystkie ze strachu! ;d i oczywiście jak kania dżdżu oczekujemy tych PARU GROSZY:d Cmoknijcie nas w nosek ;d

#126  2018.04.20 13:12:15 ~Hania

Nie ma pieniążków na podwyżki dla pielęgniarek, nie ma dla ratowników laborantów, diagnostów. Nie ma na zakup nowego w zamian zdezelowanego i urągającego wszelkim normom sprzętu. Jednym słowem nie ma w tym biednym kraju pieniędzy na ochronę zdrowia. Ale jakiś cudem w tym biednym kraju są pieniądze na wszystko inne: na 500+ dla dzieci bogaczy, którzy maja kilkaset tysięcy miesięcznego dochodu. Teraz jeszcze ci sami bogaci dostaną pieniądze na wyprawki dla dzieci. Są pieniądze na kilkudziesięciotysięczne nagrody dla ministrów. Są pieniądze na rekompensaty dla górników. Morze pieniędzy na darmowy socjal. Nie ma tylko dla najciężej pracujących upodlonych groszowymi pensjami ludzi.

#127  2018.04.20 13:49:21 ~piel

Jest porozumienie dyrektor obiecał 500zł do podstawy.Zostawiam to bez komentarza

#128  2018.04.20 14:07:54 ~pielegniar

Tez wole nie komentować

#129  2018.04.20 14:57:47 ~a_

Podwyżki brutto 5 stów dla pielęgniarek z trzech oddziałów-bez komentarza.

#130  2018.04.20 15:50:54 ~Piel.

Przyjmą i jeszcze z radości wycaluja dyrektora w 4 literki - protest stulecia jałmużna dla babin z laską! A z jaką klasa podwyżki otrzymali lekarze brak słów!

#131  2018.04.20 15:56:16 ~Piel

Kolezanki cieszymy sie waszym szczesciem ale nie wybaczymy wam tego jak potraktowalyscie i ocenilyscie pielegniarki ktore musialy pic piwo przez was uwazone.wyszedl wasz poziom.

#132  2018.04.20 16:04:16 ~piel

Kto ma głowę na karku ten dostaje,a lamentujące bidule niech dalej pokornie tyrają.

#133  2018.04.20 16:25:58 ~pie

Do 132 brawo dziewczyny za odwage zawsze jest jakis grosz

#134  2018.04.20 21:19:50 ~Piel

To grosze a właściwie judaszowe srebrniki

#135  2018.04.22 10:48:28 ~Mgr

Na Oddziale gastroenterologii w Uck w Katowicach nie ma jedności.sa pojedyncze dyżury.protest to jakiś temat tabu.kazda narzeka na warunki na ilosc pacjentow (26/1)Ale gadaja tylko pod nosem.rzadna nic nie zrobi bo się boi! Czego? Zwolnienia

#136  2018.04.22 11:14:45 ~JA

Do 133 jakie dziewczyny - do wziecia ? Brawo za grosze - ale plebsowy poziom wpisu ! Dodatki wkrótce się skończą do wypłacenia ostatniej transzy a wy co nadal łudzicie sie dodatkami ? Wkrótce bedzie za późno a wakaty juz zapełniają ukrainki a wy co na to? Zero madrej walki jak ostatnio nauczyciele 21 kwietnia duża grupa zawodowa zaprotestowala w Warszawie - im się dodatków nie proponuje ! SKONCZYC Z PLEBSOWYM MYSLENIEM I BZDUR NIE WYPISYWAC !

#137  2018.04.22 11:15:56 ~Piel.

Do 136 madrze, popieram !

#138  2018.04.22 17:36:04 ~Do#132

Popiera ten komentarz. Należę do tych, które zamiast lamentowania podjęły stosowne działania z wykorzystaniem posiadanej na karku głowy. Z obecnej pracy i płacy jestem bardzo zadowolona.

#139  2018.04.22 22:28:35 ~piel.

Do 138 jakim kosztem? i trzeba pisać jaśniej bo w przeciwnym wypadku to takie ble, ble, ble albo spam internetowy.

#140  2018.04.22 22:30:58 ~do 139

Prawda, popieram

#141  2018.04.22 22:35:38 ~Piel.

Do 105 szacun - daj spokój kto tak dziś mówi - nadużywane określenie za co ten szacun kilka osób na zwolnieniu z korzyścią tylko dla siebie ? nie bądź śmieszna!

#142  2018.04.22 22:38:46 ~Ja

Do 133 to zbieraj te grosze do plastikowej butelki i idź na protest oj te butelki z groszem ale to był poziom !

#143  2018.04.22 23:08:16 ~Piel.

Do 126 super komentarz

#144  2018.04.23 12:20:10 ~piel

żenujący poziom komentarzy .Mam nadzieję że koleżanki plujące jadem, ubliżające i wypisujące pogróżki pod adresem koleżanek , które musiały spijać to piwo mają świadomość, że w dzisiejszych czasach nie jesteście anonimowe w internecie .Mam ogromną nadzieję , iż zostaniecie pociągnięte do odpowiedzialności za te słowa. Zanim natomiast jedna czy druga gwiazda kliknie enter na klawiaturze niech sprawdzi czy wszystkie zwoje mózgowe ma na miejscu.

#145  2018.04.24 06:41:42 ~Do#139

Kolejność mojego postępowania - wypowiedzenie umowy o pracę w szpitalu, byłam oddziałową - rejestracja indywidualnej praktyki specjalistycznej w izbach pielęgniarskich - utworzenie jednoosobowej firmy ( rejestracja firmy, ZUS, US, urząd statystyczny ( "takie ble, ble, ble ") - wynajęcie i wyposażenie lokalu - zawarcie umowy z NFZ w ramach konkursu ofert . Polecam koleżankom posiadających niezbędne kwalifikacje, sporo odwagi , chęć pracy samodzielnej w wymiarze nie większym niż szpitalny etat - bez nocy i świąt. Zamiast narzekać i pisać "takie ble, ble, ble" czas coś dla siebie zacząć robić.

#146  2018.05.11 11:50:57 ~Iw

Na misji żołnierze dostają gruba kasę a ja misja dzieci nie nakarmię są lekarze niech zapewnia opiekę pacjenta przykre jest to ze w taki sposób musimy walczyć o godne wynagrodzenie .